čas letí a na rok 2019 se nakupuje o 106 :Djá zatím jenom takhle :03 - VIE - AGP, MAD - VIE (Wizz)04 - PRG - KBP - EVN, TBS - KBP - PRG (UIA)05 - PRG - KBP - ALA, TSE - KBP - PRG (UIA)PRG - KBP - EVN, TBS - KBP - PRG (UIA) - tohle ještě repete v 06/2019 s jinou posádkou .

Vaše lety 2019

Založil ve fóru Co se nevešlo

čas letí a na rok 2019 se nakupuje o 106 :D


já zatím jenom takhle :


03 - VIE - AGP, MAD - VIE (Wizz)

04 - PRG - KBP - EVN, TBS - KBP - PRG (UIA)

05 - PRG - KBP - ALA, TSE - KBP - PRG (UIA)


PRG - KBP - EVN, TBS - KBP - PRG (UIA) - tohle ještě repete v 06/2019 s jinou posádkou

0

02 - BUD-AGA-BUD

03 - BTS-IEV,KBP-TBS,KUT-VIE

04 - VIE-LIS a potom ešte dokúpiť niečo

05 - VIE-KUT-VIE

0 Citovat

U mě se jen v koutě krčí velikonoční Kyjev:
04 - PRG-KBP-PRG (UIA) + možná bude nějaká odbočka, ať už Lvov, Oděsa nebo Minsk...

0 Citovat

12/18      PRG - KBP - DXB - KBP - PRG (UIA) týden půjčeným autem projet emiráty.

 02/19    PRG - KBP - IST - AMM - BKK - KUL, BKK - AMM - CPH - PRG (UIA, Royal Jordanian, ČSA) + lokální přelety v Asii - uvidím co nakonec koupím, 3 týdny Malajsie, Singapur, Thajsko, možná Brunej nebo Indonésie.

 05/19    PRG - KBP - ALA, TSE - KBP - PRG (UIA) týden Kyrgyzstán + Kazachstán.

0 Citovat

Vidím že na KBP  bude mít místní honorace brzy vlastní lounge :)

0 Citovat

Dobrý den, jsem tu nová. Snad můj dotaz nebude úplně mimo mísu a v blbým fóru. Hledám radu zkušených cestovatelů. :)

Příští jaro chceme vzít mámu na "výlet". Nikdy neletěla a neviděla moře. Má kulatiny, tak jí to chceme dopřát. Poraďte kam po Evropě ji vzít? Co má ráda - těžko říct. Bude nadšená tak jako tak. Jen asi spíš preferuje přírodu než město. Představa - letiště, půjčený auto, airbnb... Ráda bych, abychom se vešly max do 5 - 10tis/os. s celou cestou. Je jí 60, takže žádná extrémní turistika. Předem moooc díky za rady případně za odkaz na diskuzi k tomu určenou, pokud tu někde je. Díky Janča. 
0 Citovat

Kupte mamce zájezd od CK, užije si pohodlí hotelu, all inclusive a nebude se muset o nic starat. Cenově se vejdete v rámci LM.

0 Citovat

A jakou zemi doporučíte? Nechceme ležet na pláži. Máma je silný kuřák a neumím si ji představit v organizované skupince lidí. Navíc sama nikam nepojede. Chtěla bych si to zorganizovat sama, jen fakt se ségrou nevíme kam jet. 

0 Citovat

Janeska napsal(a):

Předem moooc díky za rady případně za odkaz na diskuzi k tomu určenou, pokud tu někde je. Díky Janča. 

To si raději rovnou založ nové vlastní téma, tady se to ztratí...
0 Citovat

Na CK se vykašlete... 

To moře má být i na koupání? V kterém měsíci chcete letět?

0 Citovat

Peťo, koupání není nutný, ale bylo by fajn. Nevadí chladnější voda. Termín není konkrétní. Představa - jaro 2019.

0 Citovat

Které letiště máte nejblíž?

