Dobrý den, prosím zkušenější cestovatele o radu. Včera jsem přes SA zakoupila v rámci 1 letenky let pro 3 osoby (2 dospělí + dítě do 2 let).1. let: VIE - IST - SFO (Turkish Airlines)2.let: SFO - SAN (Alaska Air)3.let: LAX - IST - VIE (Turkish Airlines)Vše jsem okamžitě uhradila kartou. Dnes jsem ale zjistila, že letenky nebyly vystaveny - prý je problém s prostředním letem, a to:- je problém vystavit letenku pro dítě (ale nepochopila jsem přesně jaký),- já jsem přes SA zakoupila včetně 2 odbavených zavazadel, což je standard pro Turkish, ale ne pro Alasku a ti se asi cukají.SA můj problém prý řeší a rozhodne se během zítřka, ale bylo mi sděleno, že zítra nastane 1 ze 2 možností:1) Vše se vyřeší.2) Rezervace se rozdělí na let 1 + 3 s Turkish, let 2 se dokoupí samostatně. Já doplatím rozdíl v ceně + přikoupím odbavené zavazadla.Problém je totiž ten, že jsem dnes zbrkle zarezervovala ubytování, za které mi peníze nikdo nevrátí.Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Můžu se nějak bránit, popř. požadovat po SA, aby se na případném doplatku taktéž podíleli, když prodávali něco, co z jejich strany není možné splnit? Moc děkuju. .

Nevystavená letenka

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

6 reakcí

Dobrý den, prosím zkušenější cestovatele o radu. Včera jsem přes SA zakoupila v rámci 1 letenky let pro 3 osoby (2 dospělí + dítě do 2 let).

1. let: VIE - IST - SFO (Turkish Airlines)

2.let: SFO - SAN (Alaska Air)

3.let: LAX - IST - VIE (Turkish Airlines)

Vše jsem okamžitě uhradila kartou. Dnes jsem ale zjistila, že letenky nebyly vystaveny - prý je problém s prostředním letem, a to:

- je problém vystavit letenku pro dítě (ale nepochopila jsem přesně jaký),

- já jsem přes SA zakoupila včetně 2 odbavených zavazadel, což je standard pro Turkish, ale ne pro Alasku a ti se asi cukají.

SA můj problém prý řeší a rozhodne se během zítřka, ale bylo mi sděleno, že zítra nastane 1 ze 2 možností:

1) Vše se vyřeší.

2) Rezervace se rozdělí na let 1 + 3 s Turkish, let 2 se dokoupí samostatně. Já doplatím rozdíl v ceně + přikoupím odbavené zavazadla.

Problém je totiž ten, že jsem dnes zbrkle zarezervovala ubytování, za které mi peníze nikdo nevrátí.

Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Můžu se nějak bránit, popř. požadovat po SA, aby se na případném doplatku taktéž podíleli, když prodávali něco, co z jejich strany není možné splnit? Moc děkuju.

0

I když agentury typicky na 99% dokážou garantovat rezervaci, a to i na určitou předem danou dobu, tak právně platí, že rezervace je oboustranně nezávazná až do doby vystavení letenky.

I ty peníze si pravděpodobně zatím nestrhli, pouze zablokovali.

Případná náhrada je tedy na dobré vůli agentury.

Pokud je v této specifické situaci problém s letenkou pro dítě, zkusil bych místo rozdělení itineráře se zeptat, kolik by stálo vystavit všechny letenky jako dospělé. Možná by to vyšlo levněji, než to co navrhují.

0 Citovat

pavelp napsal(a):

I když agentury typicky na 99% dokážou garantovat rezervaci, a to i na určitou předem danou dobu, tak právně platí, že rezervace je oboustranně nezávazná až do doby vystavení letenky.

I ty peníze si pravděpodobně zatím nestrhli, pouze zablokovali.

Případná náhrada je tedy na dobré vůli agentury.

Pokud je v této specifické situaci problém s letenkou pro dítě, zkusil bych místo rozdělení itineráře se zeptat, kolik by stálo vystavit všechny letenky jako dospělé. Možná by to vyšlo levněji, než to co navrhují.

Rozdil mezi ditetem a dospelym je 20 tis.

0 Citovat

A proč kupujete letenku SFO-SAN na jeden itinerář? Vše na jednom itineráři žádný benefit nemá. Pokud předpokládám správně, že ve SFO asi pár dní pobudete...?

Není jednodušší koupit "open jaw" VIE-SFO // LAX-VIE a k tomu si samostatně přikoupit jednosměrnou letenku SFO-SAN za nějakých 60-80 dolarů? Nevím kdy cestujete, ale náhodný termín v únoru ukazuje SFO-SAN za $59 VČETNĚ 2 odbavených zavazadel (Southwest).

Co se týče nevratné rezervace ubytování bez vystavené letenky... ponechám bez komentáře.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

A proč kupujete letenku SFO-SAN na jeden itinerář? Vše na jednom itineráři žádný benefit nemá. Pokud předpokládám správně, že ve SFO asi pár dní pobudete...

Není jednodušší koupit "open jaw" VIE-SFO // LAX-VIE a k tomu si samostatně přikoupit jednosměrnou letenku SFO-SAN za nějakých 60-80 dolarů? Nevím kdy cestujete, ale náhodný termín v únoru ukazuje SFO-SAN za $59 VČETNĚ 2 odbavených zavazadel (Southwest).

Co se týče nevratné rezervace ubytování bez vystavené letenky... ponechám bez komentáře.

Cena bez toho 2.letu a s nim byla skoro stejna.

0 Citovat

Jeste bych se chtela zeptat - SA nabizi nektere lety do USA (Delta, KLM, Air France) bez odbaveneho zavazadla. Tj nejaka “novinka”?

0 Citovat

Bude se zřejmě jednat o Delta Basic Economy- https://www.delta.com/content/ww...onomy.html

0
6 reakcí