Chci se podělit o čerstvou zkušenost. Loni tu bylo upozornění na akci s Qatarem ve first class z Káhiry do Bangkoku. Cena byla slušná, jako fanda létání jsem ji koupil taky a natěšený jsem očekával den D. Odlet jsem měl 2.4., přesun měl probíbíhat přímo na apríla. V duchu jsem si říkal a doufal, že se snad nic nepodělá.   Přesun z ČR do Káhiry začal pozemním přesunem nočním Flixbusem z Prahy do Milána. Busy jsou celkem komfortní, sedadla také, dají se dost sklopit a sedačka do uličky se dá odsunout od té u okénka tak o 10cm. Jediná piha na kráse je chybějící zábavní systém, ale v době, kdy má každý smartfoun a tablet nebo PC nic neřešitelné. Přesun v centra na letiště probíhá několika vlaky. Na letišti jsem s dostatečným předstihem a na pohodu. Pro vzdušný přesun z Milána do Káhiry jsem zvolil Aegean s přestupem v Aténách. Oba lety něco kolem 2 hodin, na čas, Aegean mě mile překvapil servisem na palubě. Servis byl rychlý, svačina v podobě jídla polovičního množství na dálkových letech chutná a výběr nápojů taky slušný. Přílet do Káhiry na čas. Nutnost zakoupit vízum za 25USD mi byla dopředu známa a moc nepotěšila - vzhledem k pouhému přesunu mezi terminály 3 a 2. Následovalo čekání v na otevření checkinu v délce cca. 10h. Terminál 2 je nově zrekonstruovaný, ale ani tak není moc přívětivý pro spaní při dlouhých čekáních. Po dobu čekání mě zaráží, že lidé vesele kouří uvnitř haly, i když se z reproduktorů ozývá hlášení, že se smí kouřit jen na vyhrazených místech. Kde není žalobce, není ani soudce. Opodál sedící pán po dokouření odhazuje svůj nedopalek několik metrů od sebe. Říkám si  - to bude asi buran.  Po dobu svého čekání sleduji frkot v hale i v brzkých ranních hodinách, kdy co chvíli přijde skupina v typických hábitech, ve které je zastoupení mužů tak 30%, zbytek ženy. No arabský svět v celé své kráse. S blížícím se časem odletu se přes první kontrolu přemisťuju do prostoru checkinu. Kontroly na Káhirském letišti je kapitola sama o sobě. Zaměstanci také vesele kouří, co se nehodí se odhodí :) Kontrola probíhá celkem rychle, ale za účasti dost nerudných až arogantních zaměstanců security. Moje zavazadla a boty projíždějí rentgenem bez zádrhelu a tak jsme během chvilky v prostoru pro odbavení. Prostor je velký, ale sedadel prostý. Na cca. 50-60bran je v hale odhadem stejný, maximálně dvojnásobný počet sedadel.Zaberu sedadlo s výhledem na přepážku, ze které bych měl být odbaven. Více jak 3 hodiny před odletem se rozsvěcí nad přepážkou obrazovka  s nápisem Qatar first class a informacemi o letu. Zvednu se a jdu k přepážce. U té zatím pobíhají nějací servismeni, kteří doplňují štítky všeho druhu, zvelebují přepážky květinami atd. To trvá dalších 25minut. Konečně přichází paní, která vypadá, že by mohla začít odbavovat. Čekám dalších 10minut, načež na mě paní mrkne, že můžeme začít. V břiše mi kručí, nějaké malé zásoby jsem pojedl během čekání, tak se těším do salonku. Říkám si, konečně, tak to čekání stálo za to. Jenže to ještě netuším, co bude následovat. Paní si vezme pas a začíná proces, na jehož konci jsem měl dostat boarding passy. Po několika minutách klikání myší a cvakání klávesnice se mě ptá, jestli jsem něco měnil v rezervaci. Odpovídám že ne. Paní zkouší dál, načež volá svého kolegu z kanceláře. Říkejme mu Ahmed. Ten se mě opět vyptává, cosi kontroluje v počítači a během chvilky mi sděluje, že první část letenky (tj. Káhira-Doha) je suspendována nejspíše z důvodu neuhrazení celé částky. Koukám na něj chvilku s otevřenou pusou a říkám mu, že vše je 100% v pořádku. Pán mi sděluje, ať zavolám svoji cestovní agenturu a prověřím, jestli je vše skutečně v pořádku. Žádám pána o zapůjčení telefonu, protože bych se nedoplatil. Pán je ochotný, zapůjčuje firemní telefon. Volám na letištní pobočku Student agency v Praze a vysvětluji, k čemu došlo. Pán je ochotný, prověřuje a sděluje, že on vidí v systému všechno v pořádku. Informaci předávám majiteli telefonu, on tomu nějak nevěří. Žádám pána z Prahy ať zavolá přímo na ředitelství Qataru do Doha ať prověří situaci a ozve se zpět. Mezitím putuje mé zavazadlo z pásu a jsou odbavováni další cestující. Asi 25minut se nic neděje, tak se ptám Ahmeda, kdo je zodpovědný za blokaci letenky. Chvilku se bavíme, pak volá svého kolegu, který mě má odvést k prodejnímu stánku letenek Qataru na letišti, který se nachází v prostoru před kontrolou. S malým zádrhelem procházíme zpět