poslednu dobu sa okrem otazok typu ci stacia 2 hodiny na prestup tam a tam objavil novy trend "vyberania si aeroliniek" - tak ma napadlo cestou do prace si spisat rozne dovody, preco sa vyhnut tej a tej spolocnosti (lebo s Emirates sa neda letiet vsade  .

Aerolinky so zlym imidzom

Založil ve fóru Letecké společnosti

20 reakcí

poslednu dobu sa okrem otazok typu ci stacia 2 hodiny na prestup tam a tam objavil novy trend "vyberania si aeroliniek" - tak ma napadlo cestou do prace si spisat rozne dovody, preco sa vyhnut tej a tej spolocnosti (lebo s Emirates sa neda letiet vsade smiley) Spominam take tie najznamejsie z nasich koncin

Aeroflot - Rusi a tym padaju lietadla (inak mrknite sa na ich economy premium produkt na long haul, to sa ani niektore biznsi class nechytaju)
Ukraine International - na Ukrajine je vojna
Malaysian - maju smolu
Air France - strajkuju stale
Turkish Airlines - v Istanbule buchaju bomby
americke spolocnosti vseobecne na TATL - slaby servis
cinske spolocnosti vseobecne - Cinania soplia a chrchli
China Airlines - je z Taiwanu ale ma v nazve China takze to iste ako pri cinskych spolocnostiach
Air Berlin - maju smolu ze maju lowcost image o ich long hauloch sa bude tym padom pochybovat vzdy
Etihad/Royal Jordanian - neznie to zle, ale nieco mi tam nesedi
Qatar - zamestnavaju otrokov
LOT - Poliaci, psa krev
Air Serbia - bola tam vojna, Srb, Srb znie hrozivo, podreze ta v Belehrade
Ryanair/Wizzair - to uz je folklor na nich nadavat, bez nich by vacsina sa aj tak trepala busom do Pariza, alebo Londyna

nejake ine napady? smiley

0

Aeroflot dnes zcela jistě nepatří mezi špatné, ale naopak mezi hodně dobré společnosti. Mezi dopravci, kteří provozují více než 100 letadel, patří jejich současná flotila mezi nejmodernější na světě. Jak píšeš, např. jejich economy premium na dálkových linkách je super....pravda, jsou lidé, kteří vždy preferují jako bonus se při letu ožrat v letadle Emirates (párkrát jsem byl svědkem docela nechutných projevů našinců při letu PRG - DXB).
Nejhůře jsou na tom údajně v Severní Koreji, létají tam prý stroje z 50-tých let, bohužel jsem s nima zatím neměl tu možnost letět smiley
Za mě to bylo zatím nejhorší s bývalým Aerosvitem (těsně před krachem)...ale dalo se, já si málokdy stěžuju, i samotnou cestu se snažím brát jako zážitek.
PS: Ty tam máš seznam, že by jeden měl strach vytáhnout paty z baráku smiley

0 Citovat

ja som to bral tak s nadhladom, co tu citam a tak vo vseobecnosti smiley Praveze ja radsej take tie obskurne aerolinky, v tomto je raj Stredna Azia smiley
Ja som s Aerosvitom letel do Ciny, velmi som si nestazoval, jedine co mi utkvelo bola starsia 767cka (myslim ze SAS) bez individualneho IFE, ale na druhu stranu sa cele lietadlo rehotalo na Mr. Beanovi, ktoreho pustali na televizorcekoch. Mi to pripomenulo autobusove zajazdy do Talianska 1995 smiley

0 Citovat

Qatar a otroci smiley smiley smiley

V podstatě jsi sepsal asi vše, nic víc mě nenapadá. Osobně nejsem nijaký cestovatel, takže třeba před letem zjišťuju vše možné (až zbytečně možná). Ale taky už mě párkrát pobavilo, jak spousta lidí řeší, jakou letí aerolinkou zatímco na samotné letadlo nepadne dotaz. Co jsem pochopil, tak krom aerolinky není od věci zjistit, jestli má letadlo jednu/dvě uličky, kolik je tam wc a jak rozmístěných, jestli se během letu můžu protáhnout někde v prostoru, nebo nehrozí, bo jediná ulička je zasekaná řadou lidí čekajících na wc a zároveň se vyhýbajícím vozíku s občerstvením

0 Citovat

jeste air asia, ty porad ztracej letadla smiley

0 Citovat

no uroven letectva v JV Azii a Indii je na separatne diskusiu, ale prekvapujuco na to sa nikto nestazuje (pri tych cenach smiley)

0 Citovat

Osobne nemam problem letiet ktoroukolvek leteckou spolocnostou zalezi na cene smiley akurat ak by bola ta spolocnost na blackliste EU to by som uz asi radsej priplatil smiley Lietadla si tiez vacsinou vyberam podla toho ktorym typom som este neletel smiley

