Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s tím když je žadatel o ESTA v podmíněném trestu a ještě k tomu za drogy?Má na posuzování žádosti vliv? Je lepší to zatajit (nejednalo se o nic velkého - skončilo to podmínkou) a nebo se přiznat?Díky .

ESTA s podmíněným trestem za drogy

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Zdravím,


chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s tím když je žadatel o ESTA v podmíněném trestu a ještě k tomu za drogy?


Má na posuzování žádosti vliv? Je lepší to zatajit (nejednalo se o nic velkého - skončilo to podmínkou) a nebo se přiznat?


Díky

0

Predpokladám, že automaticky zamietnutá a smer ambasáda

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že u tebe to znamená odpovědět "ano" hned na dvě otázky tak bych očekával, že to hned zamítnou. Za sebe bych ušetřil ty čtyři dolary za neuspěšnou ESTU a rovnou se objednal na ambasádu. 

0 Citovat

A hlavne by som sa to určite nepokúšal zatajiť.. to by sa ti mohlo ľahko stať, že už sa do USA nikdy nepozrieš :)

0 Citovat

Bych se na imperialisty vyprdla a letěla raději poznávat krásy východní Sibiře.

0 Citovat

Jano napsal(a):

A hlavne by som sa to určite nepokúšal zatajiť.. to by sa ti mohlo ľahko stať, že už sa do USA nikdy nepozrieš :)

Asi tak. Když zatajíš návštěvu např. Íránu, tak na to nemají jak přijít, když jim to ty nepovíš. Mimoto pokud tam budeš jako turista nebo prozápadní aktivista asi nebudou mít nepřekonatelný problém s vízem, i když bys to předtím zatajil a přišli na to.

Ale ty máš na svoje jméno a ID záznam v rejstříku. USA je spřátelný stát a min. na dotaz jim řeknou, jestli jsi byl stíhán nebo ne.  Možná i ty databáze jsou přímo propojené. Navíc drogy v Americe celkově nemají rádi a zuří proti nim "válka". Pokud jim to zatajíš a přijdou na to, tak tě pak asi nepustí ani na vízum a budou te považovat za potenciálního pašeráka nebo dealera...

0 Citovat

Já bych ten Írán rozhodně nepodceňovala. Imperialisti a jejich NSA a CIA určitě infiltrovali databáze leteckých společností a letišť se spojením do Íránu a podle pasu je identifikace jednoznačná. A i když to přes net projde a dostaneš ESTu, tak po příletu to můžou imperialisti na imigračním vidět jinak a čekáš na deportaci.

0 Citovat

Základní předpoklad tohoto je mít dva pasy. V Česku legální. Na jeden jet do Íránu. Na druhý do USA. Pokud do Íránu letíš s íránskými aerolinkami, na 99,71% svou databázi cestujících nesdílí s americkým satanem. U ukrajinských to už není tak jisté, ale stejně dost nepravděpodobné. Sám to nedělám, ale vím o lidech z jiných fór, co ano. 

0 Citovat

On to ani není až takový rozdíl ESTA 14 USD/2 roky, vízum 160 USD/10 let. Když tam někdo létá pravidelně a často demonstrovat proti imperialismu tak jako já. Ideální jít na ambasádu s novým pasem. 

0 Citovat

to by sa mohlo aj Rusko inspirovat, tiez by sa tam lahsie sirila zapadna dekadencia, ak by za 160 rublov dali viza na 10 rokov :)

0 Citovat

Tam už západní dekadence dávno je, ale zatím pouze mezi oligarchy a členy politbyra. 

0 Citovat

No jestli budes pravdomluvnej a pujdes na Ambasadu, tak se te na to urcite budou ptat (a zajimat je detaily) - jestli to mas za pestirnu doma v garazi, tak to asi nikomu nevadi, ale jestli si prodaval kokes detem na Vaclavaku, tak podle me vizum urcite nedostanes.. :) Zrovna minuly tyden jsem si kupoval v Portlandu, OR v coffeshoppu huleni (a bylo to o dost lepsi nez cokoliv co sem kdy koupil v Amstru) a rikal jsem si, ze jeste pred par rokama by me nenapadlo, ze tohle nekdy bude v USA legalni :) Skoda ze uz aktivne nehulim, jinak bych lital do US kazdy druhy vikend :D


Sice to mozna nesouvisi s tvym dotazem, ale pamatuju si (nastesti ne ze sve zkusenosti), ze kdo byl okolo roku 1995-2000 registrovany v databazi jako fetak, automaticky mel na dalsich 10 let zakaz Americkeho viza - coz by mohlo castecne odpovedet na tvoji otazku..


A jednoho kamarada ze Zizkova na JFK pri transferu do Costa Ricy vycmuchal pes (tesne pred odletem z PRG hulil na letisti) - nic u nej nenasli, ale dostal do pasu razitko a na imigracnim mu rekli, ze sice do US muze na ESTA cestovat dal, ale at pri kazde navsteve pocita s plnou protidrogovou prohlidkou :)
0 Citovat

Minulý rok jsem letěla do Chicaga  - na ESTU, a nikdo tohle po mě nechtěl. Nechápu dotaz. Při vyplňování ESTY nic takového v kolonkách není. 

0 Citovat

jar.brokesova napsal(a):

Minulý rok jsem letěla do Chicaga  - na ESTU, a nikdo tohle po mě nechtěl. Nechápu dotaz. Při vyplňování ESTY nic takového v kolonkách není. 


