Piloti Ryanair si musí kupovat vodu od palubního personalu (se slevou) a platit vlastni hotely atd. Chces jit na interview? Zaplatis 300 EUR... husty!http://www.lbc.co.uk/radio/prese...n-working/ .

Piloti Ryanair si musí..

Založil ve fóru Letecké společnosti

Piloti Ryanair si musí kupovat vodu od palubního personalu (se slevou) a platit vlastni hotely atd. Chces jit na interview? Zaplatis 300 EUR... husty!

http://www.lbc.co.uk/radio/prese...n-working/

0

Divim sa, ze toto tu este nie je zmazane ...

0 Citovat

duvod?

0 Citovat

Za prve v clanku sa pise, ze si musia vodu nosit vlastnu, nie ze si ju musia kupovat so zlavou (vyslovene sa pise, ze ziadnu zlavu nemaju.) To, ze si platia hotel samotni piloti tam nikde nevidim a navyse to cele moze byt uplny bullshit. Anonymna osoba zavola do radia a zacne vykladat o tom ake to je byt pilotom Ryanairu. Rovnako tak by som tam mohol zavolat ja a porozpravat im ake to je byt rybarom na Aljaske, proste to nema velmi vierohodny zaklad.

Pre rypavcov, nijak Ryanair neobhajujem ani o nich nemam skreslene predstavy, ale sudit niekoho na zaklade anonymneho telefonatu bez nejakeho relevantneho potvrdenia + keby to bola pravda, ocakavam, ze by sa hovorca FR nevyjadril vobec, nez aby to vsetko poslal niekam

0 Citovat

...a nebo to muze bejt taky vsechno pravda. Pustil jsi si tu nahravku? Rozumis mu vubec? Ja v UK ziju a nezni to jako by si vymejslel... Co by z toho mel?

To radio kde tohle probehlo je dost respektovany takze si to ze to je opravdu pilot Ryanair treba proverili?

Proc myslis ze Ryanair zrusil tisice letu? Protoze jim odchazi stovky pilotu.... neco si o tom najdi nez zacnes vytvaret konspiracni teorie.

0 Citovat

To, že je O'Leary sociopat a že pracovat pro něj je řehole je známá věc po mnoho let. Rozhodně teď nikdo neobjevil Ameriku. Bohužel situace na trhu práce, zejména pro piloty, v posledních cca. deseti letech hajzlům jako on výrazně nahrávala. Teď se snad věci mění k lepšímu.

Nicméně to, že si piloti musí platit vodu za absurdní ceny jako ostatní cestující patří k banalitám v porovnání například s tímto:

https://youtu.be/neF8dQjr_ow

V minulosti byl FR vyšetřován i britskou CAA, kvůli tomu že piloti záměrně ignorovali pokyny řízení letového provozu, aby ušetřili palivo.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To, že je O'Leary sociopat a že pracovat pro něj je řehole je známá věc po mnoho let. Rozhodně teď nikdo neobjevil Ameriku. Bohužel situace na trhu práce, zejména pro piloty, v posledních cca. deseti letech hajzlům jako on výrazně nahrávala. Teď se snad věci mění k lepšímu.

Nicméně to, že si piloti musí platit vodu za absurdní ceny jako ostatní cestující patří k banalitám v porovnání například s tímto:

https://m.youtube.com/watch?v=neF8dQ

V minulosti byl FR vyšetřován i britskou CAA, kvůli tomu že piloti záměrně ignorovali pokyny řízení letového provozu, aby ušetřili palivo.

,,This video is unavaiable"

0 Citovat

Opraveno.

0 Citovat

Historek okolo personálu FR koluje mnoho, a hodně z nich jsou pravdivé. Jen je nutno přihlédnout k tomu, že v poslední 2-3 letech se pracovní trh obrátil a FR není jedinou aerolinkou, která shání personál. Takže ano, výše uvedené platilo, ale tak před 5 lety.