0 Citovat

ono ten EU blacklist je tiez zaujimavy, napr. tam mas vsetky spolocnosti v krajine ako je Kyrgyzstan, alebo je tam Iran Air. V Indonezii napr. celkom lacna a znama SRIWIJAYA AIR, kazassky SCAT smiley A v takej rovnikovej afrike by si ani lietat nemal smiley

0 Citovat

my s nima leteli taky asi 4x a vzdy uplne vpohode, navic maji fakt pekny letusky smiley

0 Citovat

@rakalet: Souhlasím, co se týče letů - měl jsem vždy tedy štěstí a kromě pár bezvýznamných zpoždění je zde poměr cena/výkon zcela v pohodě a letušky v drtivé většině opravdu pěkné...zvlášť poté, co jsem pár týdnů po letu BKK - KUL absolvoval let LHR - SAN s BA smiley

Letušky Air Asia:
https://www.google.cz/search?q=air+asia ... CmQQsAQIGg

PS: Tak jsem narazil na stránku, kde je "TOP" za rok 2015 - viz:
http://mostamusing.com/2015s-13-worlds- ... en-warned/

S většinou jsem letěl a zase taková hrůza to nebyla smiley
...to už toto bych asi nedal smiley

0 Citovat

A kde si nechal:

Saudia, Oman air - suché aerolinky. A základným cieľom každej cesty je predsa ožrať sa.

A teraz vážne:
pozrite si na seatguru konfiguráciu lietadiel Oman air, myslím hlavne biznis triedu. To by som bral. Dokonca som mal kúpený ich chybný biznis tarif, ale zrušili ho smiley

0 Citovat

Mimochodem seatguru je dost často úplně mimo. Když jsem někdy potřeboval řešit seating a spolehl se na seatguru, tak to nikdy nesedělo - např. exit row byla vždy jinde atd.

0 Citovat

flydubai – hodina na přestup? Nemožné... smiley

0 Citovat

Co se tyka stavek tak jednoznacne vede Luftwaffe.. A jeste bych do listu prihodil Vueling - zatim jedina aerolinka ktera je na mem "never fly again" listu.. smiley

0 Citovat

Rekl bych ze to co se nepusti nad Evropu nebrat,...jinak i nejrenomovanejsi spolecnosti mely uz nekdy problem ..je to taky hodne o pilotech , ale treba do busu kdyz lezete ,tak taky nevite kdo sedi za volantem ...ale je jasne ze se dneska lidi ptaji a osobne se taky budu zajimat a treba dneska se tu v jinem dotazu ptam na Royal Jordanien
Jinak nizkonakladovky Ryanair a Wizzair patri k mym favoritum ..ale treba u Ryanairu se zaciam trosku vyhybat letum z Polska ,,,spolecnost ma 93 % letu na cas a co mam let z Polska v posledni dobe tak vzdycky zpozdeni nebo i vymena letadla ...ale pri letu z Londyna do Recka uz taky omylem pristali na jinem ostrove nez meli...na Wiizair nadavam hlavne kvuli placenemu prirucnimu zavazadlu ...
a co pravidelna zpozdeni Smart Wingsu ,,, nastesti jsem s nima uz neletel radu let...monopol Travel servisu nehodlam podporovat

0 Citovat

Mně baví jak mikir pořád dokola mele cosi o "monopolu" Travel Servisu, přitom zjevně netuší co to slovo vlastně znamená... smiley

0 Citovat

Jako beru, že na netu se gramatika zas tak moc nehlídá, ale Mikirovy komentáře jsou z pohledu gramatiky velmi specifické smiley

0 Citovat

Tam je nejaka vynimka smiley

0 Citovat

U Indonésie je tam prakticky vše mínus Garuda především proto, že tamní úřad pro civilní letectví je dysfunkční a neplní roli, kterou by v dohledu nad aerolinkami plnit měl.

0 Citovat

Travel Service je naprosto v pohode, je preferovany a ma dostatecne mnozstvi letu - kdyz je treba. Znam mnoho lidi kterym jsem udelal plan za polovicni/tretinovou cenu s tim, ze nakonec leteli s TS a zaplatili vice, ale meli ten luxus, ze leteli z domu tj. Ostravy, Prahy a nemuseli (protoze nechteli) nekde prestupovat anebo travit 1 den navic a prestupovat. Myslim si, ze zakaznik ma na vyber a kdyz chce usetril tak si cestu za mensi penize najde a kdyz nechce tak taky. Konec offtopicku.

0 Citovat

Jdou tyto předsudky vůči některým aerolinkám použít na národnosti cestovatelů?
Jakože čínané smrdí, krkají, arabové dělají bordel a jsou namyšlení, rusáci burani, britové ožralci a násilníci?
Nemám ještě tolik nacestováno, chtěli bychom podobný strašící seznam dát kamarádovi a tyhle předsudky (doufám) se na netu celkem často objevují.

0
20 reakcí