Omán air chybně odbavení zavazadla

Založila J+M před 3 měs ve fóru Co se nevešlo
9 odpovědí

Při letu Muc-Omán-Kuala Lumpur-Kuching

Jedna letenka,ale kvůli chybě pracovníka přepážky zavazadla odbavení jen do Kul,následníka zmeskani připojení od Malaysia air(jedna rezervace,jeden ticket),nutnost dokoupit novou letenku z KUl do Kuchingu a nyní při cestě zpět nevidím svoji rezervaci,jen po urgenci u Ománu úseky Kůl-Omán-Mnichov.co dělat?kompenzace je nárok- přílet do cíle více než o 10 hodin opožděný ?dekuji za radu

Z toho zmateného popisu moc moudrý nejsem, ale

a) pokud celý itinerář byl(?) na jedné rezervaci/letence, tak proč jste si sami kupovali ještě jednou poslední segment?

b) kam byly odbaveny zavazadla jste na útržku od zavazadlového tagu viděli už v Mnichově, tak proč jste to nereklamovali hned na místě?

Bohužel nám bylo v Mnichově pracovníkem checkin přepážky řečeno,ze odbavit zavazadlo jde jen do KUl.Az následně jsme od druhé spolucestující dvojici zjistili,ze to tak není.A v KUL nám zavřeli odbavení u Malaysia air,protože tam byl krátký čas na přestup a na přepážce nám nabídli pouze koupi nové letenky pro poslední část.Az po příletu na místo nás zkušenější spolucestující upozornila,ze asi bude problém i při cestě zpět a ono to tak vypadá.Nevědeli jsme,na co máme nárok,chybami se člověk uci

Jestli Oman Air vystavil letenky na svoje číslo a s kombinací dvou dopravců, tak má zajištění i vzájemné předání zavazadel, tzv. interline agreement. Tzn. na přepážce vám tvrdili nesmysl Pokud jste to ale od té druhé dvojice věděli už v Mnichově že jim zavazadla odbavili až do konce měli jste to okamžitě reklamovat a požadovat, aby zavazadla byla odbavena až do cílové destinace.

To samé v KUL bylo na místě jít spíše na přepážku Oman Air a domáhat se přerezervování na jiný let.

Co se podle mne možná stalo bylo to, že vzhledem k tomu že jste neabsolvovali lety v uvedeném pořadí vám vystornovali zbytek itineráře!?

To se vztahuje i k případné kompenzaci, z jejich hlediska jste bezdůvodně přerušili let v KUL. Schoval bych si ten zavazadlový lístek, protože to je momentálně jediný důvod proč jste se v KUL chovali nestandardně.

Díky za radu,uchovám jako oko v hlavě a budu řešit po návratu do ČR

Třebaže to bude kazit dovolenou, až po návratu do ČR bych to nenechal. Jestliže jste nenastoupili na poslední let, mohli to vzít jako no show a stornovat vám zpáteční lety.

Omán air jsme řešili telefonicky s supervisorem německého zastoupeni a část Omán air je v pořádku,v rezervaci se vidím a mám to i e-mailem z jejich strany potvrzené.Taktez upozornění Na chybu pracovníka jsem odeslala i na Omán customer servis- prý to řeší..myslela jsem řešení kompenzaci až v ČR.Diky za rady

Na kompenzaci se zatím s prominutím vykašli, to není nic co by týden, dva tři nepočkalo.

Prioritou je zjistit proč tam (stále?) chybí ten segment z Kuchingu.

U koho jste letenky kupovali?

Kdo (jaká aerolinka) letenku vystavil?

V jakém systému je rezervace? Amadeus? Galileo? Sabre?

Právě jsme diky vstřícnosti pracovnice Malaysia airlines vše nakonec vyřešili,znovu zadání a vidím vše v itinerari.Probehla intenzivní komunikace mezi MA a Omán air a dořešení letenek zpět se podařilo.Refund je mi teď úplně jedno.

Jinak letenky kupovany přes Student Agency,žádná odezva ani po týdnu,lístky jsou na jedné letence v rámci promo akce Ománairu.Diky za všechny rady,je to neocenitelné zkušenost pro další cesty

Přihlášení a registrace