To s tou vodou netuším :)

0 Citovat

Asi tu budu zase za lobistu Ryanairu, ale jak uz tu bylo zmineno v jine diskuzi , tuhle nalepku ze me uz stejne nikdo nesunda a nakonec se ji ani nebranim i kdyz si nemyslim, ze bych nejak extra za Ryanair loboval , mam k nim obcas vyhrady taky a uz jsem jim prasknul telefonem, kdyz jsem mel problem a pohrozil jim, ze jim dam telefon k uhrade ,protoze chyba byla na jejich strane

Ovsem navazet se stale do O Learyho a cele spolecnosti mi prijde neadekvatni . O Leary je vesely chlapik , ktery klidne oblekne na sve farme monterky a vezme do ruk lopatu a jde makat Jiste je to potrhly Ir ale takovych je v Irsku statisice

Je treba se zamyslet co vybudoval , jeho pocatecni likvidace ostatnich spolecnosti cenami letenek za 0,00 , jeho potrestene napady ( litani u tyce na stojaka , zruseni zadnich wc a nahrazeni dalsimi sedackami , nahrazeni druheho pilota vyskolenou letuskou , noseni zavazadel k letadlu cestujicimi ,,atd byly jen a jen reklamni triky.

Zavedeni moznosti volani a sms za letu fungovalo jen chvili a ne na vsech letech. Co se tyce tech zavazadel si nakonec umoznenim 2 prirucnich zavazadel lidi ty zavazdla vlastne nosi , v posledni dobe se rozsirily dalsi inovace , ktere jsou vnimany dost negativne a je na to plno kritiky , ovsem opet je to jisty tah, smerujici k tomu aby zakaznik zaplatil vic nez jen letenku za 10 euro

A je to stejne jako s temi piloty , nelibi se nekomu ? Tak at s Ryanairem nelita. v CR ma treba Jancura taky plno kritiku , ale donutil CD k lepsimu pristupu k zakaznikovi a ted se sam stava obeti konkurence v podobe zelenych autobusu s Nemecka

S pilotem jsem s zadnym nemluvil , ale bavil jsem se vickrat s letuskama a zase tak katastroficky spate se nemaji i kdyz je pravda, ze ta mzda neni zadne terno . pilotum bylo prislibeno zvyseni platu

Znam se taky s technickym bezpecakem , bohuzel jsem na nej nenatrefil v posledni dobe lita hlavne Brusel ,tak az ho potkam , napisu overenejsi informace nez se tady pise

Ale at je to jak chce , tak porad je to dnes nejvetsi letecka spolecnost v Evrope , z kazdeho podniku odchazeji a prichazeji lide , proste kdyz nekdo neni v praci spokojeny a financne doceneny tak mu nikdo nebrani jit jinam , osobne jsem zde v Irsku za ty leta co zde ziju, taky vymenil vice zamestnavatelu

Bude zajime se podivat po letosku na hodnoceni leteckych spolecnosti. zda Ryanair klesne v rebricku nebo zustane na te urovni co je

Je treba brat v potaz i to , ze pokud je to dnes nejvetsi Evropska letecka spolecnost ( prepraveno 117 milionu cestujich za rok ) tak logicky nemusi byt i nejlepsi , protoze muzou vzniknout nazorove odlisne reakce

Norwegian ,nebo treba EasyJet je hodnoceny vys nez Ryanair , ale napriklad CSA nebo Travel servis se nedostal ani do Top 100

0 Citovat

Já si říkal, že to musí přijít :)

0 Citovat

Dříve nebo později to muselo přijít.

Pointa bude až příště.

0 Citovat

mikir: teď s tím občanstvím jsi jim tam rozšířil řady potrhlých Irů :) Prosím tě, ještě mi řekni, kdy jsi naposledy letěl s někým jiným a kolikrát než s Ryanairem, ať víme nakolik relevantní je to tvoje srovnání? Jo a TVS nemyslím :)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Dříve nebo později.

Vždy spíš dříve....

