Hezký den. Má otázka zní jasně - mám stornovat letenky do Íránu? Odlétám 12.2. a vracím se 23.2. Letím s Pegasus airlines do Teheránu. Ještě včera jsem byla přesvědčena, že odletím, ale na základě dnešních událostí jsem už doost na vážkách. Je pravděpodobné, že zrovna turecký Pegasus lety úplně zruší a bude tam nějaká finanční kompenzace? Írán byl mou vysněnou destinací, a proto o to více váhám...  .

Írán - stornovat či nestornovat letenky

Založila ve fóru Co se nevešlo

Hezký den. Má otázka zní jasně - mám stornovat letenky do Íránu? Odlétám 12.2. a vracím se 23.2. Letím s Pegasus airlines do Teheránu. Ještě včera jsem byla přesvědčena, že odletím, ale na základě dnešních událostí jsem už doost na vážkách. Je pravděpodobné, že zrovna turecký Pegasus lety úplně zruší a bude tam nějaká finanční kompenzace? Írán byl mou vysněnou destinací, a proto o to více váhám...

0

Otázka je zda stornovat jdou či nejdou.

0 Citovat

Úplně si nejsem jist, jestli lze zrušit letenky a dostat z toho nějaké peníze zpět, když se jedná o tuto situaci s nepokoji.

Pokud ti Pegasus nevyjde vstříc, tak prostě jen počkej a pár dní před odletem uvidíš, jestli se vše zhorší či zlepší. Jasně, teď je to asi blbý, ale po každé katastrofě přijde klid a větší opatrnost.

0 Citovat

kompenzacia nebude ziadna (ak mas na mysli preplatenie ubytka, listkov po Irane a pod.), maximalne ak zrusia lety, tak vratia plnu sumu za letenky. 

0 Citovat

Spíše řešíme alternativu. Rozhodně chceme kolem 12.2 někam odletět. Přítel už má vyjednanou dovolenou  v práci...těšili jsme se (pochopitelně). Napadlo mě, že to zrušíme a pojedeme třeba do Maroka či nějaké destinace v podobné cenové relaci. Jasně, kupovat nové letenky je nemilé, ale nedalo by se nic dělat.  Zatím jsme dali každý pouze 6000,- za letenky (zavazadla, no), 700,- za pojištění a 300,- za ubytko na první noc. Plánovali jsme ubytování řešit skrz couchsurfing či hostely, abychom se seznámili s místními, poznali Írán autenticky. Ještě nemám ani zaplacená víza, plánovala jsem jít na ambasádu v pátek, ale vzhledem k situaci...

Trápí mě to, Írán měl být mým životním zážitkem. Ale opravdu nevím, zda čekat nebo řešit to teď a letět někam jinam. Nejhorší je, že tam poletíme v období, kdy vrcholí oslavy islámské revoluce. 

0 Citovat

no pozrel by som sa na poistenie. najma ked povedzme MZV vyda varovanie pred navstevou Iranu, tak by sa s tym dalo nejak operovat. tak ci tak par dni pockajte, dnes o tretej ma Donald prejav k narodu, ktovie co sa zomelie

0 Citovat

Donald jim tam zase pošle nějakej dron - je na tahu.

0 Citovat

Souhlasím. Uděláme to tak. Myslím, že destinace jako Maroko se dají naplánovat poměrně rychle. Popř. skončíme na prodlouženém víkendu po Evropě :D Včera jsem říkala, že si dávám týden na rozmyšlenou a asi na tom setrvám. Přítel chce letět, ale on je poměrně "lehkomyslný", v létě byl s přáteli v ukrajinské válečné zóně na Dombasu a v oblasti Luhansk, slyšel a viděl z dálky střílení, výbuchy. Těsně za válečnou zónou mu ukradli pas a dovolená se protáhla o víc než týden. A absolutně to s ním nezacloumalo.

Írán byl bez přehánění můj velký sen a za těchto okolností jednám trošku jinak...rodina mě nechápe, bojí se o mě, ale já stále vím, že by mě nejet do Íránu mrzelo až extrémně...

0 Citovat

Jedeme okruh Teherán (pouze první den, z nutnosti - využijeme ho k vyřízení některých věcí jako jízdenky a tak) - Isfahán - Yazd - Shiraz a zpět do Teheránu. Nemáme moc času a chceme ještě rozhodně vidět Persepolis, poušť a tak. Nebudu lhát, z Teheránu mám fakt strach. Jinak mě nic tolik neděsí, ale Teherán vydá za vše :D 

0 Citovat

kacii45 napsal(a):

Jedeme okruh Teherán (pouze první den, z nutnosti - využijeme ho k vyřízení některých věcí jako jízdenky a tak) - Isfahán - Yazd - Shiraz a zpět do Teheránu. Nemáme moc času a chceme ještě rozhodně vidět Persepolis, poušť a tak. Nebudu lhát, z Teheránu mám fakt strach. Jinak mě nic tolik neděsí, ale Teherán vydá za vše :D 


V Teheránu bych měl strach leda z toho, že mě přejede auto.

0 Citovat

Deleted

0 Citovat

U agody ked povies, ze im nerozumis, vsetko sa zacne riesit mailom.


