Ahoj, prozatím jsme byli v zahraničí pouze s cestovkou a rádi bychom si vyzkoušeli sami cestu připravit (tz. zakoupení letenky a ubytování). Zvládneme to, pokud umíme jen trochu anglicky? Chtěli bysme prozatím třeba Londýn nebo Paříž. Letenky bysme sami asi zvládli objednat pomocí návodu zde uvedených a jak je to u ubytování? Na booking.com si nějaké najdeme a asi i rovnou zakoupíme a na místě to probíhá jak? Díky za rady začátečníkovi  .

Dotazy před první cestou letecky

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

8 reakcí

Ahoj, prozatím jsme byli v zahraničí pouze s cestovkou a rádi bychom si vyzkoušeli sami cestu připravit (tz. zakoupení letenky a ubytování). Zvládneme to, pokud umíme jen trochu anglicky? Chtěli bysme prozatím třeba Londýn nebo Paříž. Letenky bysme sami asi zvládli objednat pomocí návodu zde uvedených a jak je to u ubytování? Na booking.com si nějaké najdeme a asi i rovnou zakoupíme a na místě to probíhá jak? Díky za rady začátečníkovi smiley

0

na booking.com zakupis a zaplatis zvycajne na mieste, prip. este pocas nakupu, zalezi na type ubytovania.

0 Citovat

A na bookingu se místo na fotky dívejte na výši hodnocení, někdy je to dost důležitý.

0 Citovat

Angličtina vám v Paříži chybět určitě nebude, Francouzi anglicky mluvit nechtějí smiley . Ale to jen pro odlehčení. Myslím si, že celou cestu můžete nastudovat daleko důkladněji než to omezit na koupi ubytování na bookingu. Já například často používám úplně jiný způsob ubytování, a sice Airbnb. Na druhou stranu Dave jednoznačně preferuje hotel. Ale i na ně je více vyhledávačů.
I co se týče aktivit, dopravy ve městě a jiných zajímavostí, je dobré si projet diskuzi tady a zároveň si vyhledat třeba na seznamu podle různých klíčových slov další moudra. Jde totiž i o to, že pokud se leccos nebude hodit teď, tak příště třeba ano.
Jedno je jisté, děláte dobře, že jste na začátek zvolili tyto destinace. Pokud jste jen trochu rozumní lidé, nemá se vám co stát. Maximálně se časem zasmějete tomu, že něco dopadlo jinak než jste čekali.

0 Citovat

Dobrý den, za 14dní mě čeká první let na dovolenou, bez cestovní kanceláře. Letím společností ryanair a četla jsem, že v příručním zavazadle lze mít tekutiny o obsahu 100ml. Chtěla jsem se zeptat, zda v tom zavazadle můžu mít více lahviček o max 100ml nebo součet všech tekutin v zavazadle může být max těch 100ml. Předem Děkuji za odpověď

0 Citovat

Maximálne spolu liter v maximálne 100 ml obaloch - fľaštičkách, téglikoch..., pevne uzavreté v plastickom sáčku - teda nie 100 ml tekutiny napr v 250 ml obale

0 Citovat

no vidis, keby si sla s cestovkou, tak mozes prevazat aj vacsie objemy:)
je to jedno kym letis, maximalne 100ml jedno balenie, ale sucet jeden liter, takze teoreticky ich mozes mat 10.

0 Citovat

Maximálně 1 litr v součtu- tedy 10 malých lahviček po 100 ml (deset malých slivoviček;-))

0 Citovat

děkuji všem za odpovědi.

0
8 reakcí