Zdravím, zahlídl jsem teď aktuálně v jednom temátu, jak se řeší "hellomyfriendi". Myslím si, že jsem docela klidný typ a jen tak mě něco nerozhodí. Člověk, když cestuje, tak musí počítat se spoustou věcí a naučí se to neřešit a nenechat se vyvést z míry a zkazit si dovolenou. Nicméně přiznám se, že hellomyfriendi jsou dneska již hojně rozšířené individuum a vždy mě dokáží spolehlivě vytočit (i ti méně otravní), už jen pro to, že mi říkají, že jsem jejich kámoš :-D. A tak mě napadlo založit tohle téma - co vás na cestách vždy zaručeně dokáže naštvat? (osobně mám ještě pár tipů, tak jsem docela zvědavý, zda se s někým shodnu :-D). .

Co mě dokáže nejvíce naštvat na mé dovolené?

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zdravím, zahlídl jsem teď aktuálně v jednom temátu, jak se řeší "hellomyfriendi". Myslím si, že jsem docela klidný typ a jen tak mě něco nerozhodí. Člověk, když cestuje, tak musí počítat se spoustou věcí a naučí se to neřešit a nenechat se vyvést z míry a zkazit si dovolenou. Nicméně přiznám se, že hellomyfriendi jsou dneska již hojně rozšířené individuum a vždy mě dokáží spolehlivě vytočit (i ti méně otravní), už jen pro to, že mi říkají, že jsem jejich kámoš :-D. A tak mě napadlo založit tohle téma - co vás na cestách vždy zaručeně dokáže naštvat? (osobně mám ještě pár tipů, tak jsem docela zvědavý, zda se s někým shodnu :-D).

0

Mně štvou jiné ceny pro místní a jiné několikrát vyšší pro turisty. Plus potom ještě jedna podvarianta - několikanásobně vyšší ceny pro turisty, u kterých místní ještě očekávají jako samozřejmost extra vysoké a nepřiměřené dýško. To mě už dokáže spolehlivě rozpálit doběla.

0 Citovat

No...opět zajímavé téma :) Pod Hellomyfriendy se podepisuji, opravdu dokáží otrávit den. Z trochu jiného soudku mě dokáže pořádně vytočit, když přijdu v nějakém vyspělém městě na autobusovou zastávku, naposledy například v Honolulu, přečtu si, co tam jede za linky, ale to je tak všechno. Žádný jízdní řád, žádné info, kam co jede. To zase rostu já.

0 Citovat

Když potkám čechy.

0 Citovat

Je to mimo téma, ale nejvíce mě dokáže naštvat, když koupím u Wizzairu letenku a následující den je v akci o 30 % levnější, grrrrrrrrrrrrr. To se mi bohužel nestalo poprvé!

0 Citovat

U mě je to taková klasika na palubě - cestující sedící předemnou s jejich bezohledným sklápěním sedaček, naopak za mnou kopající celou cestu do mé sedačky, uřvaní infanti, lidi objednávající si chlast ještě než je hotový boarding apod. A na nočních letech 100% jas na obrazovkách okolo mě :)

0 Citovat

Manželka. Jinak nic...

1 Citovat

Mě asi zatím nejvíc naštvali indičtí podvodníci, pak jsou všudypřítomní kuřáci a za nimi British Airways a taky vylhané popisy ubytování na Bookingu.

Taky hlasuji pro autobusové zastávky bez jízdního řádu, ale ještě horší jsou vůbec neoznačené autobusové zastávky. :)

0 Citovat

stevej napsal(a):

U mě je to taková klasika na palubě - cestující sedící předemnou s jejich bezohledným sklápěním sedaček, naopak za mnou kopající celou cestu do mé sedačky, uřvaní infanti, lidi objednávající si chlast ještě než je hotový boarding apod. A na nočních letech 100% jas na obrazovkách okolo mě :)

Není to už trochu nesnášenlivost? Pro příště doporučuju jednoduchá řešení:

- sklápení sedaček - proto tam ta možnost je, aby si ji človek sklopil, když chce - řešení - business class

- uřvaní infanti - viz výše

- lidi objednávající si chlast - a co? to je snad jejich věc, tady business nepomůže, mohlo by nastat pohoršení, jelikož tam se standardně dává predeparture drink šampaňský

- že si někdo dovolí sledovat film - proto se na všech longhaulech rozdávají ty škrabošky

Obecně asi míň nesnášenlivosti nebo potom nelítat.