0 Citovat

Jsme víceméně z Brna, takže Brno, Bratislava, Vídeň, Praha.

0 Citovat

ak je silny "kurak", chce vidiet more a mat to lacne, tak z Bratislavy napr. do Burgasu koncom jari 2019

a admin teda nech to presunie do samostatneho vlakna prosim :)

0 Citovat

Napadá mne např. Alicante z Pardubic. Pardubice jsou z Brna 1:30 hod. a 99 Kč vlakem, přímý let, zpáteční  letenky letos na jaře (duben) stály kolem 1300 Kč. Mimo sezónu auto ve Španělsku za pakatel. Ubytování taktéž.  Co je k vidění za přírodní krásy kolem Alicante vám budou muset poradit jiní, já jsem tam (zatím) nebyl.V tento okamžik  ale není jisté jestli bude Pard. kraj i nadále tuto linku dotovat. Hledat bych začal až někdy v říjnu, listopadu. 

0 Citovat

Děkuji. Už jsem našla způsob. Založím novou diskuzi. Děkuji moc. :)

0 Citovat

Tak právě zakoupeno na březen:

Praha - Curych - Bangkok (Swiss)

Tokio - Curych - Praha (Swiss)

0 Citovat

Tak když už jsme u toho... Moje plány na první půlku roku 2019 se pomalu taky finalizují.

Zakoupeno

Leden

  • Praha - Brusel, ČSA, 319
  • Brusel - Kodaň - Palanga, SAS, 320 + CR9
  • Liepaja - Riga - Poprad, AirBaltic, DH4 + DH4
Únor/březen

  • Praha - Paříž CDG, ČSA
  • Paříž CDG - San Francisco, United, 788
  • San Francisco - Sydney, United, 789
  • Sydney - Wellington, Qantas, 738
  • Whanganui - Auckland, Air Chathams, Convair
  • Auckland - New Plymouth, Jetstar, DH4
  • New Plymouth - Wellington, Air New Zealand, DH3
  • Wellington - Sydney, Air New Zealand, 320
  • Canberra - Brisbane - Townsville, Virgin Australia, 738 + 738
  • Townsville - Cairns, Qantas, DH4
  • Cairns - Port Moresby - Singapore, Air Niugini, F100 + 763
  • Johor Bahru - Subang, Firefly, AT7
  • Kuala Lumpur - Penang, Air Asia, 320
  • Penang - Langkawi, Air Asia, 320
  • Langkawi - Kuala Lumpur, Malaysia Airlines, 738
  • Kuala Lumpur - Bangkok BKK, Thai, 772
  • Bangkok - Kolkata, Bhutan Airlines, 319
  • Delhi - Bikaner - Jaipur - Agra, Air India, AT7 + AT7 + AT7
  • Delhi - Ahmedabad, Indigo, 320
  • Ahmedabad - Singapore, SQ, 333,  C Class
  • Singapore - New York EWR, SQ, 359, C Class

Plánováno

  • nějaký skok z Kalkaty do Dillí
  • New York EWR - Abidjan - Addis Abeba - Brusel, Ethiopian, 788 + 788 + 788 (kvůli mílím :D )

0 Citovat

Krystofe, muzu se sobecky zeptat, za kolik se da poskladat takovej krasnej vylet? 

0 Citovat

Krystofe, to je itinerar opravdoveho leteckeho nadsence. Tipoval bych, ze jeste nikdo na svete neproletel za beznou dovolenou (doba asi kratsi nez mesic?) tolik kilometru a tolik letu (mas spocitane kolik?). Letet z Dilli do Evropy pres USA a Afriku uz je spis masochismus. Je skoda, ze kdyz uz budes na Novem Zelandu, tak z nej nejspis temer nic neuvidis. Jen nekolik mest, kratky usek podel pobrezi a pri dobrem pocasi (coz tam zrovna nebyva) jeste sopku Taranaki .

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Tak když už jsme u toho... Moje plány na první půlku roku 2019 se pomalu taky finalizují.

