Ahojky. Byl tady někdo v Číně a procestoval ji? Sehnal jsem levnou  .

Čína

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

13 reakcí

Ahojky. Byl tady někdo v Číně a procestoval ji? Sehnal jsem levnou smiley letenku do Pekingu, tak to chci využít a poznat trošku Čínu.Ale nemám s takovým cestováním žádnou zkušennost. Poradíte mi? Jak cestovat po Číně, kde sehnat levné ubytování, co nevynechat. Určitě bych chtěl vidět tu čínskou zeď. Nebo kontakt na nějakou cestovku v Číně, která by mi poradila?

0

Nazdar Honzo.
Čína je nádherná, ale na vlastní pěst je to cestovatelská maturita.
S Pekingem a Čínskou zdí ti sice neporadím - nebylo to to, co jsem chtěl v Číně vidět, ale pár postřehů určitě pomůže.

Číňani jsou určitě nejpříjemnější lidé, které jsme ve světě potkali.

Navštívili jsme - Chongqing - Chishui - Zigong - Leshan - Yaan - Kangding - Chengdu.

Je pár věcí, se kterými je třeba počítat:

- za dva týdny cestování jsme potkali 3 lidi, kteří uměli anglicky = nikdo anglicky nemluví, jen čínsky.
- kapesní překládač - translator - ti nepomůže. Koukali, jako by ty znaky neuměli ani přečíst a každý znak ma více významů =
nepochopí ani slovo.
- velmi se osvědčil knižní průvodce - Lonely Planet - je v něm u všech názvů také překlad v čínských znacích - stačí znaky ukázat a
oni už tě nasměrujou
- v mapě se nevyznají a naše jména měst zní foneticky jinak = nepochopí kam chceš jet. To nakonec brzdilo naše plány. Pokud
město, památka, zajimavost nebyla v průvodci potažmo ve znacích, nebyli jsme schopni vysvětlit kam chceme jet.
- v restaurací nejsi schopný vysvětlit co chceš k jídlu. Znaky nepřelouskáš ty a rukama se pečené nudle a nepálivá omáčka blbě
vysvětlijí. Řešení ovšem existuje - uvařit si sám. Manželka nakonec vždycky šla do kuchyně a zvedala pokličky, ochutnávala a
nakládala nám na talíř sama. Používání hůlek budeš po týdnu zvládát bravůrně - to neřeš.

Jestli ovšem pojedeš jen do Pekingu tak nejspíš zásadní problémy mít nebudeš.

V Pekingu ale určitě Čínu nepoznáš.

Vláďa

P.S. Cestopis je tady: můžeš mi dát hlas


http://www.kofolonizace.cz/claim/detail/727

0 Citovat

Dobrý den,
myslím, že bychom Vám dokázali pomoci. Jako jedni z mála v ČR se zabýváme kompletním zajišťováním individuálních cest do exotických zemí - a to za rozumnou cenu. Je to služba pro všechny, kteří chtějí cestovat sami, na vlastní pěst, třeba i trochu dobrodružně, avšak bez rizika a s tím, že budete mít vše zajištěné na míru. Viz http://poznejtesvet.cz/index.php
Petr

0 Citovat

Byl jsem v Pekingu v unoru tohoto roku, kdyztak napis PM.

0 Citovat

Ahoj, v Pekingu jsme byli na začátku července 2015, byl to zážitek na celý život. Tipy a moje zkušenosti z Číny najdeš na mém webu http://fijalka.cz/

0 Citovat

Ahoj, nevíte prosím, zda mi v Pekingu na letišti smeni australské dolary na juany nebo raději vyrazit s jinou menou? Díky

0 Citovat

Nevim kam to napsat. Tak to davam do Ciny.Chtel bych poradit zda se da v Sanghaji platit hongkongskými dolary. A ještě jestli někdo neporadi jak se dostat ze Sanghaje do vodni vesnice Zhujiajiao https://www.google.cz/search?q=Zhujiajiao+Water+Town&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF9LmxttTSAhXKtRQKHem8BwcQ_AUIBigB&biw=1093&bih=504#spf=1
- pry to je autobusem asi hodina a pul - odkud autobus jezdi a jaky - diky.