do veřejné části a já mířim k okénku prodavačů letenek Qataru, ve kterém sedí dva pánové. Pána po levé ruce se ptám, proč je má letenka blokována a co budeme dělat. On začíná hartusit, že za nic nemůže, že vše je dílem prodejce letenek, tj .Student agency. Říkám mu že to je blbost. Chvíli diskutujeme, pán je čím dál méně ochotný. Stále stojím u okénka, pán mi dává do ruky výpis z jejich systému a ukazuje mi, že první část letenky je blokována a jako důvod je uvedeno "Deposit not to be refunded". Chytám už trochu nerva, ale s pánem se bavím poměrně klidně. Přichází Ahmed se svým telefonem. Na drátě je pán z Prahy. Vysvětluje cosi neochotnému prodavači a po chvíli hovor končí. Ahmed odchází bez telefonu. Druhý prodejce letenek mě žádá, ať si jdu sednou, že to je v řešení. Minuty najednou ubíhají nějak rychleji. Do odletu zbývá necelých 90minut. Po 15minutách si mě pán volá a opět si vysvětlujeme situaci. Pán mi sděluje, že letenku zablokoval kdosi ve varšavské kanceláři Qataru. Ptám se ho proč a jak je to možné. Odpověď opět ve smyslu, že odpovědnost je u Student agency. Říkám mu, že je to blbost, a ať zavolá do Polska a prověří to. Nemůže se dovolat, tak volá na centrálu do Doha. Tam mu řeknou, že letenku může odblokovat pouze pobočka, která ji zablokovala. Znovu zkouší volat do Polska, z reproduktoru se ozývá automat, který hlásí, že kancelář je zavřená a kdy bude otevřená. Do odletu zbývá necelá hodina a pán mi sděluje, že udělal maximum a nic jiného dělat nejde. Ještě poukazuje na změnu datumu v odletu z BKK - na to mu říkám, že k ní došlo na mou žádost kvůli downgradu letenky a změně typu letadla.  Jediné, co nabízí, je koupě zcela nové letenky za nějakých 56000Kč. Odmítám. Dál už pán nic nenabízí a informuje mě, že odletět nemohu. V menším šoku začínám přemýšlet, co dál. V Egyptě zůstat nechci, zjišťuji telefonem do ČR možnosti nedělního odletu ze země. Odletů je pomálu, nebo s dlouhými přestupy kdesi v Arábii. Slušný let se nabízí až na pondělní ráno přímo do Prahy. KDyž jsem čekal na odlet, tak jsem se prohrabával navigační tabulí na letišti a vzpomněl jsem si, že jsou na letišti dva hotely. Jdu do prvního, ten je celkem drahý, tak přejíždim autobusem k druhému, který je nedaleko terminálu 1. Nejlevnější pokoj je za 100USD. Celkem unavený ho beru. Na pokoji koukám přes free wifi na bookingu na cenu - při rezervaci by vyšel asi na 55% ceny. Po snídani beru shuttle na terminál. První kontrola je tentokrát přísnější, strávím tam asi 10minut, pána zajímá všechno, co se nachází v mé toaletní taštičce. Vyndává nůžky, které prošly v Mnichově i Sydney, náplasti a nějaké další věci. Prohlíží prášky a vitamíny, které sebou vozím. Nic si nenechají, vše co vyndali dávám do batohu, který půjde do podpalubí. Během hodinky nastupuju a odlétám. Při přestupu v Aténách zapínám telefon, který najednou začne zvonit. Na displeji polské číslo. Zvedám telefon, představí se zaměstnankyně varšavské kanceláře. Že prý se jednalo o error a kde jsem, jestli chci let přebookovat nebo zrušit. Sděluji svou polohu a také to, že nejsem v rozpoložení, kdybych chtěl dělat nějaká rozhodnutí. Jen sděluji, že mi někdo bude muset zaplatit ten výlet do Káhiry a zpět. Paní jen odvětí, že to budu muset řešit se Studentem. Po příletu domů nacházím v emailu dopis od paní z Polska, ve kterém se opět omlouvá a také přiznává, že ona je ta, kdo způsobil chybu.Volám na Studenta, sděluji co se stalo a že to někdo bude muset zaplatit. Dostávám informaci, že oni nejsou za nic odpovědní, ale dopravce ano. Mám poslat účtenky a bude se řešit reklamace.  A to je prozatím konec příběhu.Asi jsem žil v omylu, když jsem si myslel, že letenka do první třídy by měla znamenat také prvotřídní služby nejen ve vzduchu, ale i na zemi. Nejen že vlastní chybu hází na někoho jiného, ale nenabídnou vůbec nic. Ani hotel, ani nic jiného. A když mají za svou chybu platit, tak to přehodí jak horký brambor. Když jsem potřeboval něco změnit v rezervaci, tak mě odkázali na Studenta, přes kterého jsem kupoval. A když je průser, tak už to tak striktní neni. Při čtení recenzí jak na Qatar (trustpilot), tak na letiště v Káhiře mě snad už ani nepřekvapilo to množství negativních komentářů. Také jsem si uvědomil, že hodnocení Skytraxu bude nejspíš placené, případně jde jen o marketingovou záležitost, která nemá žádnou vypovídající hodnotu. A 5 hvězdiček vlastně neznamená vůbec nic.... .

