Ako dlhodoby uprchlik v Brne sa v tejto dobe potykam okrem neprezutych zimnych pneumatik aj s problemom, kedy sa uvidim s najblizsou familiou. Predsalen, od Vianoc je to nejaka doba a este nejaka prejde, kym sa hranice otvoria.  Napadlo ma stretnut sa na zelenej hranici, konkretne na Velkej Javorine. Moja predstava - kazdy na deke 2 metre od hranice a bez blbosti typu hadzeme si balicky, natahujeme sa na potrasenie ruky a pod. Len sa vidiet a pokecat bez prekrocenia ciary. Nemate niekto info, ako to na zelenej hranici vyzera so strazenim, idealne v oblasti Velkej Javoriny, alebo aspon Bielych Karpat?  pripadne dva centy o potencialnych problemoch su tiez vitane.  .

Stretnutie na zelenej hranici

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Ako dlhodoby uprchlik v Brne sa v tejto dobe potykam okrem neprezutych zimnych pneumatik aj s problemom, kedy sa uvidim s najblizsou familiou. Predsalen, od Vianoc je to nejaka doba a este nejaka prejde, kym sa hranice otvoria. 

Napadlo ma stretnut sa na zelenej hranici, konkretne na Velkej Javorine. Moja predstava - kazdy na deke 2 metre od hranice a bez blbosti typu hadzeme si balicky, natahujeme sa na potrasenie ruky a pod. Len sa vidiet a pokecat bez prekrocenia ciary.

Nemate niekto info, ako to na zelenej hranici vyzera so strazenim, idealne v oblasti Velkej Javoriny, alebo aspon Bielych Karpat?  pripadne dva centy o potencialnych problemoch su tiez vitane.

0

V neděli jsem byl v Krušných horách a v klidu jsem přišel k zelené hranici do Německa po cyklostezce. Nebyl jsem jediný, potkal jsem i Němce co jeli přes hranici na kole do Česka a pár Čechů na pěším výletě. Čerstvé stopy od osobních aut dokonce naznačovaly, že to tam lidi podělávají běžně a jezdí si sem a tam. Žádná závora ani jiná překážka, volný průjezd, jen pár km zpět letitá značka zákazu vjezdu motorovým vozidlům. Žádnou hlídku jsem za celou dobu neviděl a pochybuji, že tam vůbec někdy od vstupu do Schengenu byla. Nevím jestli Javořina není až moc provařený a hodně navštěvovaný místo. Raději bych šel někam, kde nevede asfaltka a 100% žádnou hlídku nepotkáš.

0 Citovat

Hlavně nesmíte dělat vatru víťazstva:-)

0 Citovat

presne toto ma napadlo, hodit na ciaru prenosne ohnisko a poopekat :)

prechadzanie hranice, ked sa planujes vratit do krajiny, kde si obcanom, to je asi pohoda, max na pokutu. ja debil som si ale v CR nikdy nezariadil prechodak a keby sa ocitnem na SVK strane a nejaky oficir ma uvidi, technicky mam zakaz vliezt naspet..

nejake tipy na menej proflaknute CZ/SK miesto, nez je Velka Javorina? 

0 Citovat

Kohutka, Kasárne, Makov.. pozeral som kam sa dá dostať autom z oboch strán. 

0 Citovat

je to sice trosku dal, ale byl jsem nedavo na Bilem Krizi a uplne bez problemu by tam slo tohle podniknout - nikde nikdo nic nehlidal ;)

0 Citovat

je to kusok dalej, ale diky za tipy chlapi, premyslim :) 

0 Citovat

Leonard napsal(a):

je to sice trosku dal, ale byl jsem nedavo na Bilem Krizi a uplne bez problemu by tam slo tohle podniknout - nikde nikdo nic nehlidal ;)


Na Bílém Kříži máte i bufet, třeba bude i výdejní okénko otevřeno. Můžete dát přeshraniční pivko :-D 

0 Citovat

motivujete ma na letny cyklovylet borci :-D


musim ale brat do uvahy vzdialenost od Brna, Banskej Bystrice aj Bratislavy, takze zatial to vychadza na tu Javorinu ... 

0 Citovat

Ahoj, mám uplně stejný problém, ale jsem zase uvězněná v Nitre :D

Koumala jsem taky nějaké místa, kde by se dalo potkat. Přesně jak říkáš, potkat se venku, mezi nama čára, pokecat, případně předat nějaký balíček.. Moje rodina bydlí kousek od Javořiny, takže dojezd je v pohodě. Ze Slovenska se na Javořinu člověk autem dostane, ale z ČR si to musí vyšlápnout. Což se jim asi nebude chtít podstupovat :D

Další místa je buď ta Kohutka, nebo "průjezdné" místo je třeba u Žítkové. Ale Kamarádka se jela podívat na cestu co vede od Nové Lhoty, a tam ty barikády lidi autem objíždí po trávě.. 