0 Citovat

toto je asi najlepsi web na Cinu, mas tu aj info o doprave:
https://www.travelchinaguide.com/attraction/shanghai/zhujiajiao.htm

0 Citovat

Komu zbyly nějaké Yuany (CNY), tak rád odkoupím. Pište na kokosacek@gmail.com

0 Citovat

Ahoj, mohl by mi někdo poradit, zda se dá v Číně cestovat v autě z půjčovny bez jejich řidiče? Ev.  jak jinak řešit cestování v Číně? Kde vyhledat spojení? Děkuju Renata

0 Citovat

Obecne k cestovani mimo auto zde

https://www.zajedeme.cz/doprava-...ce-v-cine/

K ridicakum vim, ze je potreba ziskat mistni, ale pry se to da zaridit na vetsine velkych mezinarodnich letist, takze bych googlil podle toho kam letite. Udelate drep, zvazite se,.. Viz treba video z GrandTour :)

https://www.youtube.com/watch?v=6vT2QVHgf1o

Druha vec je doprava v Cine. Pres zkusensoti z Thajska, Vietnamu, Filipin, Guatemaly a dalsich zemi bych se do cinskeho provozu ve mestech trochu bal.

0 Citovat

Podíval jsem se na ten odkaz výše a z mých zkušeností z let 2017 a 2018 (cestování 2x na měsíc) bych mohl doporučit aplikaci Ctrip, kterou odkaz nezmiňuje. Tehdy jsem psal kamarádce toto: 

Cina je na spoustu veci levna, ale pokud pokud chcete videt i vzdalenejsi casti jako Gansu, doprava se prodrazi. Nedoporucuju jezdit dlouhe vzdalenosti pres noc vlakem na hard seat (tvrda ale nejsou) z duvodu nepohodli, hodne lidi a zakourenych prostor (coz ale byva i na luzkach v kupe, kam se kour od kuraku od dveri dostane, i kdyz mel jsem nekdy i jen malo zakourene vlaky), ale na druhou stranu o prazdninach bez rezervace dlouho dopredu asi luzka ci lehatka nesezenete. I hard seat byvaji pak vyprodana a prodavaji i mista na stani za stejnou cenu. Stahni si aplikaci Ctrip min. na prehled o trasach, cenach a obsazenosti a za priplatek 20 az 40 juanu + za platbu kartou nejake procento si tam muzete jizdenky pohodlne koupit. Letenky jsem pres skyscanner nasel a pak koupil na chinatraveldepot, kde ty me vychazely nejlevneji (Ctrip byva za podobne ceny, ale ostatni vyrazne drazsi). Letenky na delsi trasy vychazeji za podobne ceny jako luzko.

Já jsem si koupil online jízdenky na vlaky na asi první týden a pak už jsem je kupoval na nádraží i pro cesty z jiného nádraží třeba týden dopředu. Na bus jsem kupoval většinou až před cestou.

Půjčení auta bych nedoporučoval ani kvůli vzdálenostem, pokud nechceš cestovat jen okolo jednoho města. Mnohem lepší je používat rychlovlaky, standardní noční vlaky a letadla na delší vzdálenosti a na okolí měst, pokud nejezdí nebo časově nevyhovují autobusy, může třeba ubytování dohodit místního řidiče, který doveze na zajímavá přírodní místa spolu s dalšími ubytovanými z hostelu (měl jsem např. na okolí měst Zhangye a Songpan) nebo sdílené taxi do další destinace (pokud nejezdí autobus, měl jsem např. v horách v provinciích Sečuán a Jün-nan). Jinak místní autobusy, taxi i stop jsem párkrát úspěšně zkusil (a klidně i něco zaplatil za pěkné svezení). Neměl jsem v Číně žádný problém, a to jsem ani neměl místní SIM kartu (jednou se hodilo na vyhledání místního busu do centra Chengdu po přijetí pozdě večer dálkovým busem, když už nejezdilo metro, že ji měl momentální spolucestující, abychom se vyhnuli taxi, které používám jen vyjímečně).

2 Citovat

Zdravím, nebyla by tu nějaká hodná duše která by mi pomohla naskenovat můj WECHAT QR kód pro ověření 🙏

1 Citovat

Good luck. Ja mam na wechat asi dozivotni ban a nevim za co. Chtelo to overeni od stavajiciho uzivatele, pak to chtelo jeste dalsiho a pak poslat sms, ktera ale nikdy nedorazila. Stravil jsem s tim nekolik hodin, nez jsem to vzdal.

Btw. stejne by me zajimalo, jestli se nekomu podarilo rozchodit WeChat pay navazanim na VISA/MC - podle ruznych zdroju by to melo jit, ale v praxi neznam nikoho, komu by se to povedlo

1
13 reakcí