Cesta do Indonésie

Napsal Nikki 2017-05-10T10:50:29+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
3 odpovědí

 Ahoj,
poprvé poletím nějaký delší let a mám pár dotazů na zkušenější cestovatele.

Letíme Praha - Jakarta (přestup 3 hodiny ve Francii, 16 hodin v Číně) a rádi bychom pokračovali z Jávy na Bali. Jedná se tedy o dvě zvlášť koupené letenky, vím, že když letadlo na Bali nestihneme, protože předchozí let bude mít zpoždění, tak na nic nárok nemáme. Chci se však zeptat, jestli máte s podobným letem (letíme s China Southern Airlines) zkušenost, jestli nějaké to zpoždění brát jako jasnou věc, nebo není tak obvyklé? Zkrátka jestli mezi přeletem udělat např. 5 hodin pauzu stačí, nebo raději počítat pauzu 1 den a přespat případně na Jávě. Případně jestli máte tip na leteckou společnost na přelet Jáva - Bali, protože jsem na všechny našla spoustu negativních recenzí, ale nějak se tam dostat musíme (na výběr Lion Air, Air Asia, Citilink, no asi budou i další).

ked si este takto necestovala, tak to nehrot a daj si den pauzu. po tych 30-40 hodinach na ceste postel padne vhod. Recenziam velmi never, vacsina ludi napise len ked sa udeje nieco negativne, ale ako istotu by som povazoval Air Asia.

Jakarta sice neohromí, ale ten šok z chaosu a jiné kultury za to stojí! :-) Jeden celý den se tu určitě dá, viz diskuze https://www.cestujlevne.com/disk...a-co-delat

Přelet z Jakarty na Bali hledej zde https://www.tiket.com/, cenu pak překontroluj přímo na webu aerolinky a máš to. Jak píše tonic, na recenze kašli. Každému se líbí něco jiného, každý srovnává s něčím jiným a někdo dokonce ani s aerolinkou neletí, aby ji mohl milovat/nenávidět. Není nad osobní názor ;)

Ahoj Nikolo,

nevím, jak dlouho budete v Indonésii a jaké máte cestovatelské plány, ale mám pro tebe tip. Vystupte normálně v Jakartě a ještě před Bali se vypravte do Jogjakarty. Můžete letět letadlem anebo zkuste vlak. Vlakem to trvá asi 7 hodin a je to hodně příjemná jízda. Když člověk jede přes den, tak může Jávu sledovat z okénka. Vlak najdete také na https://www.tiket.com/. Před dvěma lety jsem takto jel a byla to pecka.

Kousek u Jogjakarty jsou kláštery Borobudur (takový ten, jak má kameny vyskládané do zvonu) a Prambanan. Řidič s autem stojí na den cca. 1000 Kč. Když budete borci, tak můžete vyrazit na východ slunce nad Borobudurem (vstává se asi v 3:30) a večer na západ slunce na kopec, kde je Roko Boko Temple , je odtamtud nádherný výhled na Prambanan a vulkán Merapi.

Bohužel jsem mohl být jen kolem Jogjakarty. Spali jsme tam v EDU Hostelu a bylo to fajn. Pak můžete po zemi přes Mont Bromo na Bali anebo letět letadlem. Letenky jsou zde super levné. Další tipy, kam v Indonésii vyrazit nebo kolik tě to tam vlastně všechno bude stát

Na Bali jsem bohužel ještě nebyl, ale určitě bych se tam rád také vypravil. Nachystané tipy pro Bali

Kdyby si měla dotazy k Jogjakartě, tak ti na ně rád odpovím. :)

Honza

P.s.: Na fotce je západ slunce u Roko Boko Tepmlu.


11425099-10153367360382969-6284461284676633685-n.jpg

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!