Mě třeba spolehlivě naštve někdo takový, kdo už do letadla vleze přednasranej a je otrávenej z výše uvedených prkotin a dává to náležitě najevo.

Vem si příklad z mirjur, to je slovo chlapa :)

0 Citovat

myslim, ze celkom podstatnu cast vety pri objednavani alkoholu ( ještě než je hotový boarding) si vynechal ;)

a uskriekane deti vadia aj mne.

0 Citovat

Eremi: Úplně v klidu. Tvá řešení jsou jasná, není to žádná nesnášenlivost, jen drobnosti, které ti otráví dobu nutně strávenou v letadle, o čemž vlastně tohle vlákno je - není o řešeních. Psal jsem o hlavně LC, kde sklopení sedačky znamená pro někoho totální nemožnost pohodlně sedět, i když si svou sklopí taky.

Co se týče lidí objednávajících si chlast, psal jsem o nedočkavcích, co se už ve dveřích letadla pomalu ptají na objednávku. Uřvani infanti - nic s tím neudělám a chápu to, ale bavíme se přece o tom, co mi znepříjemňuje cestování. Nejde o to, že cestuju LC za pár peněz, ale o lidi, kteří neberou sebemenší ohledy na ostatní, viz diskuse o postoji ke sklápění sedaček.

0 Citovat

pocas letu ludia, ktori si nevedia alebo nechcu potencialne problemy proaktivne osefovat sami, kupit stuple do usi a tienitka na oci, zajednat aisle alebo exit row, ked su vyssi, no radsej sa stazuju, ze nie je ticho, tma a ze clovek pred nimi nesedi vystrety jak pravitko na upright position sedadle na 12h+ lete kvoli ich kolenam, ale chce spat a sklopi si ho.

Pridavam sa k hejtu na hellomyfriends. Stve ma nanic pocasie trvajuce viac dni a ked ma priatelka fazu "jeee, dalsi obchudek, jen minutku jo?" a je z toho stvrthodina zufaleho cakania. Nastastie je rozumna a vyskyt tohto javu je pomerne vzacny :)

0 Citovat

stevej napsal(a):

Eremi: Úplně v klidu. Tvá řešení jsou jasná, není to žádná nesnášenlivost, jen drobnosti, které ti otráví dobu nutně strávenou v letadle, o čemž vlastně tohle vlákno je - není o řešeních. Psal jsem o hlavně LC, kde sklopení sedačky znamená pro někoho totální nemožnost pohodlně sedět, i když si svou sklopí taky.

Co se týče lidí objednávajících si chlast, psal jsem o nedočkavcích, co se už ve dveřích letadla pomalu ptají na objednávku. Uřvani infanti - nic s tím neudělám a chápu to, ale bavíme se přece o tom, co mi znepříjemňuje cestování. Nejde o to, že cestuju LC za pár peněz, ale o lidi, kteří neberou sebemenší ohledy na ostatní, viz diskuse o postoji ke sklápění sedaček.

Jasný i já to psal jako nadsázku, nicméně prostě když si člověk koupí nejlevnější letenku, tak prostě s případnými omezeními musí počítat, tak, jak psal mato, je to každého volba a možnost to vyřešit je, jen to něco stojí.

S infanty souhlas, ale jak říkáš, nic s tím nenaděláš, kromě opět investice do C, i když ani to není stopro záruka, ale šance klidu to zvýší :)

0 Citovat

Mně nejvíce vadí, když v letadle sedím blízko česky mluvícím jedincům, kteří letí poprvé na dovolenou mimo Chorvatsko a vše v letadle komentují a připadají si jak Alenka v říši divů. A nakonec to vše završí při přistání trapným potleskem :-D

0 Citovat

Jo, taky létám do takových destinací, kde na naše spoluobčany nenarážím a slyšet slovo česky je svátek, a když ho slyším, tak koukám dělat, že takový jazyk jsem v životě neslyšel :-D

0 Citovat

Nějak to nechápu ty neustálé stížnosti, že někomu vadí v cizině slyšet češtinu, potkat Čechy :-( ... asi mě to i trochu uráží... neuvažovali jste třeba o změně státního občanství? Já se naopak k Čechům rád přihlásím, prohodím pár slov, vyměním zkušenosti...

