Ahoj,potřeboval bych poradit. Mám dobrou kamarádku, která měla ve dvou lětet do Thajska, ale spolucestující, který vše zařizoval a vymýšel odpadl a ona by měla teď letět sama. Nemluví žádným jazykem a cestovala poprvé letadlem před půl rokem, kdy navštívila Řecko a Španělsko, ale vzdy byla jen jako spolucestujici, kdy vše zařizoval a domlouval někdo jiný. Ta cesta je naplánovaná na letenkách Ukraine Airline s přestupem v Kyjevě, pak 2 noci v Bangkoku, poté přelet Air Asia na Phuket (2 noci), pak trajektem na Phi Phi (3 noci), poté trajektem na Krabi (2 noci) a zpět Air Asia do Bangkoku na 1 noc a let zpět zase přes Kyjev.Já upřímně řečeno nemám dobrý pocit z toho, že by tohle  byla vhodná cesta pro někoho bez jazyku a s téměř nulovými cestovatelskými zkušenostmi a radím ji takto necestovat, ale sám s Thajskem zkušenost nemám. Jak to vidíte vy? Doporučili byste ji takto vycestovat? .

Nezkušený cestovatel

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj,


potřeboval bych poradit. Mám dobrou kamarádku, která měla ve dvou lětet do Thajska, ale spolucestující, který vše zařizoval a vymýšel odpadl a ona by měla teď letět sama.


Nemluví žádným jazykem a cestovala poprvé letadlem před půl rokem, kdy navštívila Řecko a Španělsko, ale vzdy byla jen jako spolucestujici, kdy vše zařizoval a domlouval někdo jiný.


Ta cesta je naplánovaná na letenkách Ukraine Airline s přestupem v Kyjevě, pak 2 noci v Bangkoku, poté přelet Air Asia na Phuket (2 noci), pak trajektem na Phi Phi (3 noci), poté trajektem na Krabi (2 noci) a zpět Air Asia do Bangkoku na 1 noc a let zpět zase přes Kyjev.


Já upřímně řečeno nemám dobrý pocit z toho, že by tohle  byla vhodná cesta pro někoho bez jazyku a s téměř nulovými cestovatelskými zkušenostmi a radím ji takto necestovat, ale sám s Thajskem zkušenost nemám. Jak to vidíte vy? Doporučili byste ji takto vycestovat?

0

Nech ji. Treba ji cesta otevre oci a po navratu se nauci aspon anglicky. 


Btw leti zitra nebo kdy? Mohla by se naucit klidne jeste pred odjezdem

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Nech ji. Treba ji cesta otevre oci a po navratu se nauci aspon anglicky. 


Btw leti zitra nebo kdy? Mohla by se naucit klidne jeste pred odjezdem

Taky jsem si teď říkal, jestli jí zbývá do odletu čas na alespoň základní kurz angličtiny. Jestli ne, doporučuji aspoň nainstalovat hned do mobilu Duolingo a Google Translate. :)

A když už je to teda kamarádka, třeba by jí mohl pomáhat přítel na telefonu. ;) (BTW zrovna jsem si na sebe ušil takový "projekt" alias dálkové ovládání na turisty. Máme to ale lepší v tom, že první týden budu s nimi a letí se až za půl roku.

Ještě dodatek: spousta věcí se dá řešit s patřičnou výbavou v mobilu. Snad není krom jazyků taky blbá na mapy a techniku, to už by asi byl průšvih.
0 Citovat

Letí za měsíc, samozřejmě se začala učit, ale to se prostě stihnout nedá.

Jde mi hlavně o to jak moc velké riziko to je takto vycestovat a co vše hrozí. Navíc dokáže lehce zazmatkovat i v běžných situacích tady doma... 



0 Citovat

Lakomisko napsal(a):

Letí za měsíc, samozřejmě se začala učit, ale to se prostě stihnout nedá.

Jde mi hlavně o to jak moc velké riziko to je takto vycestovat a co vše hrozí. Navíc dokáže lehce zazmatkovat i v běžných situacích tady doma... 

