Cestovatelské kuriozity

Napsal Proky 2016-12-13T18:34:31+01:00 ve fóru Co se nevešlo
8 odpovědí

To jsme se tady tak bavili, kdo asi může linku z Bratislavy do Niše využívat. No, tak teď už to vím smiley smiley smiley
Novinky.cz: Těsně vedle. Češi chtěli do Nice, ale omylem odletěli do srbského města Niš

ja by som sa potešil smiley

Podobný zážitek měl můj bývalý kolega, který před nějakými deseti lety cestoval odněkud ze severu Evropy na konferenci do Slovinska a místo toho skončil v Brně. Letiště u Lublaně se dříve jmenovalo Brnik.

Asi největší přehmat podobný přehmat je tohle http://www.dailymail.co.uk/news/article-1205495/Dopey-Dutch-pair-end-Canada-flying-wrong-Sydney.html
Ale o téhle konkrétní záměně Sydney CA vs Sydney AU jsem četl už víckrát smiley

Tak ono podobných kiksů bude víc smiley Nejčastěji však v záměně letiště v aglomeraci města, jen Londýn jich má 6...

Já si zase vzpomněl na případ tenistky, která si v Americe spletla města Carlsbad. No, ještě že nepřiletěla k nám do Varů smiley

kolegyně...

San Jose sjo Kostarika
San Jose California

uz davnejsie som cital, ze nejaka starsia americka turistka letela z Viedne do Bratislavy s prestupom v Moskve, kedze o vlaku/busu jej asi nikto nepovedal smiley

To se může přihodit i nemocnému s rýmou. Například „m“ se v důsledku neprůchodné nosní dutiny mění v „b“ Žádá-li nachlazený člověk letenku na Maltu, může se mu stát, že přistane na Baltu, což ho jistě nepotěší.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!