Cestovatelé, co nenapsali žádný cestopis

Založila před 3 lety Ladislava Kotačková ve fóru Cestujlevne.com

Ladislava Kotačková napsal(a):

Jejda lidi, vy jste to vůbec nepochopili. Proč jste tak urážliví? Já se prostě ráda dovídám nové informace, které člověku pomůžou, když někam jede.  Jsem taky ráda, když toho člověka "poznám". Prostě mě zajímá, proč tak zcestovalý člověk se nepodělí o své poznatky. Byl to dotaz, nic víc. To jsem netušila, jak to některé vytočí. Když tam vidím napsané, že někdo navštívil třeba 120 zemí, tak jsem prostě zvědavá co viděl a jaké má zkušenosti. To Vás tak urazilo? (jeden otazník). Tož to se hluboce omlouvám! (jeden vykřičník).

Paní Ladislava se rozhodla mi napsat SZ, ale já ji tady zveřejním:

"Bože, a co vy co máte s těmi penězi? Prostě jsem chtěla vidět cestovatele, kteří píšou nejvíc. O co vám všem jde?"

Já vám řeknu, o co tady přesně jde:

1) Váš agresivní kádrovací vstup na fórum na úrovní diskutéra na novinkách nebo parlamentních listech.

2) Nikdo se ničím „nechlubí“. Prostě si lidé vyplní mapku, která hezky zobrazí, kde všude už byli. Samozřejmě nikdo nemůže ověřit to, jestli uživatelé na daných místech opravdu byli, ale upřímně, jak chcete ověřit cokoliv na takovýchto stránkách?

3) „Skrývání se za univerzální obrázky přezdívky“ - to jste na internetu poprvé?

4) Jak by se kdo prosím vás tady „zviditelnil“? Jako že by si někdo nastartoval životní kariéru tím, že by si na cestujlevne vyplnil to, že byl v 70 státech a v reálu byl jenom ve 20?

5) „Přínos pro web cestujlevne“ - A jakým jste přínosem vy? Mimo to, že se i uživatelé, kteří se nepohodnou, spojili proti vám.

6) „Důvěryhodnost lidé píšící cestopisy“ - A co kdybych si nějaký ten cestopis taky vymyslel? Nebo údaje v něm? Kdo by to poznal?

7) „Ti, co nic nenapsali, jsou k ničemu“ - Jsou tady lidé, kteří nenapsali ani jeden cestopis, ale pomáhají komentáři. A i když mají 0 komentářů a jsou pouze pasivními členy komunity, tak třeba přes cestujlevne nakoupili X letenek, pomohli tím chodu webu a dělá je to hodnotnějšími členy komunity než třeba mě, jelikož já jsem třeba přes cestujlevne nikdy letenku nekoupil.

8) „tak jsem prostě zvědavá co viděl a jaké máa zkušenosti.“ Předtím jste napsala trochu něco jiného - „Ti, co nic nenapsali, jsou k ničemu“ a … „bezejmenné neplodní chlubilové, co nic nenapsali.“

9) K mému původnímu příspěvku s penězi - ironie, sarkasmus, říká vám to něco?

Pokud nejste troll, tak mi přijde, že jste na internetu opravdu první den.

0 Citovat

Jardo, já myslím, že tady jde spíše o nedorozumění a generační střet než trolling.

0 Citovat

Jarda: i mně paní Ladislava měla potřebu napsat SZ, dokonce dvě, zveřejňovat je ale nebudu, nemá to smysl. Je ale opravdu úsměvné, že tady kritizuje skrývání se za obrázky a přezdívky a sama se v následné komunikaci skrývá za SZ a nenapíše to sem :) Jinak souhlas s tím, co jsi napsal a obdiv za to, že Ti stálo za to takhle rozsáhle reagovat.

0 Citovat

Já se tedy musím také přiznat k SZ s paní Ladislavou. A začínám trochu žárlit, protože jsem měl za to, že jsem jediný...