Jak jsem neletěl ve first class s QR CAI-DOH-BKK

Založil ve fóru Letecké společnosti

 Chci se podělit o čerstvou zkušenost. Loni tu bylo upozornění na akci s Qatarem ve first class z Káhiry do Bangkoku. Cena byla slušná, jako fanda létání jsem ji koupil taky a natěšený jsem očekával den D. Odlet jsem měl 2.4., přesun měl probíbíhat přímo na apríla. V duchu jsem si říkal a doufal, že se snad nic nepodělá.

  Přesun z ČR do Káhiry začal pozemním přesunem nočním Flixbusem z Prahy do Milána. Busy jsou celkem komfortní, sedadla také, dají se dost sklopit a sedačka do uličky se dá odsunout od té u okénka tak o 10cm. Jediná piha na kráse je chybějící zábavní systém, ale v době, kdy má každý smartfoun a tablet nebo PC nic neřešitelné. Přesun v centra na letiště probíhá několika vlaky. Na letišti jsem s dostatečným předstihem a na pohodu. Pro vzdušný přesun z Milána do Káhiry jsem zvolil Aegean s přestupem v Aténách. Oba lety něco kolem 2 hodin, na čas, Aegean mě mile překvapil servisem na palubě. Servis byl rychlý, svačina v podobě jídla polovičního množství na dálkových letech chutná a výběr nápojů taky slušný. Přílet do Káhiry na čas.