Jestli jsi připraven dělat ve dne v noci navigátora A ZÁROVEŇ je ona schopna plně využívat příslušné aplikace v mobilu, tak to můžete risknout. Ještě by z toho mohl být zajímavý blogísek na téma Turistickým průvodcem na dálku. :)

0 Citovat

Když se tak dívám na itinerář, šance na přežití by zvýšilo, kdyby se na ty přelety vykašlala a ztrácela se jenom v Bangkoku. :)

0 Citovat

Jestli je pěkná tak to určitě dobře dopadne.. 

Třeba ještě někoho najde před odletem 😉

0 Citovat

Já bych se přidala, ale holky mě moc neberou... 

0 Citovat

Tohle bude škola života a až se vrátí, bude k nepoznání :) Rozhodně od ničeho neodrazovat. Vytisknout si letenky a potvrzení o hotelech na papír + uložit v .pdf do telefonu/počítače.

Poté už stačí na hotelu v Phuketu si domluvit jízdenku na Phi Phi (prodají ji všude), kdy oznámí že v 7h ráno nebo kolik si jí vyzvedne na recepci pikolík. Airport / hotel taxi zvládne domluvit i němý :) A ten zbytek? To už je to pravé dobrodružství, které odhalí podstatu světa – kdy nebezpečí z televize vystřídá reálný svět plný lidí ochotných poradit a pomoci.

0 Citovat

Ještě tady nezaznělo, jak se na to dívá ona? Bojí se toho nebo ne? Chce jet sama nebo ne?

0 Citovat

David napsal(a):

Jestli je pěkná tak to určitě dobře dopadne.. 

+1 😃


Mesic je dost casu na nauceni se anglictiny na minimalne level A2. A s tim uz se neztrati asi nikde. 

Co se bezpecnostniho rizika tyce… za me rikam nula nula nic. Minimalni. Akorat si asi s moc lidmi nepopovida (i kdyz thajsko je uz plny cz/svk lidi). 

Nejen, ze ji cesta uplne zmeni, ale kdyz bude znat par vet jako:

Yes, I came alone. My bf broke up with me X weeks ago. 

I have a room with king bed.

Wanna join tonight? 

Tak uz se treba ani nevrati 🙂

0 Citovat

Jedine co clovek potrebuje je pristup na internet pre 3 mobilne aplikacie (google translator, mapy a uber), ak si nedokaze kupit miestnu sim, tak surfroam a moze byt vklude.


Proces odbavenia na letisku je vsade rovnaky, zvycajne okrem Hello bez dalsich slov. Ak nieco, tak sa porozpravaju cez translator. resp. zavola znamemu domov a ten to snad vybavi :) Este ma napada nech si kupi nejaky "skusobny" let po EU a uvidi ci to zvladne.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Tohle bude škola života a až se vrátí, bude k nepoznání :) Rozhodně od ničeho neodrazovat. Vytisknout si letenky a potvrzení o hotelech na papír + uložit v .pdf do telefonu/počítače.


Radši bych to uložil třeba na Google Drive a v mobilu nastavil na Offline pro případ, že by se nemohla připojit nebo naopak přišla o mobil.

0 Citovat

David napsal(a):

Jestli je pěkná tak to určitě dobře dopadne.. 

Třeba ještě někoho najde před odletem 😉

Jestli je pěkná, tak by to naopak mohlo dopadnout špatně. :)
0 Citovat

voughne napsal(a):

Jedine co clovek potrebuje je pristup na internet pre 3 mobilne aplikacie (google translator, mapy a uber), ak si nedokaze kupit miestnu sim, tak surfroam a moze byt vklude.

SIM at si klidne koupi, ale nutne to neni. Google translator a maps.me jsou i off-line. Uber nebo Grab by mohl byt problem, kdyz ridici volaji, kde zakaznik je a kde se sejdou. Pro zmatkare radeji normalni taxi.

0 Citovat

Díky díky za reakce. Ona sama jet chce.... Ja mam nejvetsi problem s tim, ze lehce zazmatkuje. Ale zas klobouk dolu za jeji odvahu.  Jsou aspoň nějaké lokality v Bangkoku kterým je lepší se vyhnout?

0 Citovat

Lakomisko napsal(a):

Jsou aspoň nějaké lokality v Bangkoku kterým je lepší se vyhnout?

