O prázdninách v business class do New Yorku za 470,-EUR

Napsal cali 2018-03-03T21:59:12+01:00 ve fóru Tipy na levné letenky
16 odpovědí

Nová letecká společnost Air Italy, tedy převlečená Meridiana a hned první chybka. 

Třeba to nějakého dobrodruha zaujme. Let do NY je s lie-flat seats A330. 

screen-shot-03-03-18-at-10.jpg

Covece vypada to super, ale to CAI je na me trochu velka exotika.. :) Chvili sem o tom premyslel, ale vzdycky kdyz si napocitam ten priskok, tak mi prijde lepsi pockat si na neco z PRG - zejmena o prazdninach..

Nevim jestli tady nekdo neleti ten flyertalk CZ users mileage run prvni tridou do Phoenixu v lete - na BA Gold - nakonec sem to taky vzdal, a to byl zacatek v OTP.. :)

Ja si letos pockam na prazdninove Las Vegas z Prahy - loni jsem to provahal za 32k, letos budu pripraveny :)

Navic uprimne v NYC uz je tolik Cinanu, ze me pomalu prestava bavit tam jezdit, stava se z toho bohuzel celkem zoologicka.. :(

Dokud nebudou ve One Worldu, tratí pro mě tyhle nealianční aerolinky význam :) Káhira ale jinak pecka, hned bych si jí dal znovu.

O čem je řeč s PHX? edit: už mám, tohle vlákno jsem nikdy předtím neviděl, díky!

Můžeš creditovat k BA, což ale nic nemění na věci, že (prozatím) tahle aerolinka z CAI není žádná pecka

A 330 v Qataru je jejich nejhorší byznys, ale pořád krásné ve srovnání s jinými. Pokud mám s QR letět v C (tedy spíše R), tak A330 na některém segmentu je spíše diskvalifikující.

To víš, nás plebejce a proletariát uspokojí i ta 330...

Qatarska A330 je v pohode (teda podla mojho subjektivneho pocitu)  Jedno male riziko tam moze nastat ,ze z nejakeho dovodu tam v urcity den poleti do NYC namiesto QR A330  ich stara Meridiana B767 ...   A to je iny level :-(     Len pripominam pravidlo No #1 u Qataru, mozno to bude platit aj u novej Meridiany.. ?   Rule 1 of booking with QR - Do not book a route or time just to try a specific aircraft. You will only be disappointed.

u Ryanairu (for an obvious reason) ani Qataru (2 společnosti s kterýma ma asi nalítáno nejvíc) mně nikdy letadlo nevyměnili, kufr neztratili, let nezrušili. Zdravím pana Mikira, ambasadora FR.  Daniel, ambasador QR. 

Pochybujem,ze Mikir (FR ambasador) cita toto vlakno ... Ale z vlastnej skusenosti (114 segmentov u QR) som uz vela krat zazil ,ze doslo k zamene z A350 na B777 (4x)  alebo ine kombinacie  ako B788 na A330  atd.  tieto widebody zmeny sa u QR deju docela casto , hlavne minuly a predminuly rok, ked mali menej A350 vo flotile...  ale toto skor patri do vlakna o QR, pretoze toto je AirItaly letenka....

jasný, jasný, mám max. 30 segmentů a z toho ještě polovina v prasečáku. Ale nedá mi to nezareagovat. B 777 jsou jejich nejlepší létající postele, na to se A350 (DOH-HND-DOH) s tím skoro prázdným barem uprostřed nehrabe. Sorry jako. Mám 2 metry a 110 kilo, takže na velikosti postele záleží. Asi mně vadí strkat nohy velikosti 48 do té kovové či skořepinové "kapsle".

Není náhodou doba, kterou strávíte mrcasením se do CAI zhruba rovna době letu PRG-JFK...?

Daniel napsal(a):

jasný, jasný, mám max. 30 segmentů a z toho ještě polovina v prasečáku. Ale nedá mi to nezareagovat. B 777 jsou jejich nejlepší létající postele, na to se A350 (DOH-HND-DOH) s tím skoro prázdným barem uprostřed nehrabe. Sorry jako. Mám 2 metry a 110 kilo, takže na velikosti postele záleží. Asi mně vadí strkat nohy velikosti 48 do té kovové či skořepinové "kapsle".

Qatarske A330 maju dve varianty sedaciek, "B/E MiniPod seat" a "B/E Diamond seat",

obidve su "horizontal J" , varianta Diamond seat ma maly priestor na nohy ,

ALE varianta MiniPod seat je takmer identicka s B777, teda je to dobra postel na spanie na dalkovky.

Suhlasim,ze qatarska B777 je najlepsie sedadlo na spanie u Qataru (jasne,okrem F a novych Qsuites) na dalkovky.

Zazil som B777 napr. na 16hod lete DOH-LAX,LAX-DOH alebo 14hod  MEL-DOH a pre mna ta postel je pohodlnejsia ako B788,A380,A350  a na tom sa shodne viacero QR FF aj na FT foru...niekomu moze vadit usporiadanie 2-2-2,ale mne osobne nerobi problem prekrocit toho druheho cloveka,ak spi a ja mam sedadlo u okna...

777 je na spaní fajn.. příští týden letím GRU a EZE a trošku jsem doufal, že nasadí novou 35K jak slibovali.. ale přežiju to i v tripl sevn :-)

tato nabídka je určena fanouškům CL ze Sverní Afriky. Bohužel CAI má bezpočet velmi atraktivních tarifů, ale jak se tam dostat levně a rychle? Ale souhlas, raději přetrpět přímý let do NY v economy z nejbližšího letiště než se štrachat do Káhiry. Přesto palec hore, good find OP, jak říkáme na flyertalku :-). Ale třeba u letu do JPN, Polynezie či AUS/NZ již bych positioning do Káhiry zvažoval. Mysím že předseda relativně nedávno letěl z Káhiry v F s QR do BKK.

Hele tema priskoku je obecne stary asi jako to se slepici a vejci .. :) Ja sem tady do toho kdysi keroval v jednom kuse, ze jenom kreten si koupi letenku z Nordics za 7.5k, kdyz ho cesta s priskokem a hotelem vyjde na to same jako let z Prahy, akorat je to z Prahy o parnik rychlejsi :)

Uprimne je to hodne individualni - Kahira je zajimave mesto a je to hodne o konkretnim dealu - ja sem treba koukal na EK Fko do Tokia - za to bych z Prahy vypalil 130k a pres Kahiru s priskokem 60k - to uz se "plebejci" jako sem ja vyplati..

New York by pro me byl zajimavej akorat na statusovy mile, presne jak pisou kluci vyse - kdybych si mel vybrat mezi primakem s Deltou v eco nebo s Meridianou z Cai v C tak letim jednoznacne z Prahy, zabere to tretinu casu a priskok do CAI bude stat stejne jako ten monkey class az do US..

Posledni 2 akce, ktere jsem koupil s priskokem, byla na kveten to AC MUC - HAV za 4200kc a jeste jsem si koupil na cervenec z Mnichova Lefkadu za 2500 s kufrem - benzin hodim na firmu a 50ecek za parkovani na tyden je celkem unosna cena - zejmena pokud srovnam cenu za odlet z Prahy..

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!