Ahoj, nikde jsem nenašel tuto situaci. Včera jsem letěl s ČSA do Stockholmu. Místo původně plánovaného normálního Airbusu s dobou letu 2 hodiny to ČSA předně kolika týdny změnily na dobu letu 2 hodiny 45 minut. Původně jsem myslel, že je to jenom nějaké přistávací okno, ale ne. Včera jsem s ČSA letěl vrtulovým letadlem, jestli si správně pamatuji TU72. Letadlo bylo po celou dobu jako včelí úl a vibrovalo. Nejvíc při startu. To nebylo skoro slyšet vlastního slova. Dorazilo tam dokonce ještě o 32 minut později oproti novějšímu plánu, čili 77 minut později než při koupi letenky. To je 65% prodloužení původní doby letu. Dá se na to žádat o nějakou kompenzaci nebo mám smůlu a ČSA & spol. Můžou libovolně měnit letadla za pomalé a hlučné střepy a když to nezpozdí o více než 3 hodiny, nic se neděje? .

Kompenzace - změna délky letu?

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

17 reakcí

Ahoj, nikde jsem nenašel tuto situaci. Včera jsem letěl s ČSA do Stockholmu. Místo původně plánovaného normálního Airbusu s dobou letu 2 hodiny to ČSA předně kolika týdny změnily na dobu letu 2 hodiny 45 minut. Původně jsem myslel, že je to jenom nějaké přistávací okno, ale ne. Včera jsem s ČSA letěl vrtulovým letadlem, jestli si správně pamatuji TU72. Letadlo bylo po celou dobu jako včelí úl a vibrovalo. Nejvíc při startu. To nebylo skoro slyšet vlastního slova. Dorazilo tam dokonce ještě o 32 minut později oproti novějšímu plánu, čili 77 minut později než při koupi letenky. To je 65% prodloužení původní doby letu. Dá se na to žádat o nějakou kompenzaci nebo mám smůlu a ČSA & spol. Můžou libovolně měnit letadla za pomalé a hlučné střepy a když to nezpozdí o více než 3 hodiny, nic se neděje?

0

Doporučuji kontaktovat Šabatovou neb vaše práva byla dozajista hrubě pošlapána. Jinak Apríla je až za týden...

0 Citovat

Já to bohužel nemyslím jako apríl.

0 Citovat

Jenom jediná oprava - jednalo se o ATR72.

0 Citovat

Že to myslíte vážně jsem si ráčil všimnout.

0 Citovat

Kdyby ses kouknul u té změny času na typ letadla, určitě by tam bylo uvedno, že poletí ATR. Z tohoto důvodu je ideální se v první řadě ČSA pokud možno vyhnout. Jinak aerolinka si vyhrazuje změnu typu letadla a to, že jsi na místo dorazil o půl hodiny později bych řekl, že je zcela v pohodě.
S tou kompenzací to beru taky jako legraci... :)

0 Citovat

Zrovna jsem náhodou narazil na toto: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ok-tar
...to jako vážně ČSA lítají linky typu Stockholm, Kiev nebo Venice pětimístným vrtulníkem? Wtf!?

0 Citovat
Mailand napsal(a):

Zrovna jsem náhodou narazil na toto: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ok-tar
...to jako vážně ČSA lítají linky typu Stockholm, Kiev nebo Venice pětimístným vrtulníkem? Wtf!?

Tak když se podíváš na ty letové časy, tak vidíš, že je to nesmysl, vtulník nikdy nedoletí za 3 hoďky do Stockholmu, nehledě na to, že má dolet ani ne na polovinu cesty. Je to nějaká chyba, určitě je to ATR.

0 Citovat

Jo, to mi tvrdil flightdiary jako registraci toho letadla.

Tady mi nešlo ani tak o to zpoždění jako o 65% prodloužení kvůli diletanství ČSA. Když si koupím jízdenku na autobus Praha-Brno, tak přece taky není možné, aby dopravce bus změnil na starý rozvrzaný mikrobus nebo dokonce koňský povoz, co pojede okreskami, jen protože se mu to tak hodí.

0 Citovat

Ale to víš, že může, říká se tomu provozní důvody. Někdy oprávněně (porucha stroje) někdy ne, ale to se těžko dozvíš a pokud zpoždění nepřesáhlo dobu pro kompenzaci nemá cenu řešit, teda pokud Tě nebaví se vztekat. Příště bych doporučoval zvolit jinou leteckou společnost.

0 Citovat
kopecky napsal(a):

Jo, to mi tvrdil flightdiary jako registraci toho letadla.