Což už jako nechápu. já už jsem měsíc zavřená sama na bytě a nikam nechodím, a lidi si takhle stejně pendlují přes polňačky přes hranice :D

0 Citovat

Jo a ještě k těm místům na hranici, kam se dá dostat autem..  Svěřila jsem se tatíkovi se svým masterplánem potkat se na hranici, a ten se zase svěřil svému kamarádovi od policie.. Prý ať to ani nezkouším, že tam občas jezdí :D

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Prý ať to ani nezkouším, že tam občas jezdí :D

pre mna neprekrocit hranicu znamena neprekrocit hranicu ... 

ak sa zvalime na deky, kazdy dost daleko od ciary na svojej strane, s ruskami na ksichtoch, nic ilegalne sme neurobili, a maximalne sa dockame warningu od policie, aby sme to ani neskusali. snad nebude picung za vymenu kontrabandu, ked po mne mama hodi pytel cesnakoveho peciva :D 

a toto mozes spravit aj na tych prejazdnych cestach, alebo kusok od .. 

0 Citovat

No šak to.. taky si myslím že na tom nic ilegálního není. Možná to moc řešíme :)

Zkusím se zeptat ještě známých, jak to vypadá přímo na Javořině, jestli tam nechodí celý okres.

0 Citovat

https://www.mvcr.cz/clanek/hlavn...-0-00.aspx


A nemění se pravidla? Pochopila jsem,že cestovat za rodinou lze i bez následné karantény...

0 Citovat

mato napsal(a):

pre mna neprekrocit hranicu znamena neprekrocit hranicu ... 

ak sa zvalime na deky, kazdy dost daleko od ciary na svojej strane, s ruskami na ksichtoch, nic ilegalne sme neurobili, a maximalne sa dockame warningu od policie, aby sme to ani neskusali. snad nebude picung za vymenu kontrabandu, ked po mne mama hodi pytel cesnakoveho peciva :D 

a toto mozes spravit aj na tych prejazdnych cestach, alebo kusok od .. 

To pak natoč... Vaše děti jednou nebudou chápat:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

To pak natoč... Vaše děti jednou nebudou chápat:-)

oslava 34. narodenin v kruhu najblizsej rodiny sa stane viralnou :-D

0 Citovat

hlásím že Javořina o víkendu dost nabitá, přes týden to jde

0 Citovat

Michaela napsal(a): ...potkat se venku, mezi nama čára, pokecat, případně předat nějaký balíček..
Bacha, přesnost GPSky bývá jen 2-3 metry, tak ať si neustelete deku na špatné straně ;D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Bacha, přesnost GPSky bývá jen 2-3 metry, tak ať si neustelete deku na špatné straně ;D

tak samo že mobil by zůstal někde dál :D už tak bych budila podezření u hranic s českou SPZ :D

0 Citovat

Michaela napsal(a):

tak samo že mobil by zůstal někde dál :D už tak bych budila podezření u hranic s českou SPZ :D

To je myšleno jinak - navigací v mobilu zjistíte hraniční čáru s přesností jen +/- cca 2 metry, takže hrozí piknik úplně v ČR nebo naopak SR.

0 Citovat

Netreba byť zase hi-tech, všade sú hraničné kamene:))

0 Citovat

To stále na hranicích je? O.o Měl jsem za to, že končí informační cedulkou u silnice :D

0 Citovat

Prečo by neboli? Veď predsa ich nebudú demontovať:)) 

Tu máš aj s tabuľou, na Veľkej Javorine.


img-20191124-143114.jpg

0 Citovat

Michal napsal(a):

To stále na hranicích je? O.o Měl jsem za to, že končí informační cedulkou u silnice :D

No jo to jsou ti, co každý víkend někam letí, ale ani neví, jak vypadá pozemní hranice vlastní země. :D BTW tonic, takový moderní kámen, to ještě ani barvu nemá poradně zaschlou :D to na CZ/D hranici to pamatuje minimálně císaře ještě :-D 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

No jo to jsou ti, co každý víkend někam letí, ale ani neví, jak vypadá pozemní hranice vlastní země. :D BTW tonic, takový moderní kámen, to ještě ani barvu nemá poradně zaschlou :D to na CZ/D hranici to pamatuje minimálně císaře ještě :-D 

Tu pozemní taky znám, jen nechodívám po hřebech a hraničních lukách :D Měl jsem za to, že se s tím skončilo za CK monarchie :D

0