Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zdravím,

zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím? smiley Díky.

0

Poplatek za bankovní převod ani za platbu platební kartou se již neúčtuje, tyto poplatky jsou již zahrnuty v ceně letenek jako administrativní poplatky.

Dle podmínek Wizzairu musí být platba za rezervaci odeslána do 24 hod. od uskutečnění rezervace. Jsou samozřejmě běžné případy, kdy jsou potvrzeny letenky s platbou, která byla odeslána např. 3 dny po rezervaci.

Obecně je teď komfortnější platit letenky platební kartou.

0 Citovat

Pokud je rezervuješ dnes, platbu můžeš poslat až v pondělí - je víkend.

0 Citovat

Díky a pokud to neuhradím, tak předpokládám, že mi rezervace propadne, ale budu muset pak platit nějaký poplatek? Dojde mi nějaký příkaz k úhradě (pokuta) za nezaplacení ?

0 Citovat

Ahoj, je nějaká možnost změnit destinaci? V seznamu poplatků na wizzair je toto: "Poplatek za změnu letu (déle než 30 dnů před odletem) - 498Kc". Ale kdyz se prihlasim do myWizz, tak me to pusti jenom zmenit terminy letu.

A ještě ve FAQ píšou následující: Mohu ve své rezervaci provést změny?

Data a časy letů, destinace a jména cestujících lze změnit online pomocí nabídky pro změnu rezervace nebo prostřednictvím telefonického centra nejpozději 3 hodiny před plánovaným časem odletu. Dovolujeme si vás upozornit, že v případě těchto změn je třeba uhradit další poplatky.

Díky za odpověď

0 Citovat

S tímhle jsem se nesetkal. Ale k poplatku za změnu letu ještě připočítej rozdíl v ceně.

0 Citovat

O tom rozdílu v ceně vím, že bych musel doplatit... šlo mi o to jakým způsobem... buď to bude jejich chyba a nebo to půjde asi jen telefonicky

0 Citovat

Zdravím,
má někdo zkušenost s dopravou busem od wizzairu (z města na letiště v Budapešti)?

0 Citovat

V Budapešti budu prvně, tak jsem koupil dopravu z města od wizzairu, ale díky za odpověd...bus s metrem zkusím příště;)

0 Citovat

On existuje transfer ticket. Je to buď jeden oboustranný nebo dva lístky.. jeden se tiskne na metru a druhý při přestupu v buse.. a vychází o trochu levněji než 2 single ticket

0 Citovat

Ja mam skusenost s dopravou cez Wizzair z letiska do mesta a spat, konkretne z letiska Charleroi do Bruselu. Preprava bola nacas a bezproblemova, cestou do Bruselu isiel normalny autobus, cestou naspat iba maly minibus. Autobus stal na dohodnutom mieste podla mapky.

Transfer ticket v Budapesti stoji 530 HUF. Cela cesta zo stanice Keleti na letisko (metrom M4/M3 + busom 200E) trva cca 40 minut (pocas dopravnej spicky aj o nieco dlhsie). Horsie je to s cestou nocnymi spojmi, tam treba prestupovat na bus a zaklad je najst autobusovu zastavku s potrebnym spojom (v Pesti su cestovne poriadky aj zo zadnej strany zastavkovej tabule, koho by to napadlo...)

0 Citovat

To Elisha_18: Možná bych měl zájem, bohužel do pondělí nejsem schopen na 100 % napsat, jestli ano či ne.

0 Citovat

Psal jsem ti SZ, že bych měl zájem smiley

0 Citovat

S rezervaciou by som pockal do zajtra, ma byt 20% zlava na vsetky lety.

0 Citovat

Neviete ci je mozne u WizzAir uz v existujucej rezervacii zmenit email? Potreboval by som ho zmenit no neviem to nikde najst, viem ze u Ryanairu to ide. A este da sa rezervacia presunut pod ucet ktory mam na Wizzairy? Som tam zaregistrovany no rezervaciu som robil neprihlaseny a tak ju teraz nemam pod tym uctom, neda sa to tam nejako priradit? Dakujem za radu ak to vobec pojde spravit.

