Vážení cestovatelé, rád bych se poptal, zda je možné opustit letiště v Doha při přestupu, který je delší než 8 hodin. Nepodařilo se mi najít ucelenou informaci, která by jasně říkala za jakých podmínek (cena atd.) je možné se do města podívat a zda je možné například vízum získat on arrival či zakoupit již předem. Díky za jakékoli info, určitě tu bude někdo, kdo řešil podobnou záležitost. Roman .

Opuštění letiště v Doha

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

16 reakcí

Vážení cestovatelé,
rád bych se poptal, zda je možné opustit letiště v Doha při přestupu, který je delší než 8 hodin. Nepodařilo se mi najít ucelenou informaci, která by jasně říkala za jakých podmínek (cena atd.) je možné se do města podívat a zda je možné například vízum získat on arrival či zakoupit již předem.

Díky za jakékoli info, určitě tu bude někdo, kdo řešil podobnou záležitost.
Roman

0

Můžeš využít zdarma prohlídky od Qatarů - http://www.qatarairways.com/global/en/o ... -tour.page
Ale netuším, na jak dlouho ta prohlídka je..

0 Citovat

Prohlídka Dohá s QA by určitě byla super, ale stále bohužel neznám odpověď na to, zda mě z letiště pustí a jakým způsobem a kde si víza vyřídit.

Díky, Roman

0 Citovat

Co jsem se díval, tak z letiště se dostat je bez šance. Vízum nedostaneš pokud tam nebudeš mít "sponzora", který tam žije a zaručí se za tebe.

0 Citovat

dobre spravy
http://dohanews.co/qatar-transit-passen ... isas-free/

0 Citovat

Zdravim, mame na prestup cely den. Chceme se jet podivat do mesta po vlastni ose, staci tedy jit z letadla na imigracni a ven z letiste? Letime s Qatar. Diky

0 Citovat

Přesně tak, teďka už ano :)

0 Citovat

Ano. Co vše vidět jsem popsal zde (mapka > Dauhá) https://www.cestujlevne.com/pruvodce/katar

0 Citovat

Ahoj, když se budu chtít dostat z letiště do centra, něco pochodit, vidět a zase zpět na pokračování výletu... co bude nejlepší? četl jsem Taxi nebo hromadka? Je to vše v pohodě a nemusím to moc řešit teda? Byl jsem takhle v Dubaji, imigrační, taxik a hurá do města. Předpokládám, že to bude podobné? 

Díky za rady.
0 Citovat

Naprosto stejné. Info k dopravě https://www.cestujlevne.com/letiste/doha

0 Citovat

[citace="David Eiselt"]

Můžeš využít zdarma prohlídky od Qatarů - http://www.qatarairways.com/global/en/o ... -tour.page
Ale netuším, na jak dlouho ta prohlídka je..


Zkusil někdo v poslední době objednat zdarma prohlídku v Doha při pranzitním přestupu?  Včera jsem na vebu viz výše chtěla vyplnit objednávku, ale v košíku to dál nešlo zadat. Případně někdo využil prohlídku a objednal si ji přímo na letišti při tranzitu? Není tam o ni takový zájem, že by se na nás nedostalo_ V tranzitu budeme 12 hodin, let z Krabi do Prahy, cesta zpět v březnu 2019.

0 Citovat

Toto je formou kdo dřív přijde, ten jede. Každopádně se dá vše pohodlně projít a poznat i po vlastní ose :)

0 Citovat

trosku to tu oprasim, lebo na teme o letisku sa mi odpoved nedostala:)

je na letisku duty free aj po prilete, nieco ako v Dubaji? ze este kupit alkohol a hura do mesta :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

trosku to tu oprasim, lebo na teme o letisku sa mi odpoved nedostala:)

je na letisku duty free aj po prilete, nieco ako v Dubaji? ze este kupit alkohol a hura do mesta :D

Matně si to vybavuji a myslím, že není. Jdeš dlouhými a prázdnými chodbami, oddělíš se od tranzitu a prejdeš na pasovou kontrolu, kde je doslova pár znuděných úředníků. Odbavení urychlí, když ukážeš vytištěno rezervaci hotelu. Úředníky zajímá, na jak dlouho a kde se ubytuješ., 

0 Citovat

diky, to ani nie pre mna, ale pre tetu, aby neboli na suchu cestou do Sydney :)) tak nech nakupia vo viedni

0 Citovat

tonic napsal(a):

diky, to ani nie pre mna, ale pre tetu, aby neboli na suchu cestou do Sydney :)) tak nech nakupia vo viedni


me v lete zabavili lahev vina, takze bych to s tou alko vybavou moc neprehanela :) nutno dodat , ze druhy den pri navazujicim letu mi ji zase bez problemu vratili, ale je to zbytecne zdrzeni

0 Citovat

tonic napsal(a):

trosku to tu oprasim, lebo na teme o letisku sa mi odpoved nedostala:)

je na letisku duty free aj po prilete, nieco ako v Dubaji? ze este kupit alkohol a hura do mesta :D


Katar bych v tomhle ohledu s Dubai úplně nesrovnával. 


V DXB není problém alkohol po příletu nakoupit a v dutyfree jsou ještě reklamy upozorňující na jejich štědrý importní limity. Celkově mi tam atmosféra (teď mluvím v rámci UAE jen o Dubai) přišla značně uvolněnější - holky na pláži v tangách, s dress code v nákupácích, nebo v metru ale i v Deiře si hlavu nikdo nijak zvlášť nelámal atd.. I pivko na pláži jsem si tam dal, ale radši jsem zalezl do stanu, aby mně Alláh neviděl :-) 


V Kataru jsou celkově přísnější - dovoz alkoholu je zakázanej, při stopoveru na zpáteční cestě mně zabavili pivka který jsem vezl domů jako dárky - oproti potvrzení, takže před odletem jsem si je vyzvedl, ale byl to opruz. Během jiný cesty se mi to povedlo propašovat. Jinak alkohol v dutyfree v DOH prodávají, ale nemyslím si, že prodají pokud opouštíš letiště. Já si tam vždycky kupoval jen cigarety tak nevím. Oproti Dubai je tam taky pokud vím jen jeden liquor shop (jeden v celý zemi) a bez licence se tam fakt nakoupit nedá (to mám z doslechu, nezkoušel jsem). 


Prostě z Kataru mám pocit, že tam narozdíl od Dubai víc dbají na dodržování pravidel - ať už jsou ty pravidla jakýhokoli původu. Čímž nechci říct, že se v Dubai pravidla nedodržují. Například zřízenci v metru striktně všechny odháněli z lajnou vytyčený oblasti která měla zůstat do ukončení výstupu volná. Jednou jsme se svezli autobusem - s manželkou jsme vzali místa přes uličku v přední části, takže jsme každej seděli vedle cizího chlapa (kromě nás jeli busem jenom samí expati z východu) - řidič okamžitě upravil zasedací pořádek... A tak podobně...


Chci říct, že bych se tam mimo hotely s licencí na prodej chlastu spíš raději nenalejval... :-) 





0
16 reakcí