PRG-NYC-LAX-PRG

Napsal fredsnotdead 2013-04-04T13:25:10+02:00 ve fóru Hledám letenku
10 odpovědí

Zdravím,
budu trávit léto v Los Angeles, ale chtěl bych se taky podívat na pár dní i do New Yorku. Co jsem se tak díval, tak nejlevněj by mě vyšla kombinace dvou letenek PRG-NYC a pak NYC-LAX, jelikož kupovat letenku PRG-LAX a pak v průběhu pobytu LAX-NYC by vyšlo na nějakých 20.000,- + 9.000,- = 29.000,-Kč.
Takhle mě to vyjde takto:

Tam: PRG-NYC 16.6.2013
Zpět: NYC-PRG 2.10.2013
16.000,-Kč

Tam: NYC-LAX 16(17).6.2013
Zpět: LAX-NYC 25.9.2013 (týden strávený v NY)
9.000,-Kč

Do 25.000,- bych se měl teda vejít. Hledal jsem na Travelocity, tak snad tam nejsou nějaké další poplatky za zavazadla apod.

Co bych se chtěl zeptat Vás zkušenějších je to, jestli se dá sehnat něco ještě levněji (třeba nějaké multidestinační letenky?). Letět můžu jak z Prahy, tak z Brna, Vídně, případně veznu i jakékoliv vzdálenější město, pokud bude rapidní rozdíl v ceně (jako tu například byla akce z Amsterodamu, kterou jsem bohužel propásl).

Nikdy předtím jsem neletěl, tak bych měl možná trochu strach z té Vídně, Mnichova apod., jelikož německy neumím ani slovo smiley Prosím i o další připomínky, např. jakou si mám nechat časovou rezervu v NY po příletu, abych měl všechna zavazadla připravená k odbavení na další let, jestli jsou někde nějaké další skryté poplatky, se kterými bych měl počítat, případně na kterých stránkách hledat (letuska, pelikan, student agency), kde poskytují nějaké slevy pro studenty (ISIC) atd.
Prostě všechno pro absolutního nováčka v létání smiley
Díky.

Pozor: lety po USA nezahrnují zavazadlo pokud si je koupíš sólo. Proto bych ti doporučil koupit si celou letenku najednou. Jen teď namátkově jsem zkusil tvé termíny a sakumprdum mi to vyhodilo 22 tisíc - http://cestujlevne.com/letenky
Nespornou výhodu pak budeš mít při přestupu v USA, kde se nebudeš muset bát právě o navazující přípoj a hlavně, budeš mít ty zavazadla v ceně. Pokud bys měl zpoždění a uletělo by ti letadlo, automaticky tě přehodí na další let.

V případě,že fakt budeš chtít ušetřit každou stovku, dají se vymyslet další routingy, ale bude to na hlavu smiley Tím mám namysli například se vracet přes UK, odkud bys dokoupil přípoj s easyjetem. Úspora cca 2 tisíce. Případně návrat do Mnichova - úspora 1000, dle mě nemá tolik smysl.


Praha jinak jednoznačně vede v této letence. Na 22 tisíc se dostaneš 100%. Ostatní letiště jsou dražší.

Při svých cestách hoď neznalost jazyka za hlavu, je to jen o tobě a o tom, co chceš. Ve Francii se také nedomluvím. Po příletu do USA budeš muset jít přes imigrační a vyzvednout si zavazadla a znovu se odbavit - i když to máš na jedné letence. Ale jak jsem psal výše, čas až tak moc řešit nemusíš. Kdyžtak stačí někomu říct a oni tě pošlou přednostně (teď jsem čekal 2 hodiny v NY !!!).

Další poplatky nejsou, jen snad na letu NY - LA nečekej ani občerstvení (není-li tomu tak při těchto letech, ať mě někdo opraví).

ISIC ani jinou slevu nikde v dnešní době nedostaneš. Obsadíš stejnou sedačku jako další člověk a společnosti nemají důvod ti nějak ulehčovat finanční rozpočet. Do USA si jej však rozhodně vem. Nákup jednoznačně doporučuji u nás (služba je poskytována letuškou) na webu nebo na letuška.cz. Pelikán je ve finanční tísni a stejně jako Královna (SA) nedovoluje nákup těchto multicity letenek. Zahraničního prodejce nemá smysl doporučovat, v případě problémů budeš mít česky hovořící podporu a hlavně za zády firmu s dlouholetou tradicí.

Klapky na oči, sluchátka nebo špunty do uší a dobrou náladu. Víc mě teď nenapadá, kdyžtak se ptej smiley

Super, díky moc za vyčerpávající informace.
No ale teď jak jste zveřejnily ty levné letenky do NY, tak jsem zase zpátky u té první varianty, že to asi vezmu na dvě letenky, protože ta cena bude už o nějakých 5.000,-Kč nižší (mínus teda to zavazadlo, ale to hádám bude tak 1.000,-Kč?). smiley

Ceny nevím, ale mrkni na jetblue.com - ti mají zavazadla v ceně smiley

A kdybych vzal nějakou takovouto šílenost, tak budu mít zavazadlo v ceně nebo za něj při každém odbavení budu platit?

Ještě pro upřesnění: zavazadlem je myšleno to velké, co jde někam do zavazadlového prostoru a příruční je zdarma, je to tak? Nebo se za každé platí zvlášť?

Příruční vždy zdarma, k odbavení co jde do carga se v USA běžně platí. Ale na téhle letence bude vše v ceně... PS šílenost to není, ale jetBlue.com opravdu může být zajímavou variantou smiley

ahoj, co se tyka prestupu v NYC tak tam je to uplne v pohode vse krasne prehledne a jednoduche. Jen kdyz vystoupis z letu z Evropy jdes na to imigracni a je lepsi pospisit at tam necekas dlouho tvori se tam docela fronty i kdyz to utika. Jinak vse je v pohode odbaveni atd... 2hodky na prestup zde staci

Dave: jetBlue.com myslíš pro ty letenky v USA (NY-LA-MIA-NY)? A skombinovat to s tou akční letenkou do NY? Co jsem našel, tak by to vyšlo asi o 4.000,- levněj, ale pak ještě ta cesta z Manchesteru. Takže tam by se jednalo o ušetřených pár stovek. Navíc nelétají přímo do Miami, ale kousek dál, takže další výdaje za dopravu z letiště.

A zkoušel si podobný routing z jiných letišť nebo jen z Prahy?
Jinak souhlas, pokud je to při této ceně rozdíl do 1000 Kč, nemá smysl řešit a také bych koupil letenky najednou.

Zdravím, takž eletenku jsme vzalinakonec takhle:

Ještě bych měl dotaz, jak to bude s odbavováním zavazadel? Máme někde hlásit, kde je vyzvednem (hlavně teda lety z/do Londýna) nebo je to automatické, když se jedná o samostatné lety, pouze ten z/do Londýna je přestupní?

bágly většinou letí do finální destinace, tedy v Londýně se s nimi neuvidíš smiley Jinak hodně pěkný routing smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!