0 Citovat

Škoda, já bych si to ráda přečetla. Ad obrázky - vy pracujete zdarma? Jo, mnohým dobrým lidem jsem je dala zdarma, ostatní si je kupují. Chcete k tomu napsat něco negativního?

Paní Laďko, umění se samozřejmě prodává, odjakživa. Ale umělci nemají často na růžích ustláno, jak bylo hezky ztvárněno panem Jiřím Herzánem ve filmu Homolka a tobolka.

0 Citovat

Pí Kotačková, věřit nemusíte, oni jistě zviditelnit nechtějí. Je tam pár cestovatelů i pár spisovatelů, každopádně nikdo z nich zatím neprocestoval stovky zemí (jen přes stovku, nikoliv více set). Například Vy jste také na mapě vyznačila více zemí než jen USA (s Kalifornii v těch dvou 'letácích').

Přeji hodně sil do další tvorby, možná cestování ...

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Já se tedy musím také přiznat k SZ s paní Ladislavou. A začínám trochu žárlit, protože jsem měl za to, že jsem jediný...

,

Padrino  prileju do ohne tve zarlivosti  -)  i ja dostal SZ ,odepsal jsem ,proc jsem nenapsal cestopis o me retro ceste  pred  22 respektive  18 lety ...

0 Citovat

Kdyz to vse ctu, rozumim pouze jedinemu, nekdo ma “pravo” psat cestopisy a ostatni “sedet” doma 😃. 

https://youtu.be/2I4eVLSOzhs

0 Citovat

Děkuji Vám všem za odpovědi. Shrnu to, ať nemusím odpovídat každému zvlášť.Nevěděla jsem ani, kolik je tu sdruženo bezprstých lidí, těm se omlouvám. Já jsem na cestujlevne od dubna 2017 , jen jsem nevyplnila, kolik jsem projela zemí apod, protože jsem to nepovažovala za důležité, když zatím nechci psát cestopisy ani se zúčastňovat diskusí. Diskusí se nezúčastňuji žádných, zvláště ne planých nebo agresivních. Letos mi nějak díky koroně vyšel čas, tak jsem se rozhodla svůj profil poctivě vyplnit a něco sepsat jen tak pro radost. Netušila jsem, jak hysterické reakce vzbudím svým naivním dotazem.  Jednu soudružku, Vavřincovou Janu, to rozzuřilo natolik, že neodpověděla zde na foru, ale napsala mi na můj fb Obrazy několik nechutných příspěvků a vyhrůžek.  Odpověděla jsem jí, nechala to tam 3 dny, aby si to přečetla a dnes to smažu, protože její výlevy nemají nic společného s mými obrazy. Bože, jak hluboko paní Vavřincová klesla... Nevěděla jsem také, jak podivná parta se tu sdružuje a "v podstatě to tu vede" a chce určovat, jestli může někdo psát nebo ne. Jak mi napsal padrino, on třeba to píše jako recesi a tím odpovídám jednomu z mých kritiků - nemusíte se nic dozvědět, jsou to třeba jen dojmy toho cestovatele nebo i klidně fikce. Další soudružka mě kádrovala věkově, ať už držím hubu ve svém věku. A těch sprostých slov, prostě vysoká úroveň argumentů. Jste opravdu milí a slušní lidé. Člověk se pořád učí, i v mém věku, milá zlatá. Rozhodně mě to tedy poučilo a "vyvodím z toho patřičné důsledky". Máte recht, proč bych měla psát  pro nadlidi, které to nezajímá a jen čekají, koho by zkritizovali a následně "uklovali"? Já mám tolik dalších aktivit, kterým ten čas mohu věnovat... (Ježiš, dala jsem tu 3 tečky, jestli se to smí?)  A ještě mám kolem sebe spoustu bezva lidí. Doufám, že půjde můj profil zrušit, protože opravdu netoužím být v takové společnosti. Perte se a žerte se, nazdar.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Nemám pocit, že by tady bylo málo cestopisů nebo informací vůbec. Spíš to ani nestíhám všechno číst.

Jistěže jich není málo. nepřevracejte moje slova laskavě.

