Společnosti na vymáhání odškodného za zpožděný let

Napsal Majk ShaiMy 2017-08-22T00:46:11+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
14 odpovědí

Ahoj lidi,

již 2 měsíce řeším zrušený a následně zpožděný let se společností ryanair.

Po pročtení fóra jsme se rozhodli využít služeb od vašenároky které tu často pozitivně doporučujete.

Bohužel po 2 měsících ze dne na den nám napsala spolupracující advokátní kancelář, že společnost ryanair reagovala na předžalobní výzvu negativně a protože náš let byl z Milána odmítají se dále naším případem zabývat.

Musím přiznat, že jsem docela naštvaný a možná reaguji podrážděně. Přijde mi, že vašenároky pouze napsali společnosti ryanair zprávu, následně podali předžalobní výzvu a když to nevyšlo tak případ zahodili.

Každopádně máte zkušenosti s nějakou jinou společností, která by mohla být ochotna se případem zabývat, i přesto že byl odlet z Milána? Děkuji za všechny tipy i rady. ;)

Přiznám se, že nemám zkušenosti s více firmama, ale s Vašenároky řeším již 10měsíců jeden případ.

Komunikace fajn, reagují na maily, jednou za 2 měsíce pošlou nějakou aktualizaci stavu, ale celkem nikde se to nedostalo i když všichni víme, že jsme v pravdě. Myslím, že tam není ten tlak nebo něco takového z jejich strany.

Ale jinak jsem s nima celkem spokojený, ale zajíce spočítame až po honu, žejo ;)

Firma na prd, pošlou aerolinkám pouze žádost o odškodnění a když to začne zavánět soudním sporem, z celé akce trapně vycouvali s výmluvami na kde co. Teď to řeším s německou advokátní kanceláří a zatím spokojenost. A bez odměny, tu si vysoudí navíc.

Vašenároky jsem taky využil a celá spolupráce byla na nic. Po více než roce napsali, že se toho vzdávají. Jejich hlavní problém je, že pokud to není let z ČR nebo ČSA/Smartwings/Travel Service, tak nejsou schopni nic zařídit. Nemají totiž žádné zastoupení v zahraničí a tedy se zmůžou maximálně na předžalobní výzvu. Podobně to bylo na mém případu letu z KTW a Lufthansou, kde prostě bylo potřeba podat žalobu v Německu nebo Polsku. To oni ovšem nejsou schopni.

Je to přesně tak, v podstatě při podání nároku v zahraničí udělají to samé, co můžeš udělat ty... Samozřejmě to občas vyjde, ale to by vyšlo zřejmě i tobě samotnému.

Takže buď nějakou italskou nebo silnou mezinárodní agenturu, nic jiného asi nezbývá.

Kontaktujte Úřad pro civilní letectví příslušné země, ve Vašem případě Itálie. U mě to bylo to jediné, co zabralo, a to poměrně rychle.

Je to přesně tak jak říkáte, podat nárok jsem mohl sám. Zkusili to, nevyšlo to tak nás poslali k vodě.

Pokusím se tedy najít nějakou mezinárodní nebo nejlépe Italskou agenturu. Pokud by měl někdo konkretní tip na nějakou. Určitě by to bodlo.

Mandarinka napsal(a):

Kontaktujte Úřad pro civilní letectví příslušné země, ve Vašem případě Itálie. U mě to bylo to jediné, co zabralo, a to poměrně rychle.

Co po úřadu civilního letectví (v našem případě v Itálii) máme konkrétněji žádat? Nevydává úřad pro civilní letectví pouze informace ohledně letu?

Úřad pro civilní letectví má dohlížet na dodržování pravidel daných aerolinek. Pokud selže všechno, jsou tyto úřad asi poslední instancí. Taky mě to pomohlo (v norském případě).

V mém případě EasyJet, let z AMS.

A teď mi poraďte, pokud společnost výše zmíněná řeší mé pohledávky již 10 měsíců a řešení už je v nějakém pokročilém stádiu, prý už ve stavu vyhrané žaloby a podané exekučné řízení k vymáhání (směrem k ALITALIA). Počkat co se z toho vyvrbí ?

Kryštof Hájek napsal(a):

Úřad pro civilní letectví má dohlížet na dodržování pravidel daných aerolinek. Pokud selže všechno, jsou tyto úřad asi poslední instancí. Taky mě to pomohlo (v norském případě).

To je pravda, ale oni postupují primárně vůči dopravci, tedy řeší jeho pochybení, ale neřeší jeho spor s konečným zákazníkem. Možná to je individuální, ale mě třeba LBA v Německu absolutně v ničem nepomohl a ve finále poslali to, co píšu na začátku. Mohu postnout...

Podruhe za dobu co litam s Ryanairem se mi stalo, ze byl let opozden o tak velkou dobu , ze jsme nestihli nasledny let rovnez Ryanair

Prvni let byl opozden o 2 hodiny a 45 minut ., dalsi let jsme nestihli , dostali jsme zdarma letneku na dalsi let ale prilet do cilove destinace byl oproti puvodnimu planu zpozden o 3 hodiny a 45 minut

U prvniho letu se jednalo o technickou zavadu , potvrzeni z prvniho letiste bylo ovsem vydano jen na 2 hodiny ,avsak skutecny odlet byl az po 2 hodinach a 50 miutach

Protoze Londyn Standsted ma nove garantovany prestup ,domnivam se , ze byly splneny podminky pro kompenzaci ,maximalne by mohly byt snizeny na 50 % protoze jsem obdrzeli letenku na dalsi let

Mozna se pletu , protoze neni splnena podminka zpozdeni u prvniho letu 3 a vice hodin

Ale chci zkusit jak to funguje agenturam moc neverim ,ta to zkusim s

Pokud jsi mel letenky v ramci jedne rezervace na kterou se vztahovala garance prestupu, tak narok mas,rozhodujici je cas priletu do cilove destinace.

Pokud jsi mel dve separatni rezervace,tak mas smulu, 2:45 je malo,potrebujes vic nez 3 hodiny.

eremi napsal(a):

Pokud jsi mel letenky v ramci jedne rezervace na kterou se vztahovala garance prestupu, tak narok mas,rozhodujici je cas priletu do cilove destinace.

Pokud jsi mel dve separatni rezervace,tak mas smulu, 2:45 je malo,potrebujes vic nez 3 hodiny.

Ak by mal dve samostatné letenky tak ho Ryanair akurát tak vyfakuje a nedá mu novú letenku zdarma ;)

Rozhodujúci je práve ten čas príletu do cieľovej destinácie letenky, meškanie po ceste nehrá rolu. Tak napíš kedy, odkiaľ a kam si mal priletieť a kedy si priletel a podľa toho ti vieme povedať. Záleží tiež či to spadá do short haul (< 1500km) alebo medium haul (1500km - 3000km) - 250€ alebo 400€, vždy to musí byť > 3 hodiny v cieľovej destinácii.

A obdržaním letenky na ďalší let, akýmkoľvek ubytovaním, občerstvením, dopravou etc. sa žiadny nárok neznižuje, je to ich povinnosť (a niekedy aj dobrá vôľa, ale to zrejme nie pri Ryane).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!