Doprava Praha Tegel

Napsal lennaaS 2016-09-08T12:34:10+02:00 ve fóru Letiště
8 odpovědí

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda máte nějaký tip na dopravu na letiště Tegel. Letenky z Prahy tam stojí okolo 3 000 Kč/os, Student Agency tam nejezdí vůbec.. Jedině asi vlak, že? Případně nemáte někdo přehled, zda nejsou čas od času nějaké akční letenky z Prahy? Jedná se o termíny až v březnu, takže je času dost, ale ráda bych alespoň trochu tušila, do čeho jdeme..

díky moc!

Letenky nejsou a nebudou smiley je to byznys a feed linka.

Autobusem jeď do centra Berlína, kde se pak přesuneš na letiště místní dopravou.

linka „TXL“ – hlavní vlakové nádraží,
linka „X9“ – Zoologischer Garten.

Minulý týden měl akci Air Berlin, letenky do 2k, teď má akci Eurowings 2,1k (ale lítají na Schonefeld), jinak nejlevněji Student Agency (jízdenka by měla být myslím 390,-) do Berlína a odtud U-bahn + bus nebo S-bahn + bus.
Edit: teda vlastně už se jmenujou Regio Jet i ty busy smiley

Taky to řešíme, teď v říjnu letíme z Tegelu.
Ale vzhledem k tomu, že jsme z Děčína, tak volíme auto - parkování ne přímo u letiště nás vyjde cca 1700 na 13 dní.
Jinak bych použila bus Student agency do centra + pak MHD jak bylo řečeno.

Ja jsem jel obracene, nicmene priletel sem Tegel, skocil do Taxiku za 15euro, dojel na Omnibus bahnhof a domu SA.. Nicmene znova bych uz stejnou chybu neudelal, cesta busem do Prahy po 30h letu byla pekelna (a nejhorsi bylo ze jsem sedel v prvni rade a musel poslouchat dusevni prujem ridicu)..

Okolo letiste je hromada Uberu, nicmene jezdej za ceny taxiku, maji na to nejakou regulaci - ale aspon nepotrebujes cash..

Expressbusem nebo taxi na Hbf a vlakem... Když je to takto dopředu, máš šanci počkat na nějakou akci a proti busu za stejný čas úplně jiný level cestování. Jel jsem takto za 19,- éček v rámci nějakého proma. Sleduj DB.

Nejlevnější jsou Eurolines za 350,- Kč respektive 337,- pokud využijete slevu pro zákazníky O2. Oproti SA pohodlnější sedačky a více místa na nohy.

Některá ECčka jezdí Berlín - Praha za 386,- Kč přes https://www.cd.cz/eshop/

Momentálně také řeším dopravu/parkování z Prahy. Nejlépe mi vychází auto za předpokladu, že je možné nechat ho na některém z P+R parkovišť, které jsou buď zdarma nebo kolem 1 EUR na den. Má s tím někdo zkušenost - je možné na takových parkovištích nechat auto 14 dní?
Bohužel máme zpáteční přílet do Berlína ve 20:00, jinak bych volil autobus. Flixbus sice jede i později, ale už by se to nemuselo stihnout.

michaeladur napsal(a):

Taky to řešíme, teď v říjnu letíme z Tegelu.
Ale vzhledem k tomu, že jsme z Děčína, tak volíme auto - parkování ne přímo u letiště nás vyjde cca 1700 na 13 dní.
Jinak bych použila bus Student agency do centra + pak MHD jak bylo řečeno.

Ahoj, kde jsi prosím sehnal to parkování? Děkuji.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!