0 Citovat

Vy tady začnete diskusi jednoznačně útočným komentářem a potom brečíte, že jsou na vás lidi zlí? Wow.

0 Citovat

Paní Kotačková, chtělo by to možná trochu sebereflexe. Diskuzi jste nezačala "naivním dotazem". Dám tady citaci Vašeho příspěvku, protože jste ho již zřejmě pozapomněla: "Ti, co nic nenapsali, jsou k ničemu.a to je podle mě nejdůležitější měřítko, ne ti bezejmenné neplodní chlubilové, co nic nenapsali. " Kdyby jste měla trochu pokory, myslím, že by se tato diskuze tímto směrem vůbec neubírala. Přeji hezký den.

0 Citovat

Já se musím paní Ladislavy zastat, nemyslím, že by to bylo míněno nějak zle. Ona patří asi k ráznějším ženám (podobně jako např. Jana Nagyová-Nečasová) a chtěla zdejší osazenstvo povzbudit k vyšší aktivitě v oblasti cestopisů. Asi to nebyl zrovna šťastný způsob. Ale jsou i muži, kterým takové ženy imponují...

0 Citovat

Já jsem na cestujlevne od dubna 2017 , jen jsem nevyplnila, kolik jsem projela zemí apod, protože jsem to nepovažovala za důležité, když zatím nechci psát cestopisy ani se zúčastňovat diskusí...

… Nevěděla jsem také, jak podivná parta se tu sdružuje a "v podstatě to tu vede" a chce určovat, jestli může někdo psát nebo ne. Jak mi napsal padrino, on třeba to píše jako recesi a tím odpovídám jednomu z mých kritiků - nemusíte se nic dozvědět, jsou to třeba jen dojmy toho cestovatele nebo i klidně fikce.

No a já jsem si tu mapu třeba vyplnila, protože se mi líbí, že můžu někde mít sama pro sebe hezký barevný přehled, kde všude jsem byla a kam se chystám. Musím teď napsat cestopis, abych byla užitečná, nebo stačí si mapu z profilu smazat?

Mimochodem, připadá mi od vás zvláštní, že kritizujete komunitu cestujlevne za to, že chtějí "určovat, jestli může někdo psát nebo ne" a přitom ve svém původním příspěvku děláte přesně úplně to samé. Ale to je možná jen můj interní pocit a dlouhodobě budovaný odpor k pokrytectví... (ano, tři tečky se můžou)

0 Citovat

@Ladislava Kotačková: tak na agresivní větu "Ti, co nic nenapsali, jsou k ničemu..." v příspěvku, kterým jste celou tuto diskusi sama začala, jste asi nemohla očekávat samé kladné a souhlasné reakce.

0 Citovat

Nevěděla jsem také, jak podivná parta se tu sdružuje a "v podstatě to tu vede" a chce určovat, jestli může někdo psát nebo ne.

toto napise clovek, ktoreho prvy prispevok vo fore je ako z ucebnice trollovania :D ja som fakt neverila, ze ten prispevok naozaj niekto moze mysliet vazne :)

btw. Jana V. si po sebe komentare zmaze aj sama, to uz sme zazili aj tu na CL, a ako vidim, uz to aj urobila

opera-snimek-2020-05-22-141236-www-facebook-com.png

0 Citovat

Být svědkem očistného procesu - přijde jakási Kotačková, pozuráží osazenstvo fóra, pak z toho pěkně po babišsku obviní ostatní a nakonec (doufám definitivně) zmizí - to se člověku nepoštěstí každý den. 🤣

BTW Padrino: 👍

0 Citovat

J0x napsal(a):

Být svědkem očistného procesu - přijde jakási Kotačková, pozuráží osazenstvo fóra, pak z toho pěkně po babišsku obviní ostatní a nakonec (doufám definitivně) zmizí - to se člověku nepoštěstí každý den. 🤣

BTW Padrino: 👍

Lépe bych to asi neshrnul. :-) 

Možná chtěla  Ladislava jen docílit většímu zájmu o její cestopisy. 

0