Zdravím Vás kolegové, Už dál nemůžu ... Jak je možné, že lidi navštěvují tyto stránky, píší sem dotazy, postřehy, reagují na aktuální nabídky, mají zájem o individuální turistiku .... A POŘÁD DOKOLA TU KUPA LIDÍ PÍŠE TY STEJNÉ STUPIDNÍ DOTAZY! Né nemůžeš nastoupit v půlce letu ! Né nemůžeš volat na aerolinku/prodejce, když si koupil error za 6korun a neposlali tu po hodině ETIX Né nemůžeš prodat nikomu letenku nebo ji přejmenovat atd atd atd .... Ne nepřišel jsem si tu na tenhle topic vylívat srdíčko, ale spíš nabízím pár svých zoufalých postřehů. Co takhle udělat nějaký 101 naprostých základů tohodle cestování potažmo huntění letenek. A ten základ poslat odběratelům na mail nebo ho přišpendlit na fb a hl. stránku tady ... nebo něco vymyslet Pojďme něco vymyslet. Nějakou formu rychlé, nenásilné edukace. Tak, aby moje oblíbené CL bylo první mezi českými stránkami, které něco takového všem těm lidem poskytnou a vysvětlí. Dost se o tom v některých topicích psalo, že by to bylo potřeba a že to někde na webu už visí. .

Tahle nevzdělanost nás jednou zabije ...

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Zdravím Vás kolegové,

Už dál nemůžu ...

Jak je možné, že lidi navštěvují tyto stránky, píší sem dotazy, postřehy, reagují na aktuální nabídky, mají zájem o individuální turistiku ....

A POŘÁD DOKOLA TU KUPA LIDÍ PÍŠE TY STEJNÉ STUPIDNÍ DOTAZY!

Né nemůžeš nastoupit v půlce letu !

Né nemůžeš volat na aerolinku/prodejce, když si koupil error za 6korun a neposlali tu po hodině ETIX

Né nemůžeš prodat nikomu letenku nebo ji přejmenovat

atd atd atd ....

Ne nepřišel jsem si tu na tenhle topic vylívat srdíčko, ale spíš nabízím pár svých zoufalých postřehů.

Co takhle udělat nějaký 101 naprostých základů tohodle cestování potažmo huntění letenek.

A ten základ poslat odběratelům na mail nebo ho přišpendlit na fb a hl. stránku tady ... nebo něco vymyslet smiley jste tu/jsme tu banda si myslím i inteligentních lidí smiley

Pojďme něco vymyslet. Nějakou formu rychlé, nenásilné edukace. Tak, aby moje oblíbené CL bylo první mezi českými stránkami, které něco takového všem těm lidem poskytnou a vysvětlí. Dost se o tom v některých topicích psalo, že by to bylo potřeba a že to někde na webu už visí.

0

tiez ma to sralo, ale nasiel som svoj zen smiley Najlepsie na takych nereagovat, normalne by malo byt pravidlo, ze vobec neodpisat.
Kolko je tu takych, co sa registruju len kvoli jednej blbej otazke, ktoru by lahko zodpovedali sami, keby venovali 5 minut googlu, prip. prezretim fora.

1 Citovat

Jedině napsat automatický odpovídač na vybrané otázky, který by četl příspěvky a rovnou odpovídal. Jinak to není moc reálné. Vždycky se budou objevovat noví a noví čtenáři, kteří tu jsou poprvé nebo popáté, a nebudou hledat návody apod., ale rovnou se zeptají. Anebo i s návodem jim bude ta jejich konkrétní situace prostě připadat jiná, budou se chtít ujistit... To je všude. Neviděl bych v tom takový problém, že by to muselo někoho zabít...

0 Citovat

Vsetko je realne, len to treba spravit poriadne. Uz som to tu navrhoval, ale kde nic tu nic ... no koho moze napadnut hladat odpoved na otazku ci moze nastupit a vystupit hocikde v sekcii "cestovatelsky kodex" kdesi na samom dne stranky s malymi pismenkami? Ked to nie je spravene na jeden klik, tak sa potom netreba cudovat "blbym" otazkam. Treba dat do sekcie Pred cestou - 101 otazok a odpovedi a uvidis o kolko menej zbytocnych otazok vznikne.

0 Citovat

Tyhle dotazy většinou položí lidé, kteří jsou tu poprvé a zslepení titulkem nečtou nic jiného než destinaci a cenu.

Bohužel je doba taková, že jak je něco k nalezení na druhé, třetí kliknutí, nikdo to nečte.

Takže bud to neřešit a doufat, že se lidé umoudří a začnou si číst nějaký kodex, který ale třeba ani já moc ted nevím, kde na CL vlastně najdu, nebo ke každé nové Super hit akci (tady lidí reagují nejzbrkleji) někde na úvod před cenu připsat, co se nedělá (že se nevolá na aerolinky, nenastupuje se v půlce trasy,...).

0 Citovat

Stojím si za tím výrazem.
Starší ročníky to mají opravdu jinak, přečtou si, prokliknou si na další odkazy.
Mladší ročníky fungují, jak píšeš. Žádné dlouhé čtení, výhodná nabídka, tak beru, ani moc nečtu detaily,...

S tím ubytkem na Havaji to taky myslím, že dost lidí překvapí.

0 Citovat

tak tak, podoben sa nakupil Palau vo velkom, ale co tam niektori ludia budu robit dva tyzdne... no holt, videli tropicky raj za par euro, ale "small print" uz neprecitali

0 Citovat

Už jsem se tu pokoušel apelovat minimálně 2x-3x aby se tu něčo takového zavesilo na někde viditelně. Bohuzel, je celkem smutné,že tohle řeší lidi,kteří smysluplne přispívají do fóra a ne admini. Já už rezignoval,ale myslím,že opravdu není takový problém stvořit nějaký text,který eliminuje většinu stupidní dotazů a zároveň přispěje k tomu,že lidi,co mají co říct,budou mít chuť sem přispívat.

