Výběr destinace, doprava bez nutnosti půjčení auta

Napsal Veronika P. 2018-07-22T21:52:10+02:00 ve fóru Cestujlevne.com

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na tip na destinaci. 

Chceme jet leden/únor na 14 dní do tepla, nejlépe Karibik, Florida (ale jsme otevřené i jiným destinacím). Půl času odpočinkově na pláži půl výlety. 

Vzhledem k tomu, že  obě máme řidičák, ale aktivně neřídíme, chtěla bych se zeptat na tip na destinaci která by splnila naše požadavky aniž bysme musely půjčovat auto (nebo dávaly nehorázné sumy za taxíky)?

Moc děkuji za nápady V.

Florida je v tomto případě zcela mimo veškeré další úvahy. Bez auta jste v USA vyřízená a veřejná doprava víceméně nepoužitelná.

S Karibikem vám budou muset pomoci jiní. 

Děkuji, bohužel jsem si to myslela ... Do teď jsem nepřišla na destinaci kde by se dalo 14 dni zabavit bez auta ...  

Jih Egypta s CK, můžeš být v resortu na pláži i jezdit na výlety autobusy, popřípadě využít výlety co tam organizují. Cokoliv v JV Asii - můžeš si půjčit motorku/skútr a jezdit na výlety. Indie - dá se jezdit vlaky. Celá Střední Amerika a Mexiko má velice levnou dopravu busy... je toho opravdu hodně.

Veronika P. napsal(a):

Do teď jsem nepřišla na destinaci kde by se dalo 14 dni zabavit bez auta ... 

Celá jižní a jihovýchodní Asie...Jižní/střední Amerika... tam všude je auto spíš na obtíž. Obecně všude tam, kde auto je pro místní běžnou populaci spíše nedosažitelný luxus má funkční veřejnou dopravu.  A abych si tak trochu protiřečil, tak minimálně na havajském Oahu se dá bez auta obejít docela dobře, na ostatních, výrazně zajímavějších ostrovech Havaje už je to bez auta složitější.

Ze v asii to bude v pohode mozne jsem si myslela ... Nicmene pro nas je Asie spise plan B ... :/  Ale moc dekuji za tipy :)

Ja bych radila prekonat strach a vzit si kondicni jizdy v autoskole. Sama jsem se rizeni bala jak cert krize, a je skoda, aby vas to pri cestovani limitovalo. 

Já tedy nevím, ale z uvažovaných destinací jsem si auto půjčoval v USA a Jižní Africe, pokud se těmto vyhneš, tak nemusíš nic řešit. Ještě mě napadly Emiráty - ty jdou také bez auta.

padrino11 napsal(a):

Já tedy nevím, ale auto z uvažovaných destinací jsem si auto půjčoval v USA a Jižní Africe, pokud se těmto vyhneš, tak nemusíš nic řešit. Ještě mě napadly Emiráty - ty jdou také bez auta.

To by mě Padrino zajímalo, kam by paní celý týden jezdily v Emirátech na výlety. Že by je oslovily čtyřkolky v poušti se mi nějak nezdá :) Na druhou stran nechápu, prož je JV Asie plán B. jako že to není tak in jako Florida nebo Karibik?  Můžu se mýlit, ale jestli je Asie pro ně plán B, tak Egypt nebo Indie je plán Z. :)

padrino11 napsal(a):

Ještě mě napadly Emiráty - ty jdou také bez auta.

Dotaz byl na Karibik/USA.  A co přesně budeš dělat v UAE ten 3. až 14. den bez auta? 

Ještě máme jedno omezení a to je to, že jedem dvě holky ...  Nechceme jet jen tak někam s batohem na zadech ... A asi bych to prostě řekla tak, že si netroufnem na všechno ... Já vím že je to blbý ale my potřebujem nějaký místo, kde bude veřejná doprava fungovat dost podobně té v Evropě ... 

A Egypt je plan Ž ;) :D  to až budem upně zoufaly tak koupime all inclusive na tyden ... Moc děkuji za nazory ;)

niemandos napsal(a): Na druhou stran nechápu, prož je JV Asie plán B. jako že to není tak in jako Florida nebo Karibik?  

A proč by nemohla být JV Asie "plán B"?  Nebo "C"? To je přece věc osobních preferencí. A pokud už jsme u nesmyslných kriterií co je nebo není "in" (pokud pomineme extrém jako Dubaj), tak jestli je JV Asie populárnější než zmiňovaná Florida nebo Karibik je na nekonečnou debatu. 