1. Do you have a physical or mental disorder; or are you a drug abuser or addict; or do you currently have any of the following diseases (communicable diseases are specified pursuant to section 361(b) of the Public Health Service Act): Cholera, Diphtheria, Tuberculosis infectious, Plague, Smallpox, Yellow Fever, Viral Hemorrhagic Fevers, including Ebola, Lassa, Marburg, Crimean-Congo, Severe acute respiratory illnesses capable of transmission to other persons and likely to cause mortality.

3. Have you ever violated any law related to possessing, using, or distributing illegal drugs?

0 Citovat

kickass1 napsal(a): jednoho kamarada ze Zizkova na JFK pri transferu do Costa Ricy vycmuchal pes (tesne pred odletem z PRG hulil na letisti) 

Kamarád není zrovna Liška Bystrouška...

0 Citovat

Díky všem za přispění do diskuze:)


Na ESTA teda kašlu a půjdou rovnou žádat o visa na embassy.  Ještě bych se chtěl zeptat jestli vadí, když půjdu žádat bez toho abych věděl kde přesně v USA budu a jak dlouho?


Plánuju trip po jižní americe s tím, že začínat bude v USA a nějaký 2 týdny plánuju se tam zdržet, ale ještě opravdu nevím kdy přesně tam poletím a kde přesně tam budu pobývat.


Díky!

0 Citovat

Mit drogovej delikt a planovat cestu po Jizni Americe pres USA :)

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Mit drogovej delikt a planovat cestu po Jizni Americe pres USA :)


Neasi, hlavně asi Mexiko a Kolumbie 😀😀


U nás už to moc nevynáší.. 

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Mit drogovej delikt a planovat cestu po Jizni Americe pres USA :)


Jo no, hold cesty páně jsou nevyzpytatelné. 

0 Citovat

Lefyschy napsal(a):

  Ještě bych se chtěl zeptat jestli vadí, když půjdu žádat bez toho abych věděl kde přesně v USA budu a jak dlouho?

...ale ještě opravdu nevím kdy přesně tam poletím a kde přesně tam budu pobývat.


Očekávej, že se budou ptát a nejspíš dost podrobně, zejména pokud je důvodem žádosti o víza flastr za drogy. Bež tam až budeš vědět kdy a kam a jak dlouho tam budeš, v opačném případě ti vágní odpovědi na kredibilitě nepřidají a šance na udělení víza ještě zmenší. 

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Mit drogovej delikt a planovat cestu po Jizni Americe pres USA :)


Opačný směr (jet do do USA z Jižní Ameriky) by byl horší ;-)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


Očekávej, že se budou ptát a nejspíš dost podrobně, zejména pokud je důvodem žádosti o víza flastr za drogy. Bež tam až budeš vědět kdy a kam a jak dlouho tam budeš, v opačném případě ti vágní odpovědi na kredibilitě nepřidají a šance na udělení víza ještě zmenší. 


No oni si v tomhle trochu protiřečí, někde ve FAQ US embassy mají napsáno, že si nemáš kupovat nevratný letenky a  na pevno plánovat, že do USA pojedeš, ale zároveň po tobě chtěj před tím než ti vízum udělí vědět kdy, na jak dlouho a kde tam budeš.


Anyway, vízum se uděluje na 10 let a ne na konkrétní cestu, takže pokud jim povím, že se chci zdržet 10 dní například v San Franciscu a  pak se vrátit zpátky, tak už je potom jedno když už mám vízum, že tam zůstanu dýl a třeba i na jiných místech. Nebo se pletu?

0 Citovat

Hele me vyprselo 10ti lety vizum loni na podzim (musel jsem si ho tenkrat zaridit kvuli business tripu do Chicaga mesic pred zacatkem platnosti ESTA) - pamatuju si ze jsem 100% na H1/B1 nebo jak se to jmenovalo letenku predem nekupoval - nejdriv mi dali vizum a pak sem teprve resil ten business trip.. A pak sem tam na to vizum letel este cca 10x - i na dalsi business tripy i na dovcu..

0 Citovat

Na 10 let to máš jen v případě, že tam jdeš s novým pasem.

Můžeš jim vykládat co chceš pokud ti uvěří.

0 Citovat

Lefyschy napsal(a):


No oni si v tomhle trochu protiřečí, někde ve FAQ US embassy mají napsáno, že si nemáš kupovat nevratný letenky a  na pevno plánovat, že do USA pojedeš, ale zároveň po tobě chtěj před tím než ti vízum udělí vědět kdy, na jak dlouho a kde tam budeš.


Anyway, vízum se uděluje na 10 let a ne na konkrétní cestu, takže pokud jim povím, že se chci zdržet 10 dní například v San Franciscu a  pak se vrátit zpátky, tak už je potom jedno když už mám vízum, že tam zůstanu dýl a třeba i na jiných místech. Nebo se pletu?


Datum vstupu bys ale měl dodržet. Zvlášt s deliktem. Pokud jim řekneš, že tam pojedeš v květnu a přijedeš v červenci, tak počítej se secondary inspection. Tedy s tím bych počítal tak i tak.  Jak dlouho pak kde zůstaneš už nikdo neřeší. Osobně si myslím, že ti vízum nedají. Zvlášť teď, když jsou zpřísněný podmínky vstupu s administrativou DT. 

0