Rezervace u WizzAir

Založil(a) před 10 lety rysmen ve fóru Letecké společnosti

Zdravím, letím poprvé s Wizair. Udelal jsem on-line check in a poté mi přišel email s výzvou potvrzení kontaktů email a telefon. Ten mi však nejde potvrdit píše to, že už tento telefon byl použit pro jiného pasažéra. Palubní vstupenku mám vytištěnou, šlo pouze o potvrzení kontaktů, je to problém? Můžu odletět? aerolinky se mi nedaří kontaktovat
 Díky 

1 Citovat

mě zas Wizz bombarduje e-maily o neexistujících změnách mých letů

0 Citovat

Prosím o radu k účtování zavazadel u WizzAir.  Zaplatila jsem k základní letence WIZZ Priority a myslela si, že palubní kufřík (max. 55 x 40 x 23 cm) mám v ceně, ale teď když zkoumám informace o rezervaci, tak už si nejsem tak jistá.  Cena odbaveného 10 kg zavazadla byla 715,-  a Priority 560,- , tak mi to přišlo výhodnější. Navíc během rezervace jsem neobjevila možnost přidání příručního kufříku jinak než v balíčku Priority. S WizzAir letím po několikáté, ale pokaždé jsou jiné podmínky...  Předem díky za info.

0 Citovat

Nevím, jak to formulují v potvrzení rezervace, ale v ceně Priority je palubní zavazadlo 55x40x23 + to menší příruční zůstává taky. Cituji:

"Důležité! Každý pasažér Wizz Air si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo (jehož specifikace jsou uvedeny výše) zdarma. Pokud si chcete vzít do kabiny další „zavazadlo s kolečky“ (specifikace také uvedena výše), přidejte ke své rezervaci službu WIZZ Priority. Díky tomu si s sebou do kabiny budete moci vzít celkem dva kusy zavazadel." 

0 Citovat

Zdravím skúsených členov fóra, ochotných poskytnúť radu.

Takže po x rokoch aktívneho cestovania na vlastnú päsť od Filipín na východe po Fr. Polynéziu na západe došlo aj na mňa.

Najprv trochu histórie: Naplánovali sme si prvú letnú dovolenku s 2 päťročnými vnučkami a zvolili sme Menorku. Z Viedne veľa priamych možností nie je a tak došlo na Wizzair. Po pár mesiacoch Wiz zrušil linku a prebookovali sme sa na Malorku. Po ďalšom mesiaci zrušili aj Malorku a na prebookovanie zostala len Barcelona. Prebookovali sme na Barcelonu, pár krát pomenil Wizzair časy letov, ale nakoniec sme 2.7 vyrazili na Costa Dorada aj s vnučkami. Let tam prebehol OK  - na poslednú chvíľu zmenili odlet o pol hodiny, čo je akceptovateľné. Dovolenka prebehla fantasticky a 9.7 sme o pol piatej ráno zobudili deti, nasadli na airport shuttle a vyrazili na letisko. V autobuse o pol šiestej ráno mi prišla SMS, že WIZZ zrušil let. Na linke to samozrejme nikto nedvihal celý zbytok cesty autobusom, na check in nikto nebol, manželka bledá ako stena, deti ospalé, tak som vytiahol notebook a na letisku som kúpil letenky s Austrianom, ktorý letel o 10:00, pol hodiny po plánovanom odlete WIZZAIRU za raketovú sumu. Prešli sme  na poslednú chvíľu z T2 na T1 a šťastne odleteli. 

Z Wizzairu mi  okrem tých automatových žvástov neprišlo nič o nejakej kompenzácii, včera mi dokonca prišiel mail, že mi vracajú na MOJU ŽIADOSŤ kredit na WIZZair účet - popritom som ich o nič také nepožiadal.

Pozrel som ich claimový formulár, ale to je len taký všeobecný blábol, vhodný na domýlenie neskúsených, kde ani nie je miesto na prílohy.

Moje otázky:

1. Mám urobiť najprv claim na WIZZAIR stránke ohľadom EU 261/2004 a žiadať aj o preplatenie novej letenky, alebo tento krok preskočiť? Moc totiž neverím, že by sa u týchto odrbávačov čosi podarilo.

2. Môžem požiadať o kompenzáciu za zrušený let 4x250 € (1350 km) a o preplatenie rozdielu v cene 4 leteniek, ktoré som si sám zabezpečil?

3. Neobrátiť sa radšej priamo na nejakú organizáciu, čo sa vymáhaním kompenzácií zaoberá profesionálne. Ak áno, poraďte mi takú., kde máte pozitívnu osobnú skúsenosť. Prípadne napíšte, koľko si za vybavenie berú

0 Citovat

mispi:

Zrušení letu ze strany Wizz Air jsem cca před půl rokem řešil taky. Na jejich stránce je k dohledání formulář, pomocí kterého se dá požádat o kompenzaci. V tomto případě by to mělo být 4x250 EURO + ceny nových letenek, které jste museli kupovat.

Wizz Air si dává na opodvěď 30 dní, přičemž u mě se to snažil uhrát na "nepředvídatelné okolnosti", které vedly ke zrušení letu. Většinou je to blbost - muselo by to být počasí, stávka letištního personálu apod. Pak jsem jim ještě dvakrát napsal, ale oni už mi pak jen odpovídali spíše mechanicky bez snahy něco řešit.

Letěl jsem z Vídně, tak jsem se obrátil na tamní úřad, který tyhle záležitosti řeší. Bylo na jejich stránkách nutné vyplnit celkem podrobný formulář, ale pak už všechno řešili oni a cca do tří týdnů jsem měl peníze na účtě. 

Ale než člověk kontaktuje úřad musí vždy se svým požadavkem nejprve oslovit aerolinku.

1 Citovat

Presne pre toto sa Wizzu uz nejaky cas vyhybam. Aj ked u nich este mam nejaky kredit. Robia si s letoveho poriadku trhaci kalendar, a s ludi potom nasledne srandu. Zlaty Ryanair...rusia aj oni, ale s Wizz sa to vobec neda porovnat.

1 Citovat

Vladka _3 napsal(a):

Prosím o radu k účtování zavazadel u WizzAir.  Zaplatila jsem k základní letence WIZZ Priority a myslela si, že palubní kufřík (max. 55 x 40 x 23 cm) mám v ceně, ale teď když zkoumám informace o rezervaci, tak už si nejsem tak jistá.  Cena odbaveného 10 kg zavazadla byla 715,-  a Priority 560,- , tak mi to přišlo výhodnější. Navíc během rezervace jsem neobjevila možnost přidání příručního kufříku jinak než v balíčku Priority. S WizzAir letím po několikáté, ale pokaždé jsou jiné podmínky...  Předem díky za info.

Ve stredu jsme leteli ,ja osobne po 100 letech s Ryanairem , zase jednou z Wizz  Na vytistene letence je to jasne dane tak jak pise mirjur Priority znamena 10 kg 55x40x23 do letadla a k tomu batuzek  40x35x20  Zavazadlo jsem dokupoval  az pozdeji  Na zacatku jen letenku z batuzkem  Maji tam i symboly pod napisem kabinove zavazadlo navic  a prirucni zdarma Vpravo od toho je jeste ramecek odbavene zavazadlo ,takze lze koupit bez priority Jejich vyplnovani  osobnich udaju je zmatecne

0 Citovat

Jeste k mispi  ,pokud to funguje jak pise Lukasdub tak v pohode Jinak doporucuju claim cloud nechavaji si sice 25 % plus DPH ale rychle a profi jednani 

0