Zakoupeno

Leden

  • Praha - Brusel, ČSA, 319
  • Brusel - Kodaň - Palanga, SAS, 320 + CR9
  • Liepaja - Riga - Poprad, AirBaltic, DH4 + DH4

Únor/březen

  • Praha - Paříž CDG, ČSA
  • Paříž CDG - San Francisco, United, 788
  • San Francisco - Sydney, United, 789
  • Sydney - Wellington, Qantas, 738
  • Whanganui - Auckland, Air Chathams, Convair
  • Auckland - New Plymouth, Jetstar, DH4
  • New Plymouth - Wellington, Air New Zealand, DH3
  • Wellington - Sydney, Air New Zealand, 320
  • Canberra - Brisbane - Townsville, Virgin Australia, 738 + 738
  • Townsville - Cairns, Qantas, DH4
  • Cairns - Port Moresby - Singapore, Air Niugini, F100 + 763
  • Johor Bahru - Subang, Firefly, AT7
  • Kuala Lumpur - Penang, Air Asia, 320
  • Penang - Langkawi, Air Asia, 320
  • Langkawi - Kuala Lumpur, Malaysia Airlines, 738
  • Kuala Lumpur - Bangkok BKK, Thai, 772
  • Bangkok - Kolkata, Bhutan Airlines, 319
  • Delhi - Bikaner - Jaipur - Agra, Air India, AT7 + AT7 + AT7
  • Delhi - Ahmedabad, Indigo, 320
  • Ahmedabad - Singapore, SQ, 333,  C Class
  • Singapore - New York EWR, SQ, 359, C Class

Plánováno

  • nějaký skok z Kalkaty do Dillí
  • New York EWR - Abidjan - Addis Abeba - Brusel, Ethiopian, 788 + 788 + 788 (kvůli mílím :D )


To ale každou destinaci uvidíš akorát z okénka, ne? :D
0 Citovat

Ono se to nezdá, ale jen v letadlech čas trávit opravdu nebudu :) Na Zélandu strávím pár dní i v autě, v Austrálii, Malajsii a Indii bude taky dost času. 

Jinak na počátku byl error United na NZ za 7k, červíček hlodal, až vyhlodal díru, že přece takhle levnou oneway bych stejně nesehnal a tak se vykašlu na cestu zpět a udělám si RTW. Jenže pak se objevil  poměrně příznivý tarif v Céčku nejdelší linky na světě (lze právě jen z Ahmedábádu) a bylo rozhodnuto.

Co se nákladů týká, jsem sám sobě obětí leteckého nadšenectví. I s tím Singapurcem v C by se dalo vejít cca do 60 tisíc, takhle jsem musel vyhrabat z rozbitého prasete trochu víc no.. ale stále to je ještě za 5 cifer a to docela s rezervou :D

Jo a vězte, že proti doopravdickým nadšencům jsem jen ubohý žabař. Mám oproti nim tu "nevýhodu", že se právě snažím co nejvíc maximalizovat čas na zemi. Routing sice plně přizpůsobuju zajímavým leteckýcm záležitostem, ale využívám to zároveň k pobytu na zemi. 

0 Citovat

Za me super. Pro beznyho smrtelnika to neni, to je jasny :)

Uz kdyz jsi mluvil o UA erroru na RTW, tak jsem byl zvedav co vymyslis, ale tohle jsem opravdu necekal.
0 Citovat

Mě by zajímal poměr strávených dní v letadlech vs. na zemi. Tohle už je pro mě fakt letecký masochismus, který hraničí s nějakou diagnózou. Sám už jsem se dostal do fáze, kdy se snažím cesty vzduchem víc a víc zjednodušovat, neb se i pro mě, jakožto leteckého nadšence, stalo cestování nejen letadlem noční můrou - bohužel. Všem normálním cestovatelům ZDAR :-)

0 Citovat

To už je rozmařilost a megalománie.

Do gulagu s Tebou, tam by to z Tebe dostali. 
0