Kanárské ostrovy

Napsal Terushka7 2015-09-11T09:06:09+02:00 ve fóru Co se nevešlo
2 odpovědí

Ahoj, ráda bych se zeptala na váš názor a popřípadě tipy ohledně cestování po Kanárských ostrovech v období přelom prosinec leden. Žijeme s přítelem v Anglii a rádi bychom navštívili naše přábuzné před Vánoci v Čechách a odsud odletěli někam za teplem. Původně nás lákalo něco exotičtějšího, jako Bali nebo Mexiko např., ale letenky se nám teď zdají dost drahé v tomto období. A tak se ve mně zrodil nápad Londýn 18.12. - Praha 23.12. - Lanzarote - Fuerteventura - Gran Canaria 8.1. - Londýn. Vše by bylo letecky, pouze mezi Lanzarote a Fuerteventurou bychom se přeplavili lodí. Cena za tyto leto vychází kolem 13 000 Kč dohromady. Mně přišla cena dobrá, ale popradě nemám moc zkušenosti s hledáním letenek smiley. Nechtěli bychom strávit dovolenou pouze válením na pláži, což asi vhledem k počasí na Kanárech v tomoto období nebude možné, ale rádi bychom něco viděli z přírody, zajezdili si na kole a trochu toho našlalapali smiley. Ubytování bychom řešili pravděpodobně přes booking nebo homeaway. Jestli máte někdo podobnou zkušenost nebo názor na můj nápad, či tipy, co podniknout nebo jak dovolenou upravit, budu vděčná. Děkuji a přeji pěkný den.

Ahoj, a už víš, jak to budeš mít rozplánované podle ostrovů?

My se vyznáme zatím jen na Gran Canarii, máme tam 2 cesty - pro inspiraci se můžeš podívat na odkazy níže. Dá se tam toho dělat fakt hodně, od treků v horách přes jeskyně, písečné duny a pláže po ochutnávku exotického ovoce a návštěvu výroben všeho možného.
http://www.mytravelove.com/cs/cesta/evr ... ou-zazitku
http://www.mytravelove.com/cs/cesta/evr ... ou-zazitku

Jinak skvělý nápad, na Kanárech bude v zimě příjemně!

A na letenky je tu expert Dave a spol. smiley Mě se zdají dražší, ale tomu období to docela odpovídá. Kdybyste chtěli ušetřit, můžete zůstat jen na jednom ostrově (třeba ta Gran Canaria) a udělat si jednodenní výlet na Fuerteventuru.

Veronika

Z Anglie budou letenky určitě levnější (a to dost výrazně).

Zajímavá místa na Lanzarote projdete tak za tři, čtyři dny (a to se budete hóoodně flákat) - půl dne NP Timanfaya včetně cesty, půl dne staré hlavní město Teguise a pirátské "muzeum" vedle, nějaký místní vinohrad a trhy, vyhaslá sopka. Příroda tam prakticky žádná není - půl ostrova je pokrytá lávou, po které se prakticky nedá chodit, zbytek jsou "pole" nebo města. Hory mají okolo 600 m (z Mirador del Rio je ale krásný výhled). Na Fuerteventuře nemáte za den, dva co dělat, tam je jedno větší centrum a zbytek je poušť (tady trochu přeháním). Neuvažovali jste o kursu surfování (nebo kite nebo windsurf)? Na to tam budou podmínky ideální.

Pokud chcete chodit, tak bych asi doporučil Tenerife nebo Grand Canarii.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!