Egypt včera oznámil, že s platností od 15. května 2015 přestává udělovat víza na hranicích individuálním turistům po příletu. Do země pustí jen ty, kteří mají vízum zajištěné předem na konzulátech. Tato změna se netýká turistů přijíždějících v rámci organizovaných zájezdů. V platnosti zřejmě zůstává možnost získat speciální vízum na 15 dní v případě návštěvy vybraných letovisek na Sinaji (Šarm aš-Šajch, Dahab, Tába, Núwejba) bez možnosti odjet mimo Sinaj. Podobný krok Egypt udělal v roce 2011, nicméně po několika dnech to zase zrušili. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet nyní. .

Víza Egypt - změna 2015

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

20 reakcí

Egypt včera oznámil, že s platností od 15. května 2015 přestává udělovat víza na hranicích individuálním turistům po příletu. Do země pustí jen ty, kteří mají vízum zajištěné předem na konzulátech. Tato změna se netýká turistů přijíždějících v rámci organizovaných zájezdů. V platnosti zřejmě zůstává možnost získat speciální vízum na 15 dní v případě návštěvy vybraných letovisek na Sinaji (Šarm aš-Šajch, Dahab, Tába, Núwejba) bez možnosti odjet mimo Sinaj.

Podobný krok Egypt udělal v roce 2011, nicméně po několika dnech to zase zrušili. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet nyní.

0

Celkem nepříjemné, dost lidí má http://cestujlevne.com/letenky-alexandr ... -3-205-kc/

0 Citovat

Já jsem si vízum na egyptském konzulátě už jednou zajišťoval. Mělo to trvat týden, trvalo to 14 dní (a ještě jsem musel přijet druhý den znovu, protože do telefonu mi sice řekli, že už to je vyřízeno, ale na místě pak nějak nemohli najít můj pas). Ale oproti tomu, co jsem pak zažíval v Káhiře na Mugámě kvůli vydání povolení k dočasnému pobytu ještě zlaté smiley

0 Citovat

Nemate prosim nekdo nejaky duveryhodny link na kterem bych si mohl tyhle informace overit ? Kvalita webu MZVCR je opet na urovni zaka prvniho stupne pomocne skoly (timto se omlouvam vsem zakum pomocne skoly) a je tam snuska blabolu a nesmyslu - nicmene clovek znaly kvality uradu v CR neni prekvapeny a aspon vi, ze informace je potreba hledat jinde.. smiley

Letim 4.4. a zpatky 12.4., nicmene rad bych si to jeste pred odletem checknul z nejakeho 100% zdroje..

Taky jsem se docetl, ze na Sinaj (Sarm) bych nemel potrebovat ani "visa on arrival" za $25 ale meli by me pustit zadarmo, pokud neprekrocim 14 dnu a budu mit potvrzeni z hotelu o ubytku a zpatecni letenku..

0 Citovat

Nezačíná to 15. května, ale později, viz http://www.egyptianconsulate.co.uk/Article.php?id=97. Na jižní Sinaj opravdu vízum nepotřebuješ. Byl jsem před dvěma týdny, na letišti v Šarmu se mě zeptali, jestli chci koupit vízum, řekl jsem že ne, protože se jedu jen potápět do Dahabu. Zeptal se mě, jestli chci vízum na potápění (prý by mělo být potřeba na Ras Mohammed, ale v praxi to údajně nikdo nekontroluje), zavrtěl jsem hlavou a bylo to.

0 Citovat

V Šarmu jsem nebyl, takže snad jen tohle: přiletěl jsem ve 2 ráno a směnárny na letišti byly zavřené, ale u východu z budovy je jeden bankomat. Dává dobrý kurz (skoro stejný jako přivézt si eura a měnit v Dahabu na libry) a hlavně má i dvacetilibrovky, což se v začátku hodí. Mikrobus do města/na autobusové nádraží, kam jsem jel, v tuhle hodinu nebyl v provozu, taxi na těch 15 km stálo 50 liber - stopoval jsem ho až na hlavní silnici před letištěm. Checkpointy jsou naprosto všude, snad se nebojíš samopalů smiley

0 Citovat

Letím tam 13.4. Přiletíme tak po půlnoci. Transfer jsem si objednal za pár drobných přes http://cz.resorthoppa.com/ Tak doufám, že to klapne. Jinak pozor, pokud si budete tenhle transport objednávat, tak raději platit přes paypal (platil jsem kartou a nevšiml si poplatku za krtu a cena byla 2x taková).

0 Citovat

Já mám tedy informaci z egyptské ambasády v ČR takovou že povinnost mít vízum bude pro ind.cesty od 15.5 max.týden od tohoto data což mi potvrdili i na student agency od kterých mi přišla faktura za letenky. Cena 1000/osoba a dvě fotky na bílém pozadí smiley
Víza platí pro Egypt jako celek včetně Sinaje. Ale uvidíme jak si to sedne.

Jinak Aegan nabízí storno letenky za 50 eur +500 korun manipulační poplatek což je asi tak polovina ceny za co jsem kupoval do 24 hodin před odletem.

0 Citovat

Mám Alexandrii na červenec, tak jen doufám, že mě vyřizování víza minimálně mine smiley

0 Citovat

Z Egyptské ambasády v Praze jsem také dostal cca před 2 týdny info, že víza jsou potřeba, ale moc jim nevěřím. Na cizích zpravodajských serverech (např. http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/ar ... llers.html ) i stránkách egyptské ambasády v UK se píše opak. Posílám tam rodiče (letí koncem května), tak snad nebudou mít problém.

0 Citovat

Ja letim v pondeli, zeptam se chvalne celniku v Sarmu a dam vedet..

0 Citovat

Muzu se zeptat, jak to dopadlo s vizem v alexandrii?da se tam bezproblemu koupit po priletu? díky smiley

0 Citovat

V Sharmu se daly koupit normalne na letisti - bohuzel nikdo z pritomnych celniku (ani zamestnancu letiste pri odletu) nebyl schopny rict co bude po 15.5. - takze nejsem schopny poradit.. Zkousel jsem se ptat jeste delegata v hotelu, nicmene byli jsme tam jako jedini individualni turisti z cele Thomas Cook groupy (kupoval jsem pres jejich website) a rikal ze zatim nic nevi, nicmene ze se to jeho turistu stejne tykat nebude, protoze se pro Egyptske urady tvari jako organizovany zajezd.. smiley

0 Citovat

Nějaké novinky, prosím?
Také by mě zajímalo, jak to probíhá, když je to letadlo z německa, rakouska plné dovolenkářů- to tam mají jmenný seznam, kdo má zakoupený zájezd s hotelem a kdo má koupenou pouze letenku? Takže všechny cestovkáře naženou do řady, kde jim to s "bakšiš" přirážkou 5-15USD prodají u pultíku a to bankovní okénko bude zavřené? nebo si tam vízum můžu koupit?

0 Citovat

Podařilo se Vám někomu již ověřit jak to tedy je?

20.7 letíme Aeganem přes Athény do Káhiry a pak vnitrostátní linkou Egyptair do Šarmu a nikde se nemohu dopátrat zdali stačí koupit víza až na místě v Šarmu smiley

0 Citovat

Tak jsem se konecne dovolal po trech tydnech na egyptske velvyslanectvi v Praze a bylo mi receno, ze se nakonec zadna zmena nestala a viza se porad prideluji pri priletu na letisti. Ted uz se jen rozhodnout, jestli ty tri tisice za letenky stoji za tu minimalni pravdepodobnost potkani nakyho pomatenyho kalashnikova ci pana bombu smiley

0 Citovat

Takže cesta je za námi a víza v pohodě. Museli jsme zakoupit na letišti v Káhiře a nebyl s tím žádný problém ...

0 Citovat

Oficiální zprávy jsou, že navržená změna platí, ale bude provedena až v okamžiku, kdy se podaří zprovoznit elektronický systém registrace víz. S ohledem na funkčnost egyptské státní správy to tedy bude v nějakém termínu "bukra inšáalláh" smiley

0 Citovat

Chcem sa opytat, ci nastali nejake zmeny.. 22.08. letim do Hurghady mimo cestovku, je mozne zakupit si viza po prilete?dik

0 Citovat

Máte někdo aktuální informace, jak je to s vízy na letišti ?

0 Citovat

normálně je koupíš na letišti za 20 nebo 25 dolarů

0
20 reakcí