Nutnost zakoupit vízum za 25USD mi byla dopředu známa a moc nepotěšila - vzhledem k pouhému přesunu mezi terminály 3 a 2. Následovalo čekání v na otevření checkinu v délce cca. 10h. Terminál 2 je nově zrekonstruovaný, ale ani tak není moc přívětivý pro spaní při dlouhých čekáních. Po dobu čekání mě zaráží, že lidé vesele kouří uvnitř haly, i když se z reproduktorů ozývá hlášení, že se smí kouřit jen na vyhrazených místech. Kde není žalobce, není ani soudce. Opodál sedící pán po dokouření odhazuje svůj nedopalek několik metrů od sebe. Říkám si  - to bude asi buran.  Po dobu svého čekání sleduji frkot v hale i v brzkých ranních hodinách, kdy co chvíli přijde skupina v typických hábitech, ve které je zastoupení mužů tak 30%, zbytek ženy. No arabský svět v celé své kráse. S blížícím se časem odletu se přes první kontrolu přemisťuju do prostoru checkinu. Kontroly na Káhirském letišti je kapitola sama o sobě. Zaměstanci také vesele kouří, co se nehodí se odhodí :) Kontrola probíhá celkem rychle, ale za účasti dost nerudných až arogantních zaměstanců security. Moje zavazadla a boty projíždějí rentgenem bez zádrhelu a tak jsme během chvilky v prostoru pro odbavení. Prostor je velký, ale sedadel prostý. Na cca. 50-60bran je v hale odhadem stejný, maximálně dvojnásobný počet sedadel.Zaberu sedadlo s výhledem na přepážku, ze které bych měl být odbaven. Více jak 3 hodiny před odletem se rozsvěcí nad přepážkou obrazovka  s nápisem Qatar first class a informacemi o letu. Zvednu se a jdu k přepážce. U té zatím pobíhají nějací servismeni, kteří doplňují štítky všeho druhu, zvelebují přepážky květinami atd. To trvá dalších 25minut. Konečně přichází paní, která vypadá, že by mohla začít odbavovat. Čekám dalších 10minut, načež na mě paní mrkne, že můžeme začít. V břiše mi kručí, nějaké malé zásoby jsem pojedl během čekání, tak se těším do salonku. Říkám si, konečně, tak to čekání stálo za to. Jenže to ještě netuším, co bude následovat. Paní si vezme pas a začíná proces, na jehož konci jsem měl dostat boarding passy. Po několika minutách klikání myší a cvakání klávesnice se mě ptá, jestli jsem něco měnil v rezervaci. Odpovídám že ne. Paní zkouší dál, načež volá svého kolegu z kanceláře. Říkejme mu Ahmed. Ten se mě opět vyptává, cosi kontroluje v počítači a během chvilky mi sděluje, že první část letenky (tj. Káhira-Doha) je suspendována nejspíše z důvodu neuhrazení celé částky. Koukám na něj chvilku s otevřenou pusou a říkám mu, že vše je 100% v pořádku. Pán mi sděluje, ať zavolám svoji cestovní agenturu a prověřím, jestli je vše skutečně v pořádku. Žádám pána o zapůjčení telefonu, protože bych se nedoplatil. Pán je ochotný, zapůjčuje firemní telefon. Volám na letištní pobočku Student agency v Praze a vysvětluji, k čemu došlo. Pán je ochotný, prověřuje a sděluje, že on vidí v systému všechno v pořádku. Informaci předávám majiteli telefonu, on tomu nějak nevěří. Žádám pána z Prahy ať zavolá přímo na ředitelství Qataru do Doha ať prověří situaci a ozve se zpět. Mezitím putuje mé zavazadlo z pásu a jsou odbavováni další cestující. Asi 25minut se nic neděje, tak se ptám Ahmeda, kdo je zodpovědný za blokaci letenky. Chvilku se bavíme, pak volá svého kolegu, který mě má odvést k prodejnímu stánku letenek Qataru na letišti, který se nachází v prostoru před kontrolou. S malým zádrhelem procházíme zpět do veřejné části a já mířim k okénku prodavačů letenek Qataru, ve kterém sedí dva pánové. Pána po levé ruce se ptám, proč je má letenka blokována a co budeme dělat. On začíná hartusit, že za nic nemůže, že vše je dílem prodejce letenek, tj .Student agency. Říkám mu že to je blbost. Chvíli diskutujeme, pán je čím dál méně ochotný. Stále stojím u okénka, pán mi dává do ruky výpis z jejich systému a ukazuje mi, že první část letenky je blokována a jako důvod je uvedeno "Deposit not to be refunded". Chytám už trochu nerva, ale s pánem se bavím poměrně klidně. Přichází Ahmed se svým telefonem. Na drátě je pán z Prahy. Vysvětluje cosi neochotnému prodavači a po chvíli hovor končí. Ahmed odchází bez telefonu. Druhý prodejce letenek mě žádá, ať si jdu sednou, že to je v řešení. Minuty najednou ubíhají nějak rychleji. Do odletu zbývá necelých 90minut. Po 15minutách si mě pán volá a opět si vysvětlujeme situaci. Pán mi sděluje, že letenku zablokoval kdosi ve varšavské kanceláři Qataru. Ptám se ho proč a jak je to možné. Odpověď opět ve smyslu, že odpovědnost je u Student agency. Říkám mu, že je to blbost, a ať zavolá do Polska a prověří to. Nemůže se dovolat, tak volá na centrálu do Doha. Tam mu řeknou, že letenku může odblokovat pouze pobočka, která ji zablokovala. Znovu zkouší volat do Polska, z reproduktoru se ozývá automat, který hlásí, že kancelář je zavřená a kdy bude otevřená. Do odletu zbývá necelá hodina a pán mi sděluje, že udělal maximum a nic jiného dělat nejde. Ještě poukazuje na změnu datumu v odletu z BKK - na to mu říkám, že k ní došlo na mou žádost kvůli downgradu letenky a změně typu letadla.  Jediné, co nabízí, je koupě zcela nové letenky za nějakých 56000Kč. Odmítám. Dál už pán nic nenabízí a informuje mě, že odletět nemohu. V menším šoku začínám přemýšlet, co dál. V Egyptě zůstat nechci, zjišťuji telefonem do ČR možnosti nedělního odletu ze země. Odletů je pomálu, nebo s dlouhými přestupy kdesi v Arábii. Slušný let se nabízí až na pondělní ráno přímo do Prahy. KDyž jsem čekal na odlet, tak jsem se prohrabával navigační tabulí na letišti a vzpomněl jsem si, že jsou na letišti dva hotely. Jdu do prvního, ten je celkem drahý, tak přejíždim autobusem k druhému, který je nedaleko terminálu 1. Nejlevnější pokoj je za 100USD. Celkem unavený ho beru. Na pokoji koukám přes free wifi na bookingu na cenu - při rezervaci by vyšel asi na 55% ceny. Po snídani beru shuttle na terminál. První kontrola je tentokrát přísnější, strávím tam asi 10minut, pána zajímá všechno, co se nachází v mé toaletní taštičce. Vyndává nůžky, které prošly v Mnichově i Sydney, náplasti a nějaké další věci. Prohlíží prášky a vitamíny, které sebou vozím. Nic si nenechají, vše co vyndali dávám do batohu, který půjde do podpalubí. Během hodinky nastupuju a odlétám. Při přestupu v Aténách zapínám telefon, který najednou začne zvonit. Na displeji polské číslo. Zvedám telefon, představí se zaměstnankyně varšavské kanceláře. Že prý se jednalo o error a kde jsem, jestli chci let přebookovat nebo zrušit. Sděluji svou polohu a také to, že nejsem v rozpoložení, kdybych chtěl dělat nějaká rozhodnutí. Jen sděluji, že mi někdo bude muset zaplatit ten výlet do Káhiry a zpět. Paní jen odvětí, že to budu muset řešit se Studentem. Po příletu domů nacházím v emailu dopis od paní z Polska, ve kterém se opět omlouvá a také přiznává, že ona je ta, kdo způsobil chybu.Volám na Studenta, sděluji co se stalo a že to někdo bude muset zaplatit. Dostávám informaci, že oni nejsou za nic odpovědní, ale dopravce ano. Mám poslat účtenky a bude se řešit reklamace. 