Veronika P. napsal(a):

Ještě máme jedno omezení a to je to, že jedem dvě holky ...  Nechceme jet jen tak někam s batohem na zadech ... A asi bych to prostě řekla tak, že si netroufnem na všechno ... Já vím že je to blbý ale my potřebujem nějaký místo, kde bude veřejná doprava fungovat dost podobně té v Evropě ... 

Nechci ti Veroniko radit, ale třeba v Malajsii funguje veřejná doprava na výbornou. Vedle perfektních autobusů můžeš létat letadlem po celém okolí a určitě tě to vyjde finančně levněji než ten Karibik nebo Florida. To samé v Thajsku. Třeba finance neřešíš, ale já osobně bych vybral raději JV Asii, než cokoliv jiného. Na svých cestách jsem potkal spoustu i samotných holek, takže to že jedete dvě holky nic neznamená. A i v Asii nemusíš cestovat s batohem na zádech :)))

Petr76 napsal(a):

A proč by nemohla být JV Asie "plán B"?  Nebo "C"? To je přece věc osobních preferencí. A pokud už jsme u nesmyslných kriterií co je nebo není "in" (pokud pomineme extrém jako Dubaj), tak jestli je JV Asie populárnější než zmiňovaná Florida nebo Karibik je na nekonečnou debatu. 

Osobní preference jistě hrají roli Petře, ale z příspěvku Veroniky je patrno, že moc velký přehled o cestování nemá a Asie se bojí proto, že chtějí cestovat dvě holky. Mám pocit, že jsi v poslední době nějaký předrážděný :)

Pro rejpaly - v Emirátech funguje velice dobře městská doprava, a také meziměstská doprava klimatizovanými busy. Letím tam v prosinci a auto si půjčuji jen z toho důvodu, že je nás 5, nevejdeme se do jednoho taxi a vyjde to levněji. Jinak bych se mu vyhnul, protože třeba řízení a parkování v Dubaji je fakt vopruz.

Ale zase jestli ty holky jsou ošklivý, tak je nikdo obtěžovat nebude.

A čo tak napr. Kostarika, alebo Panama, tam by busy mohli premávať :)

padrino11 napsal(a):

Pro rejpaly - v Emirátech funguje velice dobře městská doprava, a také meziměstská doprava klimatizovanými busy. Letím tam v prosinci a auto si půjčuji jen z toho důvodu, že je nás 5 a vyjde to levněji. Jinak bych se mu vyhnul, protože třeba řízení a parkování v Dubaji je fakt vopruz.

O fungování veřejné dopravy v Dubaji se tady přece  nikdo Padrino nepře. Já jen nechápu, co by tam člověk dělal 14 dnů a z toho týden chtěl cestovat.

Proto se tu ptám na rady ;) ... (Bohuzel se moc nemuzu spolehnout zkusenosti sveho okoli, vsichni cestuji s malym batohem na dlouhe cesty pres cele zeme) ... Za me je predstava takova byt na jednom miste s moznost si jit si lehnout na plaz a zaroven odtamtud vyjet na vylety (kde cestu nebudu muset odridit :D)

Nemusíš zůstávat jen u Dubaje, dají se procestovat celé Emiráty a pokud to někomu nestačí, může pokračovat do Ománu.

padrino11 napsal(a):

Nemusíš zůstávat jen u Dubaje, dají se procestovat celé Emiráty a pokud to někomu nestačí, může pokračovat do Ománu.

Chceš mi tu snad ty tvrdit, že bys byl 14dnů v Emiratech plus možná Oman. To se mi ale opravdu nechce věřit :))

A ano, do mych predstav o dovolene nezapada chodit mesic po Asii s batohem na zadech . ... Asi jsem mela zalozit forum "schanim ridice co si zaplati cestu"

padrino11

Jj hnusny jsme jak noc jakmile vlezem do busu tak z nej vsichni mistnaci utecou 

Diky ;)

Ano bez auta se dá perfektně zvládnout Malajsie. Ceny jsou nízké a země je bezpečná i pro dvě samotné holky. Veřejnou dopravou by se dal dobře zvládnout i Vietnam. Perfektní veřejnou dopravu má i Taiwan, kde ale v lednu a únoru bude potřeba se držet v jižní části ostrova kvůli teplu (kolem 25 stupnu). 

Mimo jiné Taiwan i Maljsie jsou i perfektní destinace pro první seznámení s Asií a netřeba velké zkušenosti.

Já na to nemám čas, cestuji po celém světě - letím jen na týden, pak pokračuji do JV Asie.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!