Ta otázka na mě působí, jak kdybys chtěl za každou cenu najít důvod, proč by měla zůstat doma :D 

Jestli jsi do ní zamilovanej, jeď s ní... jestli nejsi, neřeš to. Ví vůbec, že se to tu za ni řešíš?

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Ta otázka na mě působí, jak kdybys chtěl za každou cenu najít důvod, proč by měla zůstat doma :D 

Jestli jsi do ní zamilovanej, jeď s ní... jestli nejsi, neřeš to. Ví vůbec, že se to tu za ni řešíš?


Spíš ji chci poradit čemu se vyhnout, abych měl klidné spaní :-)
0 Citovat

Lakomisko napsal(a): Ona sama jet chce.... Ja mam nejvetsi problem s tim, ze lehce zazmatkuje.

Jestli je dospělá a svéprávná, tak bych to nechal na ni, respektive proč do toho máme mluvit my, když ji ani neznáme?

Jen ať Jede, třeba jí dojde, že bez znalosti cizího jazyka se prostě neobejde.  Já asi žiju v nějaké bublině, ale jak je možné že někdo (předpokládám) pod 35 let neumí kváknout cizím jazykem?

0 Citovat

Nedělám si iluze o kvalitách jazykářů ani o motivovanosti mládeže, ale i tak je to trošku překvapivé. Řekl bych ale, že se učit musela a přinejhorším si na něco v zoufalství vzpomene. 😊

Jestli sama chce, ať určitě jede. Bude to velmi poučná cesta. 😊

Jen bych si pohlídal, jestli si týpek stornoval letenku, pokud měli společnou rezervaci, aby cesta neskončila už na letišti.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Nedělám si iluze o kvalitách jazykářů ani o motivovanosti mládeže, ale i tak je to trošku překvapivé. Řekl bych ale, že se učit musela a přinejhorším si na něco v zoufalství vzpomene. 😊

Jestli sama chce, ať určitě jede. Bude to velmi poučná cesta. 😊

Jen bych si pohlídal, jestli si týpek stornoval letenku, pokud měli společnou rezervaci, aby cesta neskončila už na letišti.


Máme společnou rezervaci - 2 dospělí a 1 dítě, Munich-Hanoi, pravděpodobně ale poletí jen jedna osoba. Ale rezervace je společná. Není žádný závažný důvod neodletět. Jenom prostě 1+1 nechtějí. Takže storno vrácení peněz asi nepřipadá v úvahu, teď ale jak to nejlépe zařídit, aby se nestalo například to, co píšeš tady nahoře....Vystornovat dvě letenky, poslední nechat, nebo prostě nenastoupit na let a nastoupí jenom jedna osoba? Rád si nechám poradit, jaká je nejlepší možnost...Díky!

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

Provést check-in pro všechny a vybrat sedačky v řadě.

To je moc pěkná soudružská rada, určitě někdo cizí ocení celou volnou řadu. :-D :-D

Ale teď vážně, určitě vystornuj ty 2 letenky, aby ti nezrušili celou rezervaci při no-show.

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

Tahle rada je úplně mimo - no show je hloupost pokud přijde alespoň jeden.

Může mít pro sebe celou řadu, bude mít pohodlí a pokud se let např. zruší, popřípadě výrazně zpozdí, má nárok na kompenzaci za všechny.

Pokud vystornuje, nic nedostane.


Netvrdím, že to tak funguje u všech aerolinek, ale u některé jsem to v podmínkách číst musel. Nejlepší by bylo, kdyby se zeptal přímo u aerolinky, jestli se něco stane, když nezruší ty dvě letenky, ale poletí sám.

0 Citovat

anezka pravi spravne. proste zvysni dvaja nestihli let a hotovo

0 Citovat

cizy napsal(a):

anezka pravi spravne. proste zvysni dvaja nestihli let a hotovo

Taky bych si myslel, že to bude v pohodě, kdybych někde nečetl (škoda, že už si nevzpomenu kde), že to v pohodě být nemusí. Nicméně nejlepší asi je si to prověřit přímo u aerolinky a pak mít jistotu, ne? ;-)

0