A to je prozatím konec příběhu.Asi jsem žil v omylu, když jsem si myslel, že letenka do první třídy by měla znamenat také prvotřídní služby nejen ve vzduchu, ale i na zemi. Nejen že vlastní chybu hází na někoho jiného, ale nenabídnou vůbec nic. Ani hotel, ani nic jiného. A když mají za svou chybu platit, tak to přehodí jak horký brambor. Když jsem potřeboval něco změnit v rezervaci, tak mě odkázali na Studenta, přes kterého jsem kupoval. A když je průser, tak už to tak striktní neni. Při čtení recenzí jak na Qatar (trustpilot), tak na letiště v Káhiře mě snad už ani nepřekvapilo to množství negativních komentářů. Také jsem si uvědomil, že hodnocení Skytraxu bude nejspíš placené, případně jde jen o marketingovou záležitost, která nemá žádnou vypovídající hodnotu. A 5 hvězdiček vlastně neznamená vůbec nic....

0

Tyjo, to je pribeh :/ jak to budes resit? Prebookovat a po polce chtit nahrady?
Nejak nechapu proc do toho vubec hrabala.

0 Citovat

:/ uf to ma mrzi, ze to takto dopadlo. hlavne jednu vec nechapem...preco nedokaze centrala v Dohe zmenit nieco co pokazila pobocka, najma ked je jasne, ze sa tam neda dovolat pre otvaracie hodiny..1st class my ass

0 Citovat

Tak tos mel fakt smůlu, .... No přeji ti at brzy koupis a proletis nějakou super chybovku alespoň v C a se startem , někde v EU

0 Citovat

Ty jsi ten let plánoval na otočku, že jsi nepočkal na pondělí na přebookování? Jinak chápu, že tohle hodně naštve. Taky jsem se divil, když jsem tuhle akci absolvoval v letos v lednu, že nám zavazadla dorazili do Prahy až 3 dny po nás.
Visačka first class je na nich jen na ozdobu. First class Qatar v A 380 a servis na letišti v Doha byl bezvadný. Prostor Imigrační kontroly řešen jako salónek a popříletový salónek při čekání na transfer na hotel už nám přišel, jako luxusní servis. Hodně by mne zajímalo jak dopadnou kompenzace a co ti nabídnou.

0 Citovat

Zaprvé za mě respekt, že jsi do dokázal sepsat a podat takhle v klidu, protože asi nejen já bych nebyl schopen se uklidnit asi ještě hodně dlouho.
Zadruhé jednoznačně odpovědnost jde za Qatar, takže by měli vše platit. Student určitě nemůže za to, že zaměstnanec Qatar kdesi v Polsku hrabe do Tvé rezervace. Za adekvátní bych považoval náhradu vešekrých nákladů a nabídku nové letenky v F dle Tvého výběru.
Zatřetí k těm službám a servisu. Zažil jsem něco trošku podobného v Zurichu se Swiss, kdy by si člověk řekl, že taky solidní společnost, ale chování supervisorky, která vyřešila to, že jsem trval na vyřešení své situace a odmítal opustit přepážku tím, že na mě zavolala policii! mi vyrazila dech. Ve službách vyřešit svou neschopnost komunikace tímto způsobem ze strany manažera mě připravila veškeré iluze. Jo a zapomněl jsem říct, že jsem letěl v C, proto jsem to psal :)
Držím pěsti v úspěšný řešení. Případně úspěšnou likvivdaci té blbé polky :)

0 Citovat
sali napsal(a):

Ty jsi ten let plánoval na otočku, že jsi nepočkal na pondělí na přebookování? Jinak chápu, že tohle hodně naštve. Taky jsem se divil, když jsem tuhle akci absolvoval v letos v lednu, že nám zavazadla dorazili do Prahy až 3 dny po nás.
Visačka first class je na nich jen na ozdobu. First class Qatar v A 380 a servis na letišti v Doha byl bezvadný. Prostor Imigrační kontroly řešen jako salónek a popříletový salónek při čekání na transfer na hotel už nám přišel, jako luxusní servis. Hodně by mne zajímalo jak dopadnou kompenzace a co ti nabídnou.

Neplánoval jsem na to otočku, ale v tu cvhíli nemáš chuť to dál řešit. Pořádně jsem nespal dva dny, takže už mi to bylo i nějak jedno. Navíc oni nenabídli absolutně žádný řešení. Jako běž na hotel, mi ti zítra zavoláme. Navíc jsem neměl jistotu, že se k tomu baba přizná. Nevim, jestli v Evropě by to vypadalo jinak.

0 Citovat
tonic napsal(a):

:/ uf to ma mrzi, ze to takto dopadlo. hlavne jednu vec nechapem...preco nedokaze centrala v Dohe zmenit nieco co pokazila pobocka, najma ked je jasne, ze sa tam neda dovolat pre otvaracie hodiny..1st class my ass

Tak tuhle otázku jsem si taky položil. Jenže oni to berou nejspíš tak, že dokud si to neověří, tak to radši nezmění. Měnit může jen ten, kdo zadal změnu. Ono to dává i celkem smysl. Ale servis first class jsem si taky představoval jinak. Minimálně ten pozemní. No asi už to nebude co bývalo.

0 Citovat
David Eiselt napsal(a):

Tyjo, to je pribeh :/ jak to budes resit? Prebookovat a po polce chtit nahrady?
Nejak nechapu proc do toho vubec hrabala.

