S veľmi ťažkým srdcom píšem tieto riadky, no bol som oslovený, aby som Vám oznámil veľmi smutnú správu. V utorok 13. septembra náhle opustil tento svet náš najobľúbenejší "Ír" Mikir.  Nech ti je Michal zem ľahká a tam niekde hore, kam Ryanair nelieta, si užívaš večné Kanárske. Odpočívaj v pokoji.  .

Mikirova posledná cesta

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Jen aby se nezapomnělo:

https://www.cestujlevne.com/disk...kiruv-svet

 

0 Citovat

Moc sem nepřispívám, ale řadu let navštěvuji tento web a i díky němu jsem projel kus světa. Přečetl jsem si, že Mikir už není mezi námi a moc mě to mrzí, i když jsem ho osobně neznal. Snažil se vždy poradit a bylo vidět, že cestováním žije. Takže byl jako velká část lidí zde, včetně mě. Měl svůj názor a stál si za ním, čehož si cením. Někdo si mohl myslet, že je jeho názor dobrý a někdo zase pravý opak, ale stál si za ním. Měl ještě velké plány, bohužel už je neuskuteční, ale zase na druhou stranu, stihl za svůj život prožít tolik, co by většina lidí nestihla za několik životů. Měj se tam nahoře hezky a drž mi v těch věčných Kanárech nějaký pěkný flek, jednou se tam sejdeme všichni.

1 Citovat

Tirana, mesto z tveho jedineho cestopisu par mesicu stareho. Je na ni pekny pohled. Odpocivej v pokoji..


20220924-214218.jpg

0 Citovat

Mikir byl neskutečně otravný hlupák. To je prostě fakt, a všichni to víte. Ale do nekrologu se to jaksi nehodí.

Teď tu není, tady, ani na jiných fórech, a bude - tak nějak - prostě chybět. 

Mikire, Mikire... R.I.P.


35780a41-5cd4-4207-ac70-c077e2fd67fe.jpeg

4 Citovat

C -19 napsal(a):

Mikir byl neskutečně otravný hlupák. To je prostě fakt, a všichni to víte. Ale do nekrologu se to jaksi nehodí.

Teď tu není, tady, ani na jiných fórech, a bude - tak nějak - prostě chybět. 

Mikire, Mikire... R.I.P.

Přesně tohle by on nikdy nenapsal. Prostě měl svůj názor na všechno. A nakonec s tím covidem měl víceméně pravdu. Milion opatřeních a stejně všechno houby platné. Země, jako ČR, kde se na to víceméně kaslalo, tak to odnesla dříve a země, kde to hrotili od začátku, jako např. Austrálie, tak jim tam vlna dorazila později. Takže to co psal s odstupem času dává smysl, i když ho tu spoustu lidí odsoudilo a koukám, že někoho to nepustilo, ani když už tu není.

6 Citovat

Tak snad tu nebudeme rozjíždět další covidovou diskuzi, ale ve 2. roce covidu jsem párkrát na Mikirovy řeči reagoval, že jeho problém je hlavně se špatným formulováním jeho myšlenek, a on s touto mou kritikou souhlasil. Za hlupáka jsem ho nepovažoval a souhlasím více méně s tím, co napsal Jaroslav výše, ale upřesnil bych, že to platilo hlavně až cca od dubna nebo května 2021 (částečně od dubna 2020, i když do dubna 2021 se z různých důvodů něco dělat muselo). Na rozdíl od jiných kritiků jsem u Mikira viděl selský rozum, který chyběl spíš jim. Teda ne ve všem