0 Citovat

eremi: vari nepoznáš toto: https://my.flightradar24.com/mikir

0 Citovat

@mikir ten flightradar je cool! :)

0 Citovat

Ne, ale díky, pak je jasný úplně vše :))) Třeba poslední let s CSA v roce 2006, hlavně že si je furt bereš do huby....

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

eremi: vari nepoznáš toto: https://my.flightradar24.com/mikir

no to se nedivím že dostal mikir kompenzaci, 208 letů s Ryanem ....

btw to už je skoro na nárok na byznys, nebo aspoň sušenku a pivo gratis :D

0 Citovat

Tak takto si nejak predstavujem dôchodok, s ročným náletom ako mikir

0 Citovat

tonic: Kdyby jsi se lépe učil, také jsi mohl být nezaměstnaný v Irsku.

0 Citovat

ja planujem ist o 35 rokov na dochodok na Ukrajinu...tam my asi bude stacit penzia :D

0 Citovat

myslis do zapadneho NovoRuska?

0 Citovat

mozno vtedy to uz bude vychodna kolonia Europskej rise :D

0 Citovat

No vida jak se da rozvirit diskuze -) asi mi tu Dave zalozi placene stranky, jak uz kdysi sliboval -) na flightradar zdaleka nejsou vsechny lety, protoze kdyz neznam datum letu a cislo letu tak se neda zapsat a vschny letenky proste nemam , treba v 2010 jsem mel 51 letu ale vsechny letenky se mi uz nepodarilo najit

I s Ryanairem jich mam mnohem vic nez je s te statistiky patrne , takze i s jinym spolecnostmi jsem nekdy letel . pravda ty cesty mimo Evropu pokud nepocitam Oman a Dubaj byly dost davno a v Evrope tezko muze konkurovat Ryanairu klasicka letecka spolecnost a z nizkonakladovek kdo ?

EasyJet - letos ho ta mam ma vyhodu ze nevazi prirucni zavazadlo . ale nevyhodu ze muze byt jen jedno i kdyz nad kabelkou asi oci privrou i kdyz clovek nema ten priplatek za ktery muzou byt zavazadla dve

Bohuzel Dublin ani Cork , nebo Shannon ,ci Kerry v nabidce nemaji

Wizzair - pokud jsem mel clenstvi klubu nebo me pribrala zena a hlavne do doby, nez odesel z Irska a dokud nevymyslel nesmysl ve forme placeneho prirucniho zavazalda , byl v mem zornem poli taky , navic je jejich orientace spis vychodni a zapadni smer ? Na Island se s detskym kufrikem pro pannenky letet proste neda , ze stejnych duvodu jsem doposud nevyzkousel Wow air

Norwegian - pouzito a pokud treba poletim do USA tak bych s nimi letel, z CR do Skandinavie taky

letos i Jet2 , kdysi jsem s nimi uz ale letel drive ,docela se mi letos libili

Aer Lingus taky letos vyuzito

Smart Wings tedy rozebirat nebudu ,ale proti letu z Ostravy do Dubaje a zpet jsem vyhradu nemel

Ano CSA davno , ale za to ze nelitaji do Irska prece nemuzu , ovsem usudek si udelat lze kdyz ani neotevreli slibovany let , byt za 110 euro jedna cesta

pokud si pamatuju tak BMI baby to uz dnes neni

stale mam v zornem poli Binter Canaries pry tam jsou nejpeknejsi letusky -)

Nevim ted zda jsem nekoho nezapomel , ale priznavam , ze v poslednich letech to asi nikdo jiny nebyl , nakonec letos tam mam vsechny lety

Ale blizi se doba kdy planujeme let mimo Evropu takze to Ryanair urcite nebude -) i kdyz pan O Leary slibuje USA za 10 euro -) ovsem na toho hambace si uz za levno muzu zaletet dneska na ty vesnicke letiste ,ale ten plan je jinym smerem -)

0 Citovat

Nejhezčí letušky na světě jsou s odstupem Evelop, pokud tedy není pán vyloženě na Asiatky:-)

0