No já jsem si koupil od Qataru zpáteční letenku z Káhiry do Mnichova, která tímhle kiksem taky pozbyde smysl. A bohužel na to mám navázanou další v C z CAI do DPS, taky od Qataru. Mám sto chutí všechno zrušit a prachy proletět jinde a jinak. Náhrady budu chtít určitě. Trochu to kazí ten nákup přes Studenta. Qatar má 100% odpovědnost, otázkou je, jak se k tomu postaví. Ono když mi udělali downgrade 3 legu mezi BKK a DOH, tak se taky nijak nepřetrhli. Žádal jsem finanční kompenzaci, nakonec jsme to přebookovali s odletem o 12h dřív v A380. Čímž mi vznikl prostoj v Doha 14hodin. Žádal jsem hotel, ten mi zamítli s odůvodněním: However IF pax change date to 10APR, then STPC can’t be permitted, since the first class cabin is operated. To že jsem přebookoval datum kvůli jejich downgradu je vůbec nezajímalo.

0 Citovat

Nebudu tvrdit, že mě to nenasralo. Ale řev a zjitřené emoce málokdy něco vyřeší. Kor tady, když ta chyba nebyla u Egypťanů, ale šlo to mimo ně. Navíc co si budem povídat, mnoho z nás už díky lidské chybě letělo za hubičku přes půl světa a tohle je holt druhá strana mince. Před chvíli mi přišel od tý polky @ a na otázku kompenzací odpověděla dost neurčitě. Mám z ní pocit, če úplně čelem se k tomu postavit nechce. Kdyby bylo nejhůř, budu to chtít po Studentovi a ten to musí vytřískat z Qataru. Neměl by to být problém, protože mám doznání i důkazy. Teď nebude dva dny v kanclu, takže se to bude řešit v pondělí.

0 Citovat

Já smekám klobouk před ochotou se vláčet busem do Milána, pak s přestupem do Káhiry a tam tvrdnout na letišti. Pro to se už nějak nedokážu nadchnout.

0 Citovat

Jedna tech.otazka. Mozno mi to v textu uniklo,ale kontroloval ste si preventivne pred odletom,ci su vsetky segmenty "confirmed" ? Napr. na (Amadeus) Checkmytrip.com alebo priamo na webu qataru cez manage my booking... Ak totiz vsetko malo status OK ,tak toto co popisujete je docela nechutny podraz. Tiez som o tejto akci uvazoval, za ucelom nazbierania bodov u Qataru za ucelom udrzania Platinum statusu, pomer cena/vykon to bolo zaujimave,ale nakoniec som to nekupil... Cesta to Kahiry+viza a ine okolnosti ma od toho odradily a nasilu som to nechcel kupovat... Obcas lietam s Qatarom v "C" a ten rozdiel "F" vs "C" zase az taky velky asi nebude,tak som odolal. Skoda,ze ste to kupoval cez OTA,a nie priamo na webu Qataru,to by sa na tom chekine dalo asi vytelefonovat. A za tu cestu busom do Milana,tak to tiez smekam klobuk dolu, to je trochu sado-maso? z PRG sa da doletiet do Milana za rozumnu cenu , kazdopadne drzim palce aby sa to uspesne vyriesilo, a nabuduce zvolit radsej nejaku serioznu a kvalitnu aerolinku.

0 Citovat

smekám za trpělivost

0 Citovat
miro776 napsal(a):

Jedna tech.otazka. Mozno mi to v textu uniklo,ale kontroloval ste si preventivne pred odletom,ci su vsetky segmenty "confirmed" ? Napr. na (Amadeus) Checkmytrip.com alebo priamo na webu qataru cez manage my booking... Ak totiz vsetko malo status OK ,tak toto co popisujete je docela nechutny podraz. Tiez som o tejto akci uvazoval, za ucelom nazbierania bodov u Qataru za ucelom udrzania Platinum statusu, pomer cena/vykon to bolo zaujimave,ale nakoniec som to nekupil... Cesta to Kahiry+viza a ine okolnosti ma od toho odradily a nasilu som to nechcel kupovat... Obcas lietam s Qatarom v "C" a ten rozdiel "F" vs "C" zase az taky velky asi nebude,tak som odolal. Skoda,ze ste to kupoval cez OTA,a nie priamo na webu Qataru,to by sa na tom chekine dalo asi vytelefonovat. A za tu cestu busom do Milana,tak to tiez smekam klobuk dolu, to je trochu sado-maso? z PRG sa da doletiet do Milana za rozumnu cenu , kazdopadne drzim palce aby sa to uspesne vyriesilo, a nabuduce zvolit radsej nejaku serioznu a kvalitnu aerolinku.

Já nikdy neletěl v C, takže tohle měla být premiéra. Kontroloval jsem to asi 5 dní před odletem a ještě v pondělí (tj. den po odletu) se mě ze Studenta ptali, jestli jsem odletěl nebo ne, protože v systému se letenka jevila jako 100% OK. Qatar to měl blokovaný jen u sebe v systému a přijde mi, že to byla jen interní blokace, protože v checkmytrip se to vůbec nezobrazilo. Obávám se, že i kdybych to kupoval napřímo, tak s tím v Kářiře ani Doha nic neudělají, protože blokace byla z Polska, kam se nedalo dovolat.
Cesty busem do Milána jsem se docela obával, ale zas taková hrůza to nebyla. Autobusy mají docela komfortní a navíc asi půl cesty jsem měl dvousedačku jen pro sebe. Co otravuje je německá kontrola za hranicema a to, že bus staví cca. každý 3 hodiny pro výstup/nástup. Být to bez zastávek tak to skoro nemá chybu.

