Ahoj, jedeme na víken do Kodaně. Chtěli by jsme se zajet podívat do Malmö. Myslím že bude stačit třeba na 4 hodinky. Můžete mi prosím někdo doporučit nejlepší spoj? (autobus nebo vlak?) Děkuji .

Přeprava Kodań - Malmö

Založil ve fóru Co se nevešlo

7 reakcí

Ahoj, jedeme na víken do Kodaně. Chtěli by jsme se zajet podívat do Malmö. Myslím že bude stačit třeba na 4 hodinky. Můžete mi prosím někdo doporučit nejlepší spoj? (autobus nebo vlak?) Děkuji

0

Ahoj smiley Túto trasu som síce nešla, ale vo všeobecnosti v severských krajinách je autobus lacnejší a vlak rýchlejší. Z autobusov by tam mohol chodiť swebus, flygbussarna.se, nettbuss.se (pozor aby to bola švédska a nie nórska stránka), z vlakov určite pôjde švédsky sj.se Lístky sú spravidla lacnejšie keď sa rezervujú dopredu, obzvlášť pri vlakoch. Snáď niekto bude vedieť aj viac, inak prajem šťastnú cestu smiley

0 Citovat

Jezdí tam vlak z hlavního nádraží přes stanici u letiště, pak to přejede most u jseš v Malmo. Myslím, že v létě byly na tom letišti nějaké kontroly kvůli migrantům, dost to zdržovalo cestu, teď už je snad situace lepší... Jinak bych doporučil rome2rio.com, fakt dobrá stránka.

0 Citovat

Jeli jsme vlakem z Kodaně z letiště do Malmo a zpět druhý den. Cestou tam jsem jen při příchodu na nástupiště ukázali pasy, zpět vůbec nic, zdržení žádný. Jinak jedna cesta stojí cca 300,- Kč na osobu, zpáteční možná bude levnější.

0 Citovat

Absolvoval jsem tento víkend a nejlépe mi vyšel FlixBus - při nákupu předem 125 Kč za jeden směr (trasa hlavní nádraží Kodaň - hlavní nádraží Malmo), cesta trvá hodinu. Cestou tam trochu zdržení na hranicích. Procházeli autobus se psem a na jeho popud dělali prohlídku jednoho zavazadla. Majitele si tam pak nechali, co přesně v zavazadle měl netuším, zdržení tak půl hodiny díky tomu. Nemám představu jak moc je to obvyklá situace, že tam někoho zadrží a bus tam kvůli tomu nabírá zpozdění. Cestou zpátky žádná hraniční kontrola.

0 Citovat

Děkuju moc za odpovědi, ještě jsem se někde dočetl, že nejlevněší spoj je Graahundbus linka 999. Nezkoušel někdo?

0 Citovat

Tak jen potvrzuji, že asi nejlevněší spoj Kodań (Kongens Nytorv) - Malmö (Gustav Adolfs T.) je s autobusem Graahundbus linka 999. Zpáteční jízdenka stojí 100 DKK (cca 360 Kč). Není potřeba žádná rezervace. Kromě neděle jezdí každý den. Zde odkaz na jízní řád:

http://www.graahundbus.dk/9-plan.htm

0 Citovat

TasteR napsal(a):

Tak jen potvrzuji, že asi nejlevněší spoj Kodań (Kongens Nytorv) - Malmö (Gustav Adolfs T.) je s autobusem Graahundbus linka 999. Zpáteční jízdenka stojí 100 DKK (cca 360 Kč). Není potřeba žádná rezervace. Kromě neděle jezdí každý den. Zde odkaz na jízní řád:

http://www.graahundbus.dk/9-plan.htm

Trochu to tu oživím. Nevíš na kolik vycházela jednosměrná?

Pojedeme z Malma do Kodaně. Poslední spoj zpět do Malma ale jede ve čtvrt na 4, to je na nás moc brzy, takže pojedem zpět něčím jiným.

0
7 reakcí