Ahoj, vzhledem k tomu, že tu jsme na cestujLEVNE, tak mě napadlo, zda tu někdo častěji nakupuje občerstvení či přímo zásoby na cesty v obchodech typu Relay, Žabky nebo pekařství, které např. v Praze jsou skoro na každé stanici metra a vyznačují se slušnou vysokohorskou přirážkou (např. půllitrovka coly za 40, bageta za 80 nebo žvýkačky za 25). Podobně tak ta pekařství, koláček za 29, když i v hipsterském pekařství pak stojí míň. Mě obyčejně přejde chuť a řeknu si, že je čas na to něco shodit. .

Nakupujete v Relay / Žabce / občerstvení na stanicích ČD nebo metra?

Založil ve fóru Co se nevešlo

18 reakcí

Ahoj, vzhledem k tomu, že tu jsme na cestujLEVNE, tak mě napadlo, zda tu někdo častěji nakupuje občerstvení či přímo zásoby na cesty v obchodech typu Relay, Žabky nebo pekařství, které např. v Praze jsou skoro na každé stanici metra a vyznačují se slušnou vysokohorskou přirážkou (např. půllitrovka coly za 40, bageta za 80 nebo žvýkačky za 25). Podobně tak ta pekařství, koláček za 29, když i v hipsterském pekařství pak stojí míň. Mě obyčejně přejde chuť a řeknu si, že je čas na to něco shodit.

0

Tohle je silné téma, očekávám plodnou diskuzi :D

0 Citovat

To já taky :D

0 Citovat

kto cestujeLEVNE, nakupuje v supermarkete, vole :)

Prepáč, ale na toto sa ani nedá ináč odpovedať.
0 Citovat

dobre tema - ano kupujem, ked nie je ina moznost. preto som rad, ze vo VIE je Spar/Billa, BUD ma tiez Spar, BTS ma malu Samosku (ktora ako viem je prilis draha pre Michala :)). Na Boryspole ma potesilo v terminali nove WOG Cafe, kde su trochu normalne ceny aj ked predrazene oproti normalnym prevadzkam v meste, no stale lepsie ako co je naokolo.

0 Citovat

tonic napsal(a): (ktora ako viem je prilis draha pre Michala :)).
...chápu, že ve srovnání s Bratislavou se může zdát jako levná ;)

0 Citovat

Nakupuju... když není zbytí. Pokud spěchám a mám to po cestě, žíly mi to opravdu netrhá, zvlášť když jde maximálně o destikoruny navíc měsíčně. 

A když nespěchám, nemám důvod tyto obchody navštěvovat, protože v nich plnohodnotné (poživatelné na pravidelné bázi) občerstvení neprodávají 😀

0 Citovat

presne, ved v USA sa to vola "convenience store". Platis prirazky za pohodlnost, ze si sa netrepal do supermarketu:)

0 Citovat

Co prosím? 

0 Citovat

Božínku!!! 

0 Citovat

Na letištích, kde kousek pizzy stojí 7 euro, si někdy ten sendvič v Relay za 4,50€ koupím. Ale abych v Praze kupoval tučnej nezdravej koláček neznámého původu v metru za 29, protože se mi nechce do alberta, který je minutu cesty a mám za tu cenu např. cottage s celozrnným pečivem a 1 velký rajče... 

Ať si každý nastaví ceny, jak se mu zachce, ale nechápu, jak se tyhle stánky můžou uživit. Kolega chtěl jednou na firemní akci donést 10 rohlíků a oni měli jeden za 9 kč.

0 Citovat

tonic napsal(a):

dobre tema - ano kupujem, ked nie je ina moznost. preto som rad, ze vo VIE je Spar/Billa, BUD ma tiez Spar, BTS ma malu Samosku (ktora ako viem je prilis draha pre Michala :)). Na Boryspole ma potesilo v terminali nove WOG Cafe, kde su trochu normalne ceny aj ked predrazene oproti normalnym prevadzkam v meste, no stale lepsie ako co je naokolo.

Dík za tip, v nouzi se hodí. 😊 Jinak zdaleka nejlevnější věc, kterou jsem na Boryspilu našel, je ta budka před pravým východem z terminálu D. Mají tam levné a za tu cenu i docela jedlé panini, např....

0 Citovat

Búdku si pamätám pred tým terajším lowcost terminálom B. Niečo je aj pri D? Ten hlavný kde lieta UIA

0 Citovat

Ano nakupuji i když třeba zrovna Relay mě nějak extra předražený nepřijde...na nádražích to vlastně ani většinou jinak nejde,,takže nějakou tu bagetku,kávu či pití si tam  koupím skoro pokaždé.

V Praze na hlavním nádraží jsem jednou zašel do Billy a když pak viděl tu chaotickou frontu u pokladen,tak jsem košík položil a šel nakoupit do  Pont Marketu ..

0 Citovat

Zajímavé téma, tak jen namátkou:

+

Tokio Narita - na letišti za stejné ceny jako ve městě a to i sushi.

Amsterdam Schiphol -  výborný obchůdek nejen se sýry za pár eur.

-

Kodaň - nejlevnější jídlo na letišti byla 300g Milka, nejlevnější pití 6x Carlberg obojí z duty free (nemám problém ani s jedním).

NY La Guardia - jsem zvyklá, že na letištích v USA jsou běžné ceny ve fastfoodech jako ve městě, nestíhala jsem a po odbavení už tam měli jen nějaké přeslazené skořicové šneky za přemrštěné ceny.

  
0 Citovat

Cena je jenom jedna část rozhodování o nákupu. Pro mne je důležitější  kvalita. Dát 29 kč za koláček z výrobny potravin koncernu Bureše nechci. 

Ale někdy je fakt hlad a obchod/ bistro s bio příběhem není, tak koupím co je.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Búdku si pamätám pred tým terajším lowcost terminálom B. Niečo je aj pri D? Ten hlavný kde lieta UIA

Vždyť to píšu, budka před pravým východem z terminálu D. Na jiném jsem ani nikdy nebyl, i Ryanair z Blavy končí na něm.

0 Citovat

Práveže Ryanair z Bratislavy na B už:))


Edit: už som úplne zblbnuty. Low-cost lieta na F, no búdu som ešte v 2015 navštívil pri zatvorenom B:))

0 Citovat

Buď se najím před cestou nebo koupím na co (ne)mám momentálně peníze nebo chuť. Neřeším desetikačky abych létala po okolí a hledala lacinější rohlík, celý týden vkuse tam nejím :))

Zato jsem ale schopná čekat hodinu někde před terminálem na místní punk MHD, abych  to ušetřila jinde :D

0
18 reakcí