0 Citovat

Držím palce, ať ti proplatí nejen neproletěnou letenku, ale i cestovní výdaje. Pak poreferuj, jak jsi dopadl, dost mě to zajímá. Já bych se bál, že to skončí refundací letenky a o ničem dalším nebudou chtít slyšet.

0 Citovat

Pokud by se k tomu Qatar postavil jak píšeš, tak je to na vymáhání nákladů po té polce, co to podělala a tam, vzhledem k tomu, že se mu sama přiznala, by to bylo celkem jednoduché prokázat, takže do toho bych určitě šel, kdyby na to došlo.

0 Citovat

Len tak pre odlahcenie tematu, nieco podobne som zazil zaciatkom februara, ked som sa vracal s Qatarom z Rangunu do Mnichova,v RGN na checkine pani zacala skumat v PC moju letenku (kupovana priamo na webu QR) a nieco sa jej tam nepozdavalo,tak este si privolala kolegynu a nasledne mi oznamily,ze na letenke nemam zaplatenu odletovu taxu,
a ci som nejak modifikoval letenku? Pretoze bez zaplatenia tejto taxy nemozem odletiet a standarnte je tato taxa zahrnuta v cene letenky a kedze moja letenka tuto taxu v sebe neobsahuje tak niekdo musel letenku upravovat...
(statusy segmentov si pravidelne kontrolujem a vsetky segmenty mali pred odletom stav CONFIRMED,tak tento problem sa nedal z mojej strany odhalit )


Potom som si uvedomil,kde nastal problem. Povodne som kupoval zatiatkom leta 2016 (promo akcia u Qataru na 2x QMiles a 2x QPoints ) nejake letenky a jedna z nich bola na novu linku do Chiang Mai (CNX), tato nova linka mala lietat s mezipristanim v Rangunu. Ale po par tyzdnoch po zahajeni predaja Qatar zaciatok lietania do destinacie (CNX) odsunul z Oct.2016 na neurcito a moje segmenty DOH-CNX-DOH sa dostaly do stavu UNCONFIRMED. Volal som na QR helpdesk do Nemecka, pani na telefonu vedela o aky problem sa jedna a hned mi navrhla,ze mi lety z DOH do CNX presmeruje cez BKK, a kedze mam lepsiu bookovaciu triedu ,tak si mozem vybrat,ci chcem letiet segment BKK-CNX s ThaiAirways alebo BangkokAirways,ale ja uz som mal ine plany..

Navrhnul som,ze chcem letenku zmenit na cielovu destinaciu RGN a letiet v inych datumoch, pani oznamila,ze to nie je problem,ale ze mi nemozu refundovat rozdiel,
teda nebudem nic doplacat ale rozdiel v cene letenky mi nebudu refundovat, to som akceptoval. A tu asi nastal problem, pani zmenila cielovu destinaciu z CNX na RGN,ale kedze odlet bol z Barmy a nie z Thajska,tak asi procesne tam nenastavila spravne nejake odletove taxy,ktore maju byt pre RGN airport..

Zabava nastala, ked po mne chceli na checkine zaplatit 20USD. Mal som poslednych 20USD, presne 20$ bankovku,tak som im ju dal,ale ju odmietli,lebo bola trochu opotrebovana a bola na nej propiskou napisana jedna cislovka, pozadovali novu cistu USD bankovku...
Navrhnul som im,ze im to zaplatim teda v EUR alebo v lokalnej mene,to neakceptovali, to uz ma vytocilo,tak som si dal zavolat supervizora. Chcel som od neho vysvetlenie,ze kedze na supporte QR
pokazily taxy pri zmene letenky a pozaduju po mne doplatit 20USD a odmietaju moju poslednu 20USD bankovku,tak co s tym budu robit? Ak mi budu chciet zabranit v odletu,tak volam na centralu, (pre QR Platinum clenov je samostatne cislo) a budem
pozadovat riesenie cez DOHU....
Nasledne si zobral USD bankovku a v priebehu minuty som mal svoje boadring passy z RGN-DOH-MUC v "C".

0 Citovat
jstrnad1 napsal(a):

Nebudu tvrdit, že mě to nenasralo. Ale řev a zjitřené emoce málokdy něco vyřeší. Kor tady, když ta chyba nebyla u Egypťanů, ale šlo to mimo ně. Navíc co si budem povídat, mnoho z nás už díky lidské chybě letělo za hubičku přes půl světa a tohle je holt druhá strana mince. Před chvíli mi přišel od tý polky @ a na otázku kompenzací odpověděla dost neurčitě. Mám z ní pocit, če úplně čelem se k tomu postavit nechce. Kdyby bylo nejhůř, budu to chtít po Studentovi a ten to musí vytřískat z Qataru. Neměl by to být problém, protože mám doznání i důkazy. Teď nebude dva dny v kanclu, takže se to bude řešit v pondělí.

