Saudská Arábie - turistické víza

Založil před 3 lety Toimas ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

No třeba taková veřejná poprava, to se jinde běžně nevidí ani za příplatek.

0 Citovat

Tak objevila se krátká zpráva na seznam.cz, ale třeba to samé píšou Gulf News v rozsáhlém článku ke zrušení vízové povinnosti 6 dní starém - mimo jiné nesezdané páry budou moci bydlet spolu, týkat se to bude pouze turistů, rovněž budou hotely ubytovávat i samotné ženy. Dále pro turisty je zrušen striktní dress code a od žen se nevyžaduje nošení abáji, stačí zakrytá kolena a ramena, ani vlasy není třeba zakrývat, takže na SA velmi liberální.

0 Citovat

No tak ještě jim zbývá vyřešit tu vodku a pivko a začnu o tom přemýšlet.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A představa Libora, ze se bude dat prespavat v autě, se mi nejak nepozdava. Neotviraji hranice proto, aby vydělávali jen na poplatku za vizum.

Zatím 1. zkušenost tohoto typu, kterou jsem zaznamenal po zavedení víz, je tento článek (kluk jel na kole):

Saúdská infrastruktura sice podle Šímy na turisty připravená je, ale zejména hotely jsou podle dobrodruha velmi drahé. "Já jsem je nevyhledával, většinou jsem kempoval ve volné přírodě. Ale občas se mi stalo, že lidi trvali na tom, že mi hotel zaplatí," říká.

https://magazin.aktualne.cz/cest...47ab5f122/

0 Citovat

A ma uz teda niekto cerstvejsie skusenosti, prip info ako je to s tymi hotelmi a kempovanim? Tiez som nikde nenarazil na povinnost mat nejakeho sprievodcu..treba ho?

0 Citovat

Dle tohoto vše v pohodě:

https://www.hedvabnastezka.cz/sa...te-a-skal/

0 Citovat

Řešil někdo v poslední době tranzitní víza? Někde jsem našel informace, že 48hodinové stojí 100 a 96hodinové 300 SAR a že se žádost podává na https://enjazit.com.sa/, ale ten web už nějakou dobu nefunguje. Taky jsem vygooglil informaci, že měl být přesměrován na web saúdského Ministerstva zahraničí, ale to už evidentně neplatí. Našel jsem ale na webu onoho ministerstva stránku s formulářem, jen se mi zatím nechtělo registrovat. https://visa.mofa.gov.sa/Account/Register Kvůli přestupu kratšímu než 12 hodin to vízum nepotřebuju, ale zajímá mě to pro jistotu pro případ, že by Saudia nějak rozhodila letové řády a musel jsem to nakonec řešit.

O evisech a visa on arrival vím, ale ty jsou o dost dražší.

0 Citovat

Myslím, že když saudia rozhodí rady, tak ti je pak předělaji abys vízum nepotřeboval.

Pokud tohle ale zjišťuješ proto že by ses rád podíval do SA, tak to nevím.

0 Citovat

To asi přehodí, když to půjde, ale chtěl jsem být spíš připraven než překvapen. 😊 Možná bych se i rozhodl to případně využít, ale vidím, že v tom mají typický arabský pořádek - stránka, na kterou se odkazují kdoví odkud, neexistuje, bez registrace nezjistím ani kompletní ceník a že by měly jejich ambasády web, to už si asi představuju příliš futuristicky. 😆

0