Ahoj, celkem banální dotaz a trochu se za něj stydím  .

Jak v praxí používáte ITA při letech mimo Evropu

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

8 reakcí

Ahoj,

celkem banální dotaz a trochu se za něj stydím smiley ale všechny lety jsem zatím absolvoval v Evropě, a tak není problém používat např. AZAir a pak kupovat přímo u aerolinek.

Jenže, když chci někomu pomoct najít let mimo Evropu, tak se potýkám s neaktualizovaností cen jak na Matrixu, tak na Skyscanneru apod.

Dá se proste nějak jednoduše hledat flexibilní termín pro lety mimo Evropu? Nebo jak používat Matrix, aby mi nabídl fakt nejlevnější ceny? Mám zkušenost, že moc nekoresponduje s realitou, často je dražší.

Kalendář na Skyscanneru taky naprd. Mapa na Kayaku to samý.

Co se týče autobusů nejradši používám BusRadar, má tam grafy s cenama... bohužel, ale taky třeba 15 dní starý.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek typu mikir, ale snad mi někdo poradí a neodsoudi smiley smiley

0

Vždy je nutné si uvědomit, že OTA, stejně jako Google Flights umožní velmi flexibilní volby. Radiusy 500 mil a více jak na odletových, tak příletových letištích atd.
No, každý komp má svou kapacitu, a to i ten od Googlu. Proto se nesnaž házet vše do jednoho hledání a postupně svou snahu segmentuj.

V praxi to znamená, že dáš max 3–5 letišť dohromady, tedy nevznikne ti ideálně víc jak 20 kombinací. Pořád ale musí algoritmus kalkulovat s nějakými 200+ aerolinkami. Uber mu smiley Zadej preferenci leteckých společností. To samé u termínů – měsíc přehledu ti nedá relevantní výsledek. Max těch +-2 dny, kalendář nepoužívej.

0 Citovat

Protože azair operuje s matematikou ze školky. Pouze sčítá pevně danou cenu letenky. Lowcost prodává jednosměrné letenky, které se nijak cenově nemění.

Oproti tomu klasické aerolinky mají poměrně složitý algoritmus výpočtu ceny. V jednom letadle existuje na desítky různých variant, nedejbože když to letadlo má na nějaké další navazovat, a ty rovnou chceš zpáteční verzi? To může být klidně miliarda kombinací smiley A to se furt bavíme jen o jedné variantě klasického zpátečního letu. Přidej mu radius s cca dalšími 50 letišti a je jasné, že žádný hardware to není schopen schroustat v uživatelsky přívětivém čase.

Azair je jen nástroj proti lenosti, kdežto OTA je skutečně pracant.

0 Citovat

No, dobře, a jak teda hledaj ty servery s akčními letenkami ty zaoceánské akce? To tam sedí 100 opic, který ručně zkoušej miliardy kombinaci? smiley

0 Citovat

Vše je to o informacích. Pokud sedíš u letenek 5 hodin každý den v roce, získáš takové expertní znalosti, že díky nim dokážeš jít po ceně až na samotné minimum. Prakticky je to ale jak píšeš smiley Jen každá z opic si vesměs hlídá svůj region a má nastavené notifikace pro případ, že nějaký opičák objeví nedotknutý banánovník dřív než ostatní.

0 Citovat

Aha, tak to jsem myslel, že jsme v 21.stoleti trochu dál smiley

A existují nějaký paradigmata pro nejlepší letiště při odletech do Asie/Ameriky/Oceanie? Všímám si,že třeba ARN, AMS, LON, FRA mívaj obecně dobry ceny a QR, TG, SQ jsou levný mezi drahými, ale asi to nejde říct takhle obecně co?

Je někde něco sesumarizovanýho nebo musím prochazet fora a sám tim trávit hodiny denně?

0 Citovat

Tak kdyz by to bylo dal , tak tech mozna porad jeste 1000 CK a cestovnich agentur co v CR existuje muze zavrit , internet ma dneska asi kazdy bankovni kartu taky , kliknul by jsi ,zadal co chces ono by ti to vyjelo . zaplatil by si on line kartou vytiskl si na tiskarne palubku , ubytovani a mohl by jsi dal delat neco jineho . ale diky tomu ze to tak neni , ani v dohledne dobe nebude , tak tech hodin do toho musis vlozit opravdu hodne , anebo zaplatit

A stejne i tak neprijdes na vsechno a kdyz ten opicak nechce tak ti ten svuj bananovnik neprozradi,,,, treba fuel dump je jen v hyeroglifech a zkratkach smiley, krom toho i bezne akce a cenove hity jsou ovlivneny dalsimi faktory, napriklad schopnymi managery , te ktere spolecnosti a jejich obchodni strategii a zajmum , oni chteji co nejvyhodneji prodat, ty chces co nejvyhodneji nakoupit smiley Sorry Jako smiley

0 Citovat

No on prakticky ten způsob co píšeš existuje a funguje. Jenže lidi jsou nenasytní a chtějí prostě ceny o polovinu nižší než našli. smiley Což neříkám, že je špatně, ale ve výsledku kliknout a najít letenku můžeš i teď. Vše další je už o preferencí a snaze dosáhnout něčeho, co vlastně ani nikdo neví, zda existuje.

PS: změnil jsem název tématu, bavíme se o ITA (Matrix).. OTA = online travel agency = jakákoliv online agentura prodávající letenky. smiley

0 Citovat

To je napsano naprosto presne smiley vcera se me znamy v CR ptal kdy zase priletim a ja rikam ze nemuzu najit dobrou letenku a on koukal nekam a predhodil mi let .. smiley tak na to povidam ze na letenky nad 50 euro se ani nedivam smiley ( mysleno po Evrope Ryanair ) jasne trosku v nadsazce , na vanoce nebo kdyz potrebujeme dovcu v urcity termin tak jdu i vys ... smiley

Ted tu ale zkoumam jak pridat do profilu ten flightdiary , dostalo se mi rady od Prokyho , ze tam vlozim nejaky kod ale nevim jak ziskat v nastaveni ten kod .. smiley

0
8 reakcí