K iranu - ak ta nebavi historia (rozumej kamene) tak by som persepolis vynechal


0 Citovat

Jen připomenu, že většina těch raketových útoků je na území Iráku 

0 Citovat

to ano, ale dokedy

0 Citovat

Já sice jsem dobrodružnější povahy, ale nejsem žádný blázen typu Anča a Tonča. Řekla bych, že v tomto ohledu jsem hodně zodpovědná a dokážu rozumně zvážit různé možnosti. Přítel je o něco větší dobrodruh, ale od toho jsem já, abych ho usměrnila. Írán je pro mě skutečná dream destinace, a proto stále dost váhám. Uvidíme dnes, po projevu Trumpa. Snad si kvůli blížícím se volbám nebude chtít zkazit preference, a tím pádem nepůjde do extrémů, kterým by válka s Íránem skutečně byla...

0 Citovat

Cul som dokukal serial years and years.

Trump ma posledne dni obdobia, co uz by sa mohlo stat. Booom a uz leti jadrova strela na cinu.

0 Citovat

Rovno to zrus, toto co deje sa za mesiac urcite neukludni, skor naopak, napatie sa bude stupnovat.

Ukludni sa to iba ak by nejakym zazrakom USA sa dohodlo s iranom, o com velmi pochybujem. Skor bude dalsia vojna.

0 Citovat

Máte-li pojištění, najít podmínky storna letenek. Ohledně Pegasu ještě chvíli počkat. Když se to ještě vyostří, sami zruší lety nebo nabídnou možnost přesměrování. Když ne, rozhodnout se v závislosti na svém vztahu k riziku a adrenalinu a aktuální situaci. Nikdo z mého okolí by tam teď nejel.

Jak píše baca12, ubytování řešit přes zprostředkovatele. Ideálně aspoň ze začátku přes telefon (bude to mnohem rychlejší). 

0 Citovat

Já měl Irán v plánu začátek března.  Letenky jsem neřešil (protože je prostě řešim až na poslední chvíli) .

Ale vzhledem  k situaci co se mění ze dne na den to rušim a pojedu Asii, Irán snad na podzim. Chápu že vy už máte nějaký náklady vydaný.V současný situaci bych se rozhodl den před odletem ikdyž se muže cokoliv po*** až budete na místě. Anča a Tonča je trošku mimo mísu, tohle je Irán né Pakistán.

0 Citovat

A hlavně, když nepoletíš do Íránu teď, on ten Írán neuteče. A nepředpokládám, že by Trump vážně začal cílit na kulturní památky jako IS v Sýrii. Užij si mezitím jiné zajímavé destinace a do Íránu se můžeš podívat za pár let. Já v Íránu taky ještě nebyl, taky mě začal relativně lákat, ale teď by mě tam nikdo nedostal. ;)

0 Citovat

dolphi napsal(a): Jestli chcete být další dvě kravky alias česká Anča a Tonča, nebo ta štětka v Pakistánu, klidně jeďte .

Komentář dost mimo. V Íránu je mizivá šance, že by vás unesl, věznil a oženil se s vámi nějaký klanový stařešina. A drogy se nedoporučuje pašovat na celém světě. Ze strany násilné kriminality je tam vcelku bezpečno. 

Největší riziko hrozí stále z toho, že uděláte nějaký velký přestupek proti vládě anebo islámu (neplést se do demonstrací, do vojenských prostor, dodržovat pravidla, atd.). 

0 Citovat

Taky nevěřím, že by Trump nechal bombardovat perské kulturní památky. Spíš bych řekl, že by nechal zničit takové prorežimní symboly, jako třeba Chomejního mauzoleum, což by nebyla zas taková velká škoda na perských památkách.

0 Citovat

T napsal(a):

Komentář dost mimo. V Íránu je mizivá šance, že by vás unesl, věznil a oženil se s vámi nějaký klanový stařešina. A drogy se nedoporučuje pašovat na celém světě. Ze strany násilné kriminality je tam vcelku bezpečno. 

Největší riziko hrozí stále z toho, že uděláte nějaký velký přestupek proti vládě anebo islámu (neplést se do demonstrací, do vojenských prostor, dodržovat pravidla, atd.). 

Já myslím, že doplhi to nemyslel přímo na jejich situace, ale spíš tak, že by asi v aktuální situaci nebylo vhodné jít naproti tomu, aby tě byly plné noviny a doma tě oplakávala rodina. To, že zmíněné holky jsou jiné situace, je asi všem jasné.

0 Citovat

Tady není co radit. V žádným případě se to tam během měsíce nezklidní a spíš čekám opak. Doufat, že letenky budou stornovaný společností a když ne, tak to zas tolik peněz není. Minimálně je to dobrá cena za klid. Pokud poletíte, tak mám jen jednu prosbu. Doma nechte dopis, že tam letíte dobrovolně a v případě problémů odmítáte jakoukoliv pomoc od ČR. 

0 Citovat

"Ministerstvo zahraničních věcí ČR s ohledem na aktuální mezinárodněpolitické napětí v oblasti v současné chvíli doporučuje občanům ČR cestovat do Íránu jen ve zcela nezbytných případech." Je to na zvážení a zodpovědnosti každého, osobně bych ale cestu odložila, i za cenu ztracených několika tisíc Kč. Cestu byste si kvůli obavám možná neužili tak, jak byste si přáli, navíc, když jde o vaši vysněnou destinaci.

0