0 Citovat

Včera večer jsem rezervovala 2 letenky od Neapole a úhrada proběhla pomocí dárkových voucherů 4 x 50 Euro a k platbě zbylo asi 200 Kč. Když jsem ale chtěla těch 200 Kč zaplatit kartou, tak platba měla být 132 Euro (podle sms z banky). Tak jsem myslela, že se jedná o omyl, dala to v korunách na jiné kartě a totéž. V mé rezervaci v jiném okně jsem viděla tutéž částku k zaplacení a nerozumím tomu. Při zadávání voucherů žádný problém, normálně odečteny. A teď úplně nevím, co dál. Asi mi nezbude než zavolat, ale ta hrající linka za 14 Kč/min. mě neláká a navíc se celkem prodraží. Myslíte, že má smysl jim psát? Nebo vás napadá něco jiného? Použití těch voucherů je nevratné, nerada bych o ně přišla, kde se stal problém, fakt netuším :( Taky mám obavy o propadnutí letenek - voucherů než se to vyřeší. Díky moc za rady.

0 Citovat

Zkus ty vouchery zadat znovu.

0 Citovat

Zkusila jsem, ale přičte a hned odečte. Přidávám foto, fakt nevím :-(


wizz-4.png

0 Citovat

Zdravim. Muze mi prosim nekdo pordit? rezervoval jsem letenky a dal jsem platit bankovnim prevodem. u rezervace mam ted uz druhy den STAV: pozastavit a v anglictine je tam hold. to znamena ze rezervace stale ceka na platbu nebo jak? z uctu byly penize odecteny predem diky za odpoved

0 Citovat

Taky se mi ted stalo. Minuly tyden ve stredu jsem zadala platbu bankovnim prevodem na mezinarodni ucet. Ted je pondeli dalsi tyden amuj stav je "pozastavit", zaroven mi dnes dosel email"pripominka letu wizz air" o odbaveni. Rezervace stale neni potvrzena a z uctu mi neodesly penize. Zkousela jsem volat na zakaznickou linku v cz, ale neam povolene hovory. Co ted?

0 Citovat

otazka v prvom rade, preco ste riesili kupu leteniek tymto sposobom? najma ked vam neodisli z uctu peniaze, tak ste asi nic nekupili nie? ved to musite vy poslat, ci si myslite ze si oni strhnu z vasho uctu peniaze? vo vasom pripade by som kupil novu letenku kartou

0 Citovat

No tak vyřešeno. Volala jsem do banky, ujistila se, co je s penězi - banka mi zablokovala transfer, což mi ale nedala vědět. Zjistila jsem, že mám na kartě na jeden transfer povolený menší limit, než byla cena letenky, takže po zvýšení limitu už nebyl problém zaplatit i přímo z karty. A přitom taková blbost.. :)

0 Citovat

Ahoj, navážu na toto téma. Může mi někdo vysvětlit, jak to teď funguje u Wizzu? Před 3 dny jsem dostal od nich e-mail, že ODS-BTS je zrušeno (ještě aby ne, slovenská vláda uzavřela letiště a včera i ukrajinská), a z něj vyplývá, že už rovnou udělali refund v podobě wizzkreditu. Když se přihlásím na profil, stále tam ten let svítí jako Confirmed :D

Předevčírem mi k tomu přišla SMSka, že let je zrušen. Ale že je stále v profilu mi trošku smrdí nějakým glitchem a že někdo u nich doufá, že si toho nikdo nevšimne a nechají to jako no show :D


wizz1.png
wizz2.png

0 Citovat

Michal, veď vyskúšaj, či Ti pri rušení ponúkne full refund.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Michal, veď vyskúšaj, či Ti pri rušení ponúkne full refund.

To jsem už zkoušel, je tam jen obyčejná obrazovka, kde informují o běžných stornopoplatcích.


wizz3.png

0