Prosím o radu s přestupem v Dubaji

Napsal Risa 2014-01-13 18:22:06 ve fóru Obecně o cestování letadlem
8 odpovědí

Dobrý den,
v prosinci jsem si u Vás na cestujlevne.com koupil letenku do Bankgkoku s přestupem v Dubaji od Emirates. Přestup na cestě tam i na cestě zpět bude trvat cca 14 hodin. Chtěl bych se zeptat ohledně přestupu na pár věcí:

1. Budeme si muset v Dubaji vyzvednout odbavená zavazadla nebo zůstanou na letišti a vyzvedeneme si je až v Bangkoku?

2. Je nějaká možnost koupě tranzitních víz na letišti v Dubaji? (např. na těch 14 hodin či méně) A kolik případně tato víza stojí? Případně máte nějaké jiné zkušenosti, jak se do Dubaje na takhle krátkou dobu podívat?

Děkuji za odpovědi.

Richie

Dobrý den,

- zavazadla si vyzvednete až v Bangkoku
- víza si vyřídíte přes emirates.com/visa, přičemž cena transitního víza je 1.000 Kč
- při přestupu si vyzvedněte voucher na občerstvení viewtopic.php?f=20&t=951 smiley

Rád bych se taky zeptal na ty tranzitní víza v Dubaji. Na Emirates jsem se dozvěděl, že pokud pobyt mimo letiště nepřesáhne 36 hodin, tak je vízum zdarma, pouze se musí zamluvit hotel. Chtěl bych se zeptat, jak funguje tato možnost a kde to mám popřípadě zamluvit. Nikde jsem na to nenašel odkaz nebo bližší informace (pouze tuto zmínku).
Popřípadě bych též rád věděl, jak je uvedeno v odpovědi výše, že cena víza je 1000,-. Jak se dostanu na tuto částku? Agentury v ČR to nabízí za více tisíc smiley
A též by mě zajímalo, jak je to se zavazadly v případě, že mám 20 hodinový přestup v Dubaji a opustím letiště. Zda-li kufry zůstanou normálně na letišti nebo mi je v tomto případě vydají.
Děkuji

Nahodil jsem odkaz špatně, tak zde - http://www.emirates.com/english/plan_bo ... visas.aspx
Víza zařídíš přes Manage my booking. Zavazadla zůstávají u bagážníků.
Vízum zdarma k hotelu - budou to 5* hotels za které pořádně připlatíš smiley) Ale osobní zkušenost nemám.

Ahoj,
Mockrát děkuju za odpovědi!
Jinak jsem se díval na ty stránky, abych si zařídil víza a jejich konečná cena je 66,98 USD a ne 50 USD. Platí se tam totiž ještě poplatek 22,98 USD.

Chtěl bych se teď zeptat, si myslíte, že stojí za to dát těch cca 70 USD a jet se podívat do Dubaje a nebo je lepší "zatnout zuby" a na tom letišti to prostě vydržet?

Ještě jednou díky moc za odpovědi.
Richie

Osobně bych při tomto přestupu zalezl do salonku smiley

Do salonku? Pusti me tam, kdyz mam klasickou, levnou, turistickou letenku v nizke bookovaci tride? Myslim, ze nepusti. Dodnes stale nevim, jak to vlastne se vstupy do salonku vlastne je (pokud treba nemam patricny pocet bodu v danem programu). Docela jsem se naposled ke konci 8-mi hod., nocniho cekani na let do CMB uz trapil a nudil smiley
P.S. Jeste jsem si vzpomel, ze se vstup do salonku snad dal koupit za nejaky, ne zcela maly poplatek v USD/osoba, ale bylo to myslim nastejno, jako to vizum.

Ano ano, salonek není zadarmo, je nutné jej za poplatek přikoupit. Je tam nějaká finanční úleva pokud člověk letí s Emirates, tedy doufám..
Jinak je možné pořídit priority pass pokud člověk cestuje často - viewtopic.php?f=50&t=834

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!