Začínám z toho mít pocit, že Qatar Polce řekl, ať to zaplatí ze svého polského platu a ona se začíná cukat. Teď si vzala dva dny volna na přemýšlení (možnost 2 - šéf ji dal dva dny volna, než ji za to vyrazí). Každopádně držím palce, ať to dobře dopadne. Mně se v podobných situacích osvědčily e-maily To: místo A, CC: místo B. Pak se začínají dít věci. V místě A nevědí, co dělají v místě B a naopak...

miro776: To bych volal na centrálu asi rovnou. Bez boje bych jim těch 20$ nedal, ještě když se jim nelíbila ta bankovka.

0 Citovat

Ad QR... pořád je to arabská aerolinie vedená indickým pasákem.

0 Citovat

Naivni dotaz - kdyz mam boty, tak nereklamuji u vyrobce, ale u prodejce. Koupil jsi to pres student agency a u tech to reklamujes, ne? To jak to resi nekdo v tramtarii nebo v Polsku ti je jedno. To, ze to student prepinkne na nekoho jineho Te taky nemusi zajimat. Primarne jsou zodpovedni oni. Neco spatne v me uvaze?

0 Citovat

Špatně je to, že někdo bezdůvodně sáhl do rezervace, aniž by k tomu byl důvod.
Egypťané bohužel sami o sobě nic nevyřeší a SA v rezervaci nic špatně neviděli, protože to byla interní záležitost Qataru. Nezbývá, než se dohadovat s Qatarem o odškodnění v podobě náhrad a nového letu. Můžeš samozřejmě i s pomocí SA.

0 Citovat

To nie je pravdilo, elektronika sa uplne bezne reklamuje u vyrobcu.
S telefonom mozes ist do autorizovaneho servisu, a nemusis ist cez predajcu.
Dokonca ti casto ani netreba doklad o kupe.

0 Citovat

Po přečtení příspěvku mne polilo horko. Minulý rok jsem tuto cestu CAI-DOH-BKK zakoupila pro 4 člennou rodinu jako překvapení přes QA. Manžel to okomentoval " ty dobře víš jak překvapení nesnáším ", letět máme za 14 dní, každý den poslouchám jeho připomínky k bezpečnostní situaci v Egyptě a tenhle příspěvek mne dorazil. Nejsem žádný zkušený cestovatel. Nemohl by jste prosím někdo z vás kdo již cestu absovoval napsat krátkou reportáž jak to probíhalo. Mám letenky MUCH-CAI-DOH-BKK firt class s tranzitem v DOH 23 h, visa již mám hotel od qataru lze blokovat až na místě ? pokud uznají nárok? nebo máme strávit noc v salonku? děkuji za jakékoliv info.

0 Citovat

Hotel při tranzitu objednejte předem - napište prodejci žádost, on vám ji potvrdí. Doporučuji ale mít pro daný přestup i předem vyřízené transitní víza. Tam jsem měl problém já, že jsem si je nevyřídil a proto by mě celá procedura ukousla z 8 hodin na 6 hodin, a to by se mi do hotelu už jet nevyplatilo. Zvolil jsem nakonec přespání v salónku – jsou k dispozici na max 6 hodin malé pokoje s koupelnou.

Bezp. situace je něco, k čemu by se především neměla vyjadřovat média. Egypt není válečnou zónou a nelze proto jednoznačně označit Egypt za nebezpečí. To je všude podobné. Spíš vás utýrají taxikáři a kolemjdoucí s prosbou o dýška :)

0 Citovat
kpt.trojanovap napsal(a):

Po přečtení příspěvku mne polilo horko. Minulý rok jsem tuto cestu CAI-DOH-BKK zakoupila pro 4 člennou rodinu jako překvapení přes QA. Manžel to okomentoval " ty dobře víš jak překvapení nesnáším ", letět máme za 14 dní, každý den poslouchám jeho připomínky k bezpečnostní situaci v Egyptě a tenhle příspěvek mne dorazil. Nejsem žádný zkušený cestovatel. Nemohl by jste prosím někdo z vás kdo již cestu absovoval napsat krátkou reportáž jak to probíhalo. Mám letenky MUCH-CAI-DOH-BKK firt class s tranzitem v DOH 23 h, visa již mám hotel od qataru lze blokovat až na místě ? pokud uznají nárok? nebo máme strávit noc v salonku? děkuji za jakékoliv info.

Predpokladam,ze viza do Egypta mate a tiez tranzitne viza do Qataru (su zdarma na 96hod) Ziadost o tranzitny hotel v Qataru sa ziada u qatarairways vopred, ale nespoliehal by som sa no,ze ho dostanete, to je "loteria". Asi by som si zabookoval hotel v DOHA cez booking.com a mate istotu... Urcite sa pozrite v Qataru do mesta, z letiska jazdi autobus 777 alebo 747, bola by skoda stravit 23hod na letisku,ked sa mozete zdarma dostat do Qataru... Situaciou v Egypte by som sa nestresoval,budete predsa iba v Kahire na letisku. Uzite si First class :-)

0