Možná pro někoho se hodí, hledejte na německé Expedii, chce to zkontrolovat, aby všechny segmenty byly ve správné třídě. Případně i Seoul. Je to error, tak rychle  .

Business FLR-NRT-DUS za 595,- EUR (Alitalia, ANA)

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

No dulezite neni jak se zachova airolinka ale jake plati zakony - a spotrebitelsky zakon mluvi jasne o tom, ze pokud si spotrebitel zakoupi neco pres internet v dobre vuli a dodavateli posle penize (resp. jsou strzene z karty) tak spolu uzavreli smlouvu - a ta je vypoveditelna pouze oboustrannym souhlasem (nikoliv jednostrannym rozhodnutim AZ ze nekde doslo k nejake chybe v IT systemu). Ta cena nebyla nijak podezrela (za stejnou cenu jsem letel v cervenci C do NYC) - chapu ze pri nakupu F za 150kc a uvedeni kontaktni adresy v Dansku je pro pravnika celkem dobry naboj pro pripadny spor, nicmene tady to AZ nebo OTA budou mit dost tezke - ja to kazdopadne hodim k soudu (i kdyz jsem prekvapive zadny cancel na svoje SFO jeste nedostal).. smiley

Taky co se tyce tech podminek - airolinka ma pravo zrusit let, nicmene v momente, kdy nerusi let, ale jenom letenku, z toho duvodu ze si rozmyslela pres vikend cenu, to bude mit opravdu tezke - protoze zatimco zrusit let muze, tak navysit cenu zaplacene letenky nikoliv (nebo se vymlouvat na to ze letenka byla moc levna) smiley

Jestli to zcanceluji tak z nich zkusim nejdriv vyrazit nejake freebies - pri ruseni toho F do Cancunu se mi po 6 mesicich dohadovani podarilo z AA vyrazit aspon slusny voucher smiley

0 Citovat

Tady se ale celou dobu bavíme o tom, že už na ten spor dojde, nikdo nezpochybňuje to, že to žalovatelné je. Pak ale přichází na řadu dokazování a pak už hraje roli to, zda se povede prokázat, jestli to smluvní strana kupovala s vědomím toho, že se jedná o chybu nebo ne a proto se může řešit jak a kde to bylo inzerováno atd.

0 Citovat

Ale jasně, pokud by se aerolince podařilo prokázat, že to dotyčný koupil na webu, kde to bylo označeno jako error, už je to argument.
Pokud ale poukáže jenom na to, že se o tom všude možně psalo jako o erroru, neznamená to vůbec nic - dotyčný to mohl koupit bez vědomí této skutečnosti.
Samozřejmě by bylo zajímavé přečíst si k nějakému takovému případu judikát, tedy co soud bere a nebere v potaz.

0 Citovat

Jjj souhlas - ja uz jsem psal z tomhle threadu na zacatku - dulezity je tyhle veci nekupovat proklikem ze SF nebo F4F - tam vas pak OTA lehko usmazi na affiliate kodu (to je ale jen moje domenka) - ja jsem to ani pres jeden z tehlech serveru nekupoval - a naopak si myslim ze v kombinaci s tim, ze jsem za levnejsi cenu letel businessem v cervenci do USA se bude komukoliv dokazovat jen velmi tezko ze to byla nejaka chyba, kterou jsem umyslne zneuzil..

0 Citovat

Aktualne jsem nalezl ICN-AKL-PPT-IPC-SCL za 650EUR... je to teda monkey class... takze koupit ci nekoupit? Nikde to jako error vedeny neni.-) smiley smiley smiley

0 Citovat

1) Mohu na webu nazvat error čímkoliv (= získám vyšší zaujetí na FB). Takže brát nějakého lajka názor, zda je nebo není error, moc dle mého názoru význam nemá.
2) Jak to bere soud, uvidíme.
3) ICN-AKL-PPT-IPC-SCL za 650 Eur? Hmmm, to už by stálo za hřích společně s TYO/SCL přes IB smiley

0 Citovat

Tak jsem to vzal.-) Uvidime jestli to zrusi nebo ne.
Problem je, ze nemuzu najit nic cenove zajimavyho z Evropy smer ICN/TYO a nazpatek ze SCL do Evropy to samy.-(

0 Citovat

Skoda, ze sis nevzal opacnej smer, krasne by na to pasovalo: viewtopic.php?f=3&t=4999&p=36473
Minulej tyden jsem si tam seskladal BLQ-MAD-SCL / OKA-OSA-TYO-LHR-PRG za krasnych 7000 czk, ikdyz jsem to nakonec nebral kvuli nedostatku volna. Ale stejne nevim, jestli je to jeste zivy..

0 Citovat

Už ste někdo vyřešil problém se stornováním první cesty s Alialia?
Stornovali jste zptáteční cestu a vrátili celkovou částku - manipulační poplatex expedii?
Rušili jste to přímo přes ANA? Případně vymyslel někdo něco na italy, aby nas svezli třeba alespoň v eco?

0 Citovat

Ja jsem ted mluvil s eBookers a sprava rezervace pry presla primo pod AZ - odmitl jsem refund a byl jsem presmerovan na support AZ - zkusim zitra rano..

0 Citovat

mně změnili (Alitalia) také letenky šalamounsky: původní let Florencie-Řím-Soul-Saipan a nazpátek Guam- Soul-Vídeň-Düsseldorf změnili na Florencie-Řím-Düsseldorf. Cenu nechali. Zatím tedy vyčkávám na nápady. Trochu se bojím, že tady už to nebude boj o zachování původního letu, ale boj o zrušení nových letenek a vrácení peněz zpět.

0 Citovat

Tak ebookers nabizeji 2 varianty - bud okamzite storno a refund nebo proletet ten nesmysl FLR - FCO - DUS - podam ted ofiko stiznost Alitalii (protoze ta zmenila muj itinerar), pockam na odpoved a pak pravnik smiley

EDIT: Volat pani na Alitalii je celkem beze smyslu, opakuje porad nejake nesmysly a tezko s tim realne neco udela smiley

0 Citovat

Koupila jsem letenky přes budgetair. Chtěla jsem refund, ale v alitalii mi napsali, ať kontaktuju prodejce, prodejce at kontaktuju Alitalii, dneska mi pani v Alitalii znova poradila, at kontaktuju agenturu. Máte nějakou radu nebo pravnika?? Diky

0 Citovat

Tak když si koupíš v Kauflandu prošlý sýr od Madety, také to neřešíš s Madetou...

edit: Samozřejmě, že tě budgetair potejrá, předpokládám, že máš jen basic package. Tam je i tudíž docela pálka při stornu. Na druhou stranu, pokud na stornu trváš, musí ho provést. Tedy musíš na ně tlačit.

0 Citovat

Jinými slovy, musíš s prodejcem. Aerolinka má smlouvu s ním a ne s tebou.

0