0 Citovat

Radim napsal(a):

Mně nejvíce vadí, když v letadle sedím blízko česky mluvícím jedincům, kteří letí poprvé na dovolenou mimo Chorvatsko a vše v letadle komentují a připadají si jak Alenka v říši divů. A nakonec to vše završí při přistání trapným potleskem :-D

Souhlas se vším výše uvedeným a hlavně s tím potleskem. Ten se opravdu nikdy nepochopila. Mě za mou práci taky nikdo netleská a že se občas zapotím... :-)

0 Citovat

Potlesk v letadle mi až tak nevadí, ale když jsem poprvé letěl s arabskou aerolinkou, kdy celé letadlo po přistání začalo řvát "alláhu akbar", to jsem se cítil poněkud divně. Ale podruhé už to nepřekvapí.

A Češi (Moraváci, Slováci, Slezané) v cizině by možná zasloužili samostatné vlákno ve smyslu "kdy jste se v cizině styděli za své spoluobčany"

0 Citovat

Mně spolehlivě naštvou místňáci (prodejci, naháněči, taxikáři, atd.), kteří mě označují za Rusa. Na to jejich "paruski?" už jsem alergický.

0 Citovat

tuhle jsem četla, že když se potkají dva Italové, Španělé, Francouzi a podobné národy na cestách, nadšeně se zdraví a olíbávají, ale Češi dělají, že se nevidí :-)

0 Citovat

Vlákno o Češích na cestách založeno, můžeme pokračovat tam :-)

0 Citovat

@iveta: Mne sa to s tymi narodmi nezda. Skor mam skusenosti, ze tie vecsie staty sa hraju kazdy na svojom piesocku.

Na jednej nedavnej tour sme boli zlozenie 4xUK, 4xTaliansko, 4xSpanielsko, 2xSlovensko,2x Polsko a 3xSlovinsko ... hadaj ako prebiehal spolocny vecer :) Taliani, Spanieli a UK, vsetci vo svojich kutikoch a absolutne sa navzajom nebavili. My slovania sme sa nejako prirodzene dali do reci, Poliak sa ozval mne, ja ku Slovinke a uz bolo o zabavu postarane.

Tvrdim to uz dlhsiu dobu, zapad je akysi strohy alebo mozno len ku slovanom? Minimalne na talianoch pozorujem gulanie ocami, uz na tretej dovolenke som sa tam necitil prijemne a to podla mna nie je nahoda. Francuzi sa so mnou odmietaju bavit inac ako francuzsky, su to take hovada, ze aj na eurovizii ako jediny spolu s Belgickom pri udelovani 12tich bodov cez telemost rozpravali vo svojom jazyku, zvysnych 24 statov samozrejme v anglictine.

Este tie Kanare a so zapadnou EU koncim, aj ked Portugalci boli vseobecne fajn, ale ti to nezachrania. Gruzia je zem zasnubena :)

0 Citovat

voughne napsal(a):

...

Kolikrát mi taky přijde, že pro zápaďáky je cokoliv od německočeských hranic podčlověk, který se jim vkrádá do západní evropy a bere jiám práci, ženy bohatství. Ale přitom si západní státy/národy ostentativně udržují styky jen se stejnou zemí/lidma. PRostě frantíci s frantíkama, španělé se španělama...

Já kdykoliv jsem někde potkal poláka, rusa, slováka, i chorvaty, atd., vždy jsme se relativně rychle bud dali dohromady, nebo se alespon jen mile pozdravili, pokud byla slivovice, tak se přátelství stmelovala asi o 1235% rychleji.

1 Citovat

Ja mam kladne zkusenostni se spanely, umim trochu spanelsky, staci jen rict neco malo po jejich, ale i tak, celkove mi prijdou pohodovi, mily, nezkazeni "zapadem", nevim, jak lepe to rict. Ale souhlasim, zapadu se uz vyhybam, dovolena na balkane ci vychode me "naplni" mnohem vice z toho cestovatelskeho pohledu (ted nejde o to co vidite, jite atd., proste z te dovolena mam mnohem lepsi pocit). A Gruzie byla asi zatim nejlepsi ze vsech cest, takze take souhlas.

1 Citovat

Řvoucí haranti v letadle/buse. Neohleduplní lidi v hostelech. Jinak asi nic, jsem flegmatik :D

0