1. Fórum
  2. Víza, odletové taxy, upozornění
  3. ESTA USA a Sýrie

ESTA USA a Sýrie

Napsal moncal 2019-07-30T20:31:13+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
13 odpovědí

Ahojte,

plánuji cestu pozemní cestou z Evropy přes Turecko, Syrii, Jordánsko, Izrael, Egypt, Lybii, Tunisko, Alžírsko, Maroko do Španělska a domů. Vše po zemi. No a nerada bych přišla o možnost cestovat ESTou. Když budou víza a všechny razítka v jiném pase, než v tom registrovaném v ESTě, jak by to imigrační pracovník mohl poznat? Máte s tím někdo zkušenost? Někde jsem četla, že USA ty data mohou získávat od aerolinek, pozemně ale ne. Nebo při získávání to ty státy zadávají do nějakého centrálního registru? Jěště trochu mimo otázku, kde jste získali pozvání do Lybie, když nechci být nikde ubytování? Moc děkuji. 

Já bych takovou cestu radějinepodnikal, do Sýrie a Libye jenom s obrněným Hummerem nebo s ozbrojenou jednotkou😀

Ahoj, 

na otázku, jak to můžou USA kontrolovat, vám tady asi nikdo neodpoví :) Ostatně kdyby byl známý způsob kontroly, pozbyl by smyslu. Každopádně zkušenosti různých cestovatelů jsou různé. Někomu cesta na druhý pas prošla, jinému ne. Já bych doporučoval řídit se pravidlem, že imigračnímu úředníkovi se nelže a zvlášť tomu v USA ;) Myslím, že ušetření těch 160 USD za vízum (které nota bene platí na 10 let), za případné problémy nestojí.

Jinak přiznám se, že úplně do detailu aktuální situaci neznám, ale obávám se, že tahle cesta asi v současnosti nebude realizovatelná, ne?

Vzhledem k obcanske valce v Libyi - dochazi k bojum u hlavniho mesta Tripoli a stale probihajicimu konfliktu v Syrii, je to nemozne.

A tiež hranica Alžírsko-Maroko je po zemi nepriechodná.

Přecházet do Jordánska přes Sýrii z Turecka není zrovna ideální nápad. Pokud se nemýlím, tak Turecko má otevřené hranice s územím, které je kontrolováno islamistickou opozicí, takže pro cestu do Jordánska by člověk musel přes frontu. Když už do Jordánska přes Sýrii, tak z Libanonu přes Damašek. Jet přes Libyi považuji taky za dobrou magořinu, to už člověk musí mít fakt omezený pud sebezáchovy. A aby toho nebylo málo, myslím, že absolvent tohoto itineráře dostane při přechodu jordánsko-izraelských hranic od Izraelců taky dobrou čočku :-D

ja by som sa len opytal...ako sa clovek dopracuje k tomu ze takuto cestu chce dobrovolne podniknut "na vlastne triko"?

Třeba, že Turecko jakožto země NATO může sdílet registr vstupů a výstupů ze země s USA?  Notabene seznam lidí co vstupují z Turecka do Sýrie jakožto rizikové země? Krom toho imigrační úředníci v USA mají přímo čich na to, když jim někdo lže. 

Btw., ak by som plánoval prechod Turecko-Sýria-Jordánsko a následne prechod cez celú Líbyu, tak riešiť to, ako sa po tejto ceste dostanem k ESTe   by bola naozaj posledná vec, čo by ma teraz trápila.

Tipol by som, že táto otázka bol len pokus o vtip.

Možná je dotyčná Janča nebo Tonča a otrnulo jí😎

Offtopic k Libyi.. teraz tam je jeden cestovatel z SK..moznoje aj tu na fóre..

K vybavovaniu víz do krajiny píše toto:

Tripoli, Libya :-) ... 83 phone calls, 7 weeks, 4 different embassies, 3 invitation letters, Libyan company support for business visa, 600-700e for visas, invitations and "cadeaux" numerous emails, hours of chat, persuasion and patience... but here I come...

Hned jsem si vybavila to video, jak 2 turistkam v zime v Maroku rezali hlavy za ziva, uff uff.

tonic napsal(a):

Offtopic k Libyi.. teraz tam je jeden cestovatel z SK..moznoje aj tu na fóre..

K vybavovaniu víz do krajiny píše toto:

Tripoli, Libya :-) ... 83 phone calls, 7 weeks, 4 different embassies, 3 invitation letters, Libyan company support for business visa, 600-700e for visas, invitations and "cadeaux" numerous emails, hours of chat, persuasion and patience... but here I come...

To asi mluvi za vse :-)  totalni silenost v dnesni dobe, Libye by sla asi jeste za Kaddafiho, ale ted  Bych si na to netroufnul

Úvodní příspěvek od moncal mi příjde jako pokus a flame. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!