0 Citovat

Těch začátečnických problémů je více, co je nutné vyřešit a objasnit. Není to jen o klasické otázce typu nastoupení / vystoupení z letadla, je to pak také o tom, jak tuto informaci předat dál tak, aby nepřekážela, ale zároveň byla vždy snadno dohledatelná.

A jak píše mirjur, někdo i po přečtení odpovědi věnující se jeho otázce stejně otázku položí, protože chce slyšet odpověď určenou jen pro něj, i kdyby měla být copy+paste z textu, který četl. Takže takové případy já, ani nikdo jiný, prostě neodbourá.

Nebudu to natahovat, od listopadu se plně věnujeme práci na novém webu, který logicky opraví všechny nedodělky vzniklé za dobu provozu a vývoji segmentu individuálního cestování a vyústí v dlouho očekávanou revoluci.

Není reálné opravovat něco za pochodu tak, aby vše zůstalo konzistentní, přehledné a hlavně funkční. Proto jsem zvolil cestu jedné velké aktualizace.

Celou tu dobu samozřejmě sleduji všechny opakující se dotazy, stejně tak vaše postřehy a náměty a plně je zpracovávám.

Závěrem jen poprosím ještě o pár týdnů času, jdeme do finiše...

0 Citovat

Tohle ale nemá řešení:

1) 80% lidí jsou blbci, Dr.Hubálek tvrdí, že pouze třetina, ale co už...a na to navazuje bod 2
2) Proletarizace internetu

0 Citovat

3) Polovina lidí má přitom IQ pod 100. Hodně z nich je hloupých... Řekl dále S.Hubálek. Tak já jen statisticky smiley

0 Citovat

a ti mozu nastupovat v polovici itineraru smiley

0 Citovat

Co tak info pro začátečníky vkládat do článků jako nějaké bloky z "knowledge base"? Nedalo by to moc práce a tyto informace by mohly být v každé akci. Pro zkušenější uživatele by v profilu byla volba "skrýt info pro lamy", po jejímž zvolení by se to už nezobrazovalo (nebo zobrazovalo sbalené, aby to nepřekáželo).
V krajním případě by pro zapnutí této volby mohlo být nutné udělat nějaký vědomostní test, naopak jedincům co se ve fóru ptají na hovadiny by se tyto pasáže zobrazovaly tučně a červeně smiley

0 Citovat

Také bychom mohli povinně absolvovat IQ testy u některého z následovníků Slavomíra Hubálka smiley

1 Citovat

Největší problém současného stavu fóra je ten, že informace zde jednou napsané je strašně složité dohledat. S novou verzí vyřešeno. Odpadne tak spoustu nových a duplicitních vláken, tedy doufám smiley

0 Citovat

drzim palce smiley p.s. idem zavolat aerolinke ze chcem exit rowy na tom error fare za 5 euro a nastupim az v polovici

0 Citovat

P.S.: staci letetiet z Rima, este ti aj refunduju nepreletenu trasu Benatky-Rim smiley

0 Citovat

Dave, doufas marne. Lidi jsou lini a hloupi. Opakuj si: je to marny, je to marny, je to marny. Mohl bych napsat hromadu prikladu, ale budes na to muset prijit sam. Leos

0 Citovat

Včerejší příklad z reálného života: v kině jsem se musel zvedat asi desetkrát, protože všichni chodili schodištěm napravo, i když měli sedačky vlevo a mohli jít druhým schodištěm.
Nebo poslední let s W6 - tupci sedící na konci letadla se prodírali od přední části, přestože mají na boarding passu nakresleno, že mají jít zadním vchodem.

0 Citovat

Buďte rádi, že tohle diskuzní fórum neobjevil uživatel "kostka32", který se bojí do UK letět na občanku smiley Viz AL nebo airways. Proti tomu jsou otázky a debaty o vynechání letu těžká nuda smiley

0 Citovat

Už jsem na to s otevřenou pusou koukal, co jsou schopni psát i "znalci" na airways a jaká se tam na to téma rozproudila diskuse smiley
Nicméně kostka je jeden, ale těch dementních dotazů pořád dokola se objevuje mraky a to je ten problém smiley

0 Citovat

Je jasné, že pořád se najdou blbci, kteří se budou dokola ptát na stejné elementární věci. A že spravovat fórum je komplikovaná a náročná práce.
Co třeba:
- při registraci přinutit zájemce přečíst nějaké elementární FAQ?
- autory opakovaných stupidních dotazů dočasně banovat s odkazem na FAQ?
- nepoučitelné banovat trvale?

0 Citovat

To jste tak hloupí, že si myslíte, že by Dave chtěl banovat lidi, kteří jsou aktivní návštěvníci a zároveň potencionální kupci letenek? Achjo.. Dave na 90% dotazů ani odpovídat nemusí, protože je tu dalších x stovek chytráků, kteří s dotyčným rádi zatočí a v méně případech - normálně poradí.

0 Citovat

Jak už jsem jednou psal, nový web vyřeší 80% těchto zbytečných dotazů, na které zde už existují odpovědi. Zbylých 20% rád zodpovím a nasměřuji smiley
Určitě není v našem zájmu vést fórum směrem elementární problematiky, ale směřovat témata více do hloubky.

Stále je potřeba si připomínat, že každý z nás začínal stejnými dotazy. Je pak už na každém, jak s informacemi naloží smiley

0 Citovat

Pánové budou asi velcí světáci.....

0