Tady mi nešlo ani tak o to zpoždění jako o 65% prodloužení kvůli diletanství ČSA. Když si koupím jízdenku na autobus Praha-Brno, tak přece taky není možné, aby dopravce bus změnil na starý rozvrzaný mikrobus nebo dokonce koňský povoz, co pojede okreskami, jen protože se mu to tak hodí.

mne by po dlhom case a320/b737 letov takato zmena aj vyhovovala :D prislo ti aj info o zmene casov letu?

0 Citovat

tonic: To chápu a tuším, že kluci z fóra airways by nejspíš nad změnou slintali blahem. Z počátku to vypadalo na příjemnou změnu ale jen do doby, než to letadlo zapnulo motory a celé začalo vibrovat a vydávat hluk jako včelí úl (a to jsem na včely alergický). Po vzletu o půlku ztichlo, ale stejně v něm byly cítit vibrace jako když jedu v autobuse MHD nad motorem a ze sluchátek půlka hudby nebyla slyšet.

Informace o změně letu mi přišlo asi před měsícem. Ale nic v ní o změně letadla nebylo.

0 Citovat

Záměny techniky nejsou nijak neobvyklá věc a není to záležitost jen ČSA. A ano, turbovrtulové letadla jsou hlučnější, co jiného na to říct než cosi o "problémech prvního světa" (facepalm smajlík). Příměr s koňským povozem je opravdu kulhající na všechny čtyři a fakt nechápu proč ti banální záměna techniky způsobila takové trauma

0 Citovat

Petr76: Jak myslíš. Spíš bych řekl hlučná. Tak ten příměr opravím. Připadám si jako bych si objednal taxi a místo obvyklé Oktávky nebo Fabie pro mě přijela stará Škodovka 120L s vylágrovaným motorem. Cesta ji trvala hodinu čtyřicet minut místo původní hodiny. A já jako blbec platil předem obvyklé jízdné. K tomu mě ten čoud z výfuku jako astmatika celou dobu dráždil ke kašli.

Ale diskuzi za mě uzavřu, než se to tu zvrhne - podle všeho toto aerolinky můžou beztrestně udělat a pokud zpoždění nepřesáhne 3 hodiny, tak má cestující smůlu navzdory sníženému komfortu, podstatnému prodloužení letu atd.

0 Citovat
kopecky napsal(a):

Petr76: Jak myslíš. Spíš bych řekl hlučná. Tak ten příměr opravím. Připadám si jako bych si objednal taxi a místo obvyklé Oktávky nebo Fabie pro mě přijela stará Škodovka 120L s vylágrovaným motorem. Cesta ji trvala hodinu čtyřicet minut místo původní hodiny. A já jako blbec platil předem obvyklé jízdné. K tomu mě ten čoud z výfuku jako astmatika celou dobu dráždil ke kašli.

Ale diskuzi za mě uzavřu, než se to tu zvrhne - podle všeho toto aerolinky můžou beztrestně udělat a pokud zpoždění nepřesáhne 3 hodiny, tak má cestující smůlu navzdory sníženému komfortu, podstatnému prodloužení letu atd.

no asi tak si to na koniec zhrnul. nielen pasazieri, ale aj aerolinky maju svoje prava a to je aj zmena typu lietadla na linke z roznych dovodov

0 Citovat

Ty si dej především velký pozor, aby ses nedostal někdy do oblastí, kde jiná alternativa prostě není (obecně ostrovy, malá provinční letiště, krátké vzdálenosti a samozřejmě obsazenost letu). To poslední byl s největší pravděpodobností i tvůj případ. Asi je celkem logické, že když místo 130 cestujících A319 (A320 už ČSA snad ani nemají) letí jen třeba 45 (ATR72 - 66), nasadí aerolinka ekonomičtější variantu. Buď rád, že let zrovna nezrušili, jako by to některé jiné aerolinky klidně udělali (vrátili by sice peníze, ale neletěl bys nikam). V neposlední řadě let ATR72 a obecně turbovrtulovými stroji je daleko větší zážitek. Lufthansa má např. ve flotile jeden JU-52, který občas na nějakou vnitrostátní linku při nějaké příležitosti nasadí a já osobně, pokud bych na něco takového narazil, klidně pojedu do Hamburku, poletím třeba do Stuttgartu a pojedu zase zpět do ČR jen pro ten zážitek. A to se samozřejmě s letem v podstatně mladším ATR nedá vůbec po stránce komfortu srovnat. Závěr: NEBRBLI !

0 Citovat

omlouvám se za i/y (udělaly, vrátily)

0 Citovat

Příště let přes DXB a budeš to mít s A380 a B777. Sice o "pár hodin" delší, ale za to moderními proudovými éry. A flek si dej před motory, je to pro sluchátka more friendly.

0
17 reakcí