Ahoj, plánuji si v USA koupit auto, strávím tam cca 3 měsíce na turistické vízum,tak půjčovna by vyšla draho. Máte někdo zkušenosti s koupí auta? Vypadá to dost složitě :-/ Adresu v USA mám (otec tam má prázdninovou chatu-ale je také Čech a nemá US občanství). Jde to vše zvládnout? Děkuji  .

Koupě vozu v USA

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

4 reakce

Ahoj, plánuji si v USA koupit auto, strávím tam cca 3 měsíce na turistické vízum,tak půjčovna by vyšla draho. Máte někdo zkušenosti s koupí auta? Vypadá to dost složitě :-/ Adresu v USA mám (otec tam má prázdninovou chatu-ale je také Čech a nemá US občanství). Jde to vše zvládnout? Děkuji smiley

0

V kterém státě/městě ho chceš kupovat?

0 Citovat

Na Floridě. Nejspíše na západním pobřeží - Tampa, Sarasota,... Máš nějaké zkušenosti?:) Děkuji

0 Citovat

My jsme si kupovali auto v roce 1999 v Pensylvánii na cca. 4 měsíce během campu a cestování po něm a kamarádi Australani s ním pak ještě rok objížděli celou Ameriku. Ale:
a) bylo nás celkem 5 co jsme do toho společně dávali peníze
b) v té době... před 11.zářím bylo všechno jednodušší... získat SSN, registrovat auto, pojistit atp. a současně internet byl v plenkách, kreditní karty v ČR prakticky neexistovaly, takže nebylo možné si zajistit si úplně všechno i na druhém konci světa z klidu a pohody obýváku jako teď
c) koupě auta nám zabrala minimálně 2 týdny a určité investice času a peněz ježděním po Philadelphii než jsme vybrali jakž takž obstojné auto a další skoro měsíc, kdy s vychytávali a investovalo do věci jako brzdové obložení, 2x nové pneu, výměna provozních kapalin (brzdová, chladicí, olej, převodový olej), protože to auto bylo v relativně slušném stavu ale i tak bylo 14 let staré a vyžadovalo investice několika set USD a to byla ještě stará dobrá poctivá "Amerika"...http://i194.photobucket.com/albums/z313/Renee_237/wagon_stored-1.jpg ne auta s projektovanou životností 10 let max. jako dnes. Na kolik to vyšlo dohromady psát nebudu, jednak proto že už si to přesně nepamatuju a taky ceny před 15 lety jsou pro dnešek jen velmi málo relevantní

Co se snažím říct je, že když se podíváš např. na http://www.billiger-mietwagen.de tak půjčení na 4 týdny tě vyjde u kompaktu typu Ford Focus, který už poskytuje slušný poměr cena/komfort, na nějakých 550 EUR včetně pojištění. Máš to bez starostí, jen jezdíš a leješ benzín do auta, které je obvykle rok, dva staré. Když se něco podělá je to starost půjčovny, ne tvoje.
Vynásob to třemi (obvykle je max. doba pronájmu 28 dní a proto je třeba udělat tři na sebe navazující rezervace) a jsi na nějakých 1650 EUR/2250 USD.
Teď se podívej na vyhledávání ojetin v Sarasotě a okolí co za auta se prodávají kolem 1200-1500 USD (aby ti zbylo na sales tax, pojištění a opravy a pořád jsi se vešel do částky 2250 USD, kterou zaplatíš v půjčovně) http://ow.ly/wLpDN a pak si přeber co jsou rozumněji utracené peníze a méně starostí...

0 Citovat

tý jo, děkuji za rozsáhlou odpověď. To auto, co jste měli, je krásné!! Uvažoval jsem nad půjčovnama, ale mě by to vyšlo dráž, prože je mi pouze 20let,takže by půjčení bylo dražší smiley
My (já a má rodina) tam to auto chceme koupit s tím, že ho necháme v garáži a vždy ho tam budeme mít, když přijedeme na Floridu (cca jednou ročně minimálně na 14dní tam budeme). Navíc, i kdybych ho tam nenechával, ale prodal ho, tak můžu získat nějakou část peněz z toho,co bych do něj investoval. Ale jak říkám, chceme si ho tam nechat a používat ho vždy, když tam pojedeme smiley Nicméně děkuji za tvou zkušenost a radu smiley

0
4 reakce