Dobry den, poradte prosim nejlepsi variantu pro soucasnou situaci s BA v Londyne. Mame tam skupinu 13 lidi (studenti SŠ a ucitel), kteri meli odletet v sobotu odpoledne do Vidne. Vsechny lety ale byly zruseny kvuli selhani IT systemu. Ubytovali se. Maji instrukce zatim ani nejezdit na letiste. Jak to co nejdriv s takovouto skupinou poresit? Je nejaky prednostni narok prebookovat na nejblizsi let, kdyz mate i lidi mladsi 18 let? Diky predem za odpoved. Olga .

British Airways - selhani systemu

Založila ve fóru Letecké společnosti

19 reakcí

Dobry den, poradte prosim nejlepsi variantu pro soucasnou situaci s BA v Londyne. Mame tam skupinu 13 lidi (studenti SŠ a ucitel), kteri meli odletet v sobotu odpoledne do Vidne. Vsechny lety ale byly zruseny kvuli selhani IT systemu. Ubytovali se. Maji instrukce zatim ani nejezdit na letiste. Jak to co nejdriv s takovouto skupinou poresit? Je nejaky prednostni narok prebookovat na nejblizsi let, kdyz mate i lidi mladsi 18 let? Diky predem za odpoved. Olga

0

Přednostní právo neexistuje, zejména u skupin to bude dost velký problém. Zavolejte na BA a domluvte se s nimi.

Po návratu řešte kompenzace – náhradu za ubytování + 250 € na osobu.

0 Citovat

Tuhle situaci nezávidím. Dostat 13 lidí do dalších přeplněných letů bude pro British dost oříšek. Hlavně limitující je, že musí letět všichni spolu.

0 Citovat

Zdravím, nemáte někdo čerstvou zkušenost s nákupem letenek? Snažíme se u nich koupit letenky, ale neprochází nám platba.  

0 Citovat

Zcheckněte si limity na účtě.

0 Citovat

V červenci mi na ba.com nešlo zaplatit kartou od ČS, ani kdybych se na hlavu postavil. 3D secure proběhlo, ale pak error. Jiná karta (jiná banka) prošla napoprvé. Na infolince ČS řekli, že o problému vědí, ale že to je nějaké blokování na straně prodejce, tedy BA.

0 Citovat

Kup to jinde.

0 Citovat

Nycol napsal(a):

Zdravím, nemáte někdo čerstvou zkušenost s nákupem letenek? Snažíme se u nich koupit letenky, ale neprochází nám platba.  


Vcera jsem kupoval letenky na BA. Uz po nekolikate jsem nemohl zaplatit jakoukoliv kartou v mozille. Platba probehla uspesne az po zadani v internet exploreru...duvod neznam
0 Citovat

romanbrn napsal(a):


Vcera jsem kupoval letenky na BA. Uz po nekolikate jsem nemohl zaplatit jakoukoliv kartou v mozille. Platba probehla uspesne az po zadani v internet exploreru...duvod neznam

Díky, nám se nepovedlo ani v Exploreru. Nakonec jsme to vzdali a koupili dnes jinde. Chtěli jsme BA kvůli letišti, no tak budeme muset zase ze Stanstedu :)


DÍKY VŠEM

0 Citovat

Nycol napsal(a):

 Chtěli jsme BA kvůli letišti, no tak budeme muset zase ze Stanstedu :)



Cože??!!!! To si děláš srandu. Tady ti lidé přece radili. ať koupíš u nějaké OTA, ne u jiné aerolinky. Tudiz jsi mohla koupit treba tady a měla bys po problému. Pořad ještě zasnu, co se tu da dozvědět.

0 Citovat

Nycol napsal(a): Chtěli jsme BA kvůli letišti, no tak budeme muset zase ze Stanstedu :)

LOL! A co Gatwick, Luton nebo Southend..., ty váš kolektiv nenapadly?

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Cože??!!!! To si děláš srandu. Tady ti lidé přece radili. ať koupíš u nějaké OTA, ne u jiné aerolinky. Tudiz jsi mohla koupit treba tady a měla bys po problému. Pořad ještě zasnu, co se tu da dozvědět.

Letenky kupujeme pouze u poskytovatele letu. Navíc procházím vlákno a nevidím, že by mi tu "lidé radili", to co píšeš. Ale i tak děkuji za radu. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

LOL! A co Gatwick, Luton nebo Southend..., ty váš kolektiv nenapadly?

Díky, víme jaká letiště jsou v dosahu Londýna, ale potřebujeme letět dopoledne a zpátky k večeru. Tím odpadá většina nabízených letů a letišť.


0 Citovat

Nycol napsal(a):

Letenky kupujeme pouze u poskytovatele letu. Navíc procházím vlákno a nevidím, že by mi tu "lidé radili", to co píšeš. Ale i tak děkuji za radu. 

Ona to Naděžda nenapsala úplně neprůstřelně - "Kup to jinde.". Tím nebyla myšlena jiná letecká společnost, ale prostě nákup stejné letenky jinde než na webu BA. ;-)

0 Citovat

Abych tu zase nebyl  jen za propagatora Ryanairu , navic Stansted  taky  nesnasim  i kdyz  pres nej  litam nejcasteji , tak ale treba easyJet ma  Southend  dopoledne a zpet vecer  ma  i jina letiste  treba Gatwick , vecer se da  letet i z Lutonu z Wizz 

Kupovat  Londyn s BA  celkem  nechapu  

Jinak  taky  radeji koupim letenku  primo u provozovatele letu ,ale myslim ., ze  nekterych prodejcu se neni treba az tak bat , ty proflaknute  a  casto kritizovan jsou celkem uz  zname

Skyscannerem  ma smysl  prohlednout orientacne jen letenky mimo  Evropu  , nebo malo zaname mista  , kde  si  clovek neni jisty  kdo tam vlaste  lita  

Po Evrope ma smysl letet klasickou leteckou  spolecnosti  jen v ramci  nejake  akce , nebo ,mozna v pripade  sluzebnich cest a bussines  clase  jinak  nevidim duvod  

0 Citovat

Když letím z LHR, tak mi přijde lepší včas koupit přípoj s BA, než letět někam do vidlákova a pak se přepravovat do Londýna  a na LHR a totéž zpět. Co ušetřím na letence dám za vlak.

0 Citovat

taky záleží kde v tom Londýně seš. Když jsem dělal v západní části, tak Heathrow jsem měl "za plotem", takže nebylo o čem-BA. Když jsem dělal ve Stanmore (sever L.), tak jsem to měl pár zastávek vlakem na Luton, takže Wizz. Když jsem dělal v Leicesteru, tak po M1 nejblíž STN - takže Ryan a rovnou do Brna. Pro mě je nejdůležitější čas door-door, cena až potom. A to jsem myslím lítal každý týden, nebo obtýden, prostě poctivý gastarbeiter. Co se tím snažím říct mi ale v mezičase uniklo. Opět. Sorry...

0 Citovat

No mě z toho vyplývá,ze bys měl taky nekdy dělat u nás na Slovácku,ale to by se pak asi tak lehce nelétalo v PE :)

0 Citovat

mám odkroucených 10 let v čekých špitálech. Myslím jsem tím uzavřel svou českou karieru. V UK už pomalu končím 10.rok. Pomalu stříhám metr, ještě 24 let do důchodu....

0 Citovat

No tušil jsem, že jsi doktůrek, když jsi psal, že máš pohotovost :).  Pár jich v rodině mám :). No to se máš už jen 24. Já jestli dobře počítám a střízlivým odhadem se bude odcházet v 75 let ještě přes 30. No co už. Snad se dřív upiju :)

0
19 reakcí