Ahojte, s mamou plánujeme už budúcoročnú dovolenku, ale keďže tu nebudem jún-október, radi by sme vyrazili už apríl/máj. Chceme ísť za kúpaním, asi pochodiť aj nejak málo pamiatky, (bohužiaľ) žiadna turistika lebo moja mama nie je moc športovo založený človek (takže ideálne kde nie sú úžasné hory aby mi to nebolo ľúto, že musím ležať na pláži Neviete mi niečo odporučíť? Ideálne Európa, alebo niekde kde lietajú nízkonákladovky Ďakujem vám za tipy  .

Kam za kúpaním na jar?

Založila ve fóru Co se nevešlo

8 reakcí

Ahojte,
s mamou plánujeme už budúcoročnú dovolenku, ale keďže tu nebudem jún-október, radi by sme vyrazili už apríl/máj. Chceme ísť za kúpaním, asi pochodiť aj nejak málo pamiatky, (bohužiaľ) žiadna turistika lebo moja mama nie je moc športovo založený človek (takže ideálne kde nie sú úžasné hory aby mi to nebolo ľúto, že musím ležať na pláži smiley). Minule ma tu zaujala Madeira, ale tam sú zrovna tie hory a trhalo by mi srdce sa na to z pláže pozerať smiley
Neviete mi niečo odporučíť? Ideálne Európa, alebo niekde kde lietajú nízkonákladovky smiley a ešte teda niekde kde nie je mega dražoba smiley
Ďakujem vám za tipy smiley

0

Cyprus alebo Izrael? Na obe sa da dostat nizkonakladovkami, aj ked Izrael je uz vcelku drahy na pobyt, takze asi nesplna podmienky smiley

Resp v maji uz moze byt pomerne teplo aj v Ciernej Hore a na juhu Chorvatska...

0 Citovat

Já bych jel do Andalusie nebo na Algarve. Ale ani Kypr není špatný nápad.

0 Citovat

Nebo můžete jet Řecko - my byli v půlce května a bylo krásné počasí a i v moři se dalo koupat. Můžu doporučit Kos - jsou tam i památky a ideální pro menší výlety (ruiny Asklépion, město Kos, termální prameny, ...) = žádná velká turistika. Auto stálo na 1 den 25 € + 13 € pojištění.
Ale myslím, že i jiný ostrov bude mít co nabídnout...

0 Citovat

Neviem ci niekde v EU je v tomto case dostatocne tepla voda na kupanie, na zaciatku juna na Cypre sa mi voda zdala este stale trosku studena. Asi by som volil ryanom Izraelsky Eilat alebo wizzom Egyptsku Hurghadu, aj ked tam by som mal malu obavu z rakiet ci v pripade druhej krajiny nevyspytatelnych islamistov

0 Citovat

Kypr v tomto obdobi urcite neni na koupani, byla jsem tam již 2x a vzdy v červnu a i tak bylo moře ještě chladnější. A to jak ms severu v oblasti kyrenie tak na jv u paphosu.

0 Citovat

Tak ono zalezi, kolko stupnov clovek potrebuje, aby voda bola "na kupanie" smiley ja som bol na Cypre tento rok v maji a jak v Larnake tak v Limassole to bolo na kupanie v pohode smiley na Pafose som neskusal, tam boli ine zaujimave veci smiley

este k povodnej otazke - april a maj je idealne obdobie co sa tyka teploty v Emiratoch, do Dubaja lietaju nizkonakladovky (niekedy byvaju dokonca spiatocne letenky z Budapeste za 100 eur), pripadne z prahy Smartwings a z Bratislavy FlyDubai. Cena pobytu uz potom zavisi od vyberu hotela, daju sa najst i lacnejsie, ale pokial je to na plazi, tak je to vzdy drahe.

0 Citovat

Já používám předpověď z http://www.wunderground.com, kde je historie počasí ve vybrané lokalitě. Koupání na přelomu 4/5 měsíc v evropě asi nebude nic moc. Možná jih Španělska např. Malaga nebo sever Afriky např. Maroko. Ve Španělsku jsou ceny srovnatelné jaku u nás.

0 Citovat

Předloni jsme byli v druhé půli června v Andalusii, kousek východně od Gibraltaru a na delší koupání to fakt nebylo smiley

0
8 reakcí