Dobry den, dnes jsem daval registraci k ESTA, po 4h cekani bylo schvaleni ze muzu vycestovat... ( trvalo asi dlouho ze jsem mel to neshvaleno vizum ) ale zajimave ze to schvalili.... je v tom ale trosku hacek, je to asi 7 let zpatky cca v roce 2010 jsem si zazadal o vizum na Ambasade v Praze ( jeste v dobe kdy jsem nemel CZ obcanstvi ) nebylo mi schvaleno z duvodu "malo vazeb k CR" prosle pres 7 let a dens jsem zkusil ESTU s CZ pasem a mam schvaleno, ale nevim jestli muzu vycestovat, protoze co jsem cet diskuzi lidi s podobnym problemem, tak nekoho vratili imigracni z letiste zpet jineho zase pustili, cca stejne pripady... mate prosim nekdo podobnou zkusenost, jestli muzu ( mam risknout ) vycestovat do USA? v zadosti o ESTA jsem vyplnil ze mi bylo v roce 2010 zamitnute vizum... nic jsem netajil, jak se rika radsi s pravdou ven, stejnak by to zjistili... diky moc  .

Chci do USA, muzu?

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

8 reakcí

Podle mě to určitě zkus. Za zkoušku nic nedáš. Případně se zkus poptat na nějaké české ambasádě zda by ti s tímto nemohli nějak poradit. Ale osobně si myslím, že by to mělo být v pohodě. Tak uvidíš, jak to nakonec dopadne a když tak dej vědět. smiley

0 Citovat

Skôr si myslím, že majú systém náhodnej kontroly. ESTU sme si podávali naraz štyria, rovnaký vek, rovnaká škola, rovnaký cieľ pobytu (vyplnená rovnaká adresa hotelu, letový plán...), všetci občania EU/SK, nikto si nikdy predtým nepodával žiadosť o víza ani ESTU. Jednoducho sme boli pre systém úplne totožné osoby.

Trom sa vrátila ESTA do pár sekúnd, mne po ôsmich hodinách. Na imigračnej kontrole bola jediná otázka "How are you?", na ktorú som rozospatý po 2 dňoch cestovania odpovedal asi po 5 sekundách zakoktane "Hello". smiley Výsledok: Welcome to the United States.

0 Citovat

Co porad resis - mas estu, muzes zkusit jeste pozadat o vizum, ale jistotu stejne mit nebudes, zalezi to na urednikovi na imigracnim. Pokud mas obavy, tak si jeste muzes zajistit paralelni pobyt treba v Mexiku, abys neletel pres Atlantik zbytecne.

0 Citovat

Určitě to bylo kvůli tomu. Je tam zaručeně algoritmus, že když vyplníš nějakou "nestandardní" odpověď, tzn. nějakou, kterou systém vyhodnocuje jako potenciální problém, tak to určitě prověřuje. Ale tím spíš, že Ti to prošlo bych byl úplně v klidu. Kup letenku a jeď smiley

0 Citovat

ESTA nie je sranda králikov, ktorú je možné len tak zrušiť. "Zruší" sa, keď vyprší jej časová platnosť. Konečné slovo pri vstupe do USA má imigračný úradník, a nikto iný (ani prezident). V žiadosti o ESTA si uviedol pravdivé informácie, ESTA bola schválená aj napriek tomu, že Ti bolo v minulosti zamietnuté udelenia víza, lebo si nedodržal správny postup (že schválenie trvalo 4 hodiny je nepodstatné, možno boli v tom čase nejaké technické problémy s prenosom dát, preťažené servre apod.), tak je všetko OK. Keď sa Ťa náhodou opýta úradník, prečo Ti bolo zamietnuté vízum v 2010, po pravde povieš dôvod. Na otázky odpovedaj pravdivo (cieľom mnohých otázok je len zistenie Tvojej dôverihodnosti.) Nachystaj si rezerváciu hotela na 1. noc, itinerár cesty (miesta, ktoré chceš navštíviť) a rezerváciu auta. Na Tvojom mieste by som sa nebál a kľudne šiel. Naozaj nie je dôvod, aby Ťa nepustili s platnou ESTA do USA, keď budeš spĺňať všetky zákonné požiadavky. Tí, ktorých spomínaš, že im bol odopretý vstup do USA, mali zamietnutí vstup z iných dôvodov.

0 Citovat

Jestli máš české občanství, který jsi v době, kdy ti zamítli vízum neměl a uvedli to jako důvod toho zamítnutí a navíc tam chceš jet na dovču s tím, že budeš mít zpáteční letenku a dostatek financí, tak se neboj a nromálně vyraž. Vrátit můžou každýho, ale teď jsi na tom stejně jako každej z nás, kdo tam přiletí s českým pasem.

0 Citovat

Po formální stránce tomu nic nebrání, tak bych to být tebou zkusil. Otázka je, s jakými úmysly tam jeli ti ze zmiňovaného fóra a jakou relevanci to má pro někoho kdo tam jede jako turista.
S volbou toho kreténa do Bílého domu budou možná imigrační ještě více namistrovaní než byli po 9/11...

0 Citovat

Zkusit to můžeš vždy, estu mohou také kdykoliv zrušit, jediná jistota je smrt.

0 Citovat

Dobry den,

dnes jsem daval registraci k ESTA, po 4h cekani bylo schvaleni ze muzu vycestovat... ( trvalo asi dlouho ze jsem mel to neshvaleno vizum ) ale zajimave ze to schvalili....

je v tom ale trosku hacek, je to asi 7 let zpatky cca v roce 2010 jsem si zazadal o vizum na Ambasade v Praze ( jeste v dobe kdy jsem nemel CZ obcanstvi ) nebylo mi schvaleno z duvodu "malo vazeb k CR"

prosle pres 7 let a dens jsem zkusil ESTU s CZ pasem a mam schvaleno, ale nevim jestli muzu vycestovat, protoze co jsem cet diskuzi lidi s podobnym problemem, tak nekoho vratili imigracni z letiste zpet jineho zase pustili, cca stejne pripady...

mate prosim nekdo podobnou zkusenost, jestli muzu ( mam risknout ) vycestovat do USA?

v zadosti o ESTA jsem vyplnil ze mi bylo v roce 2010 zamitnute vizum... nic jsem netajil, jak se rika radsi s pravdou ven, stejnak by to zjistili...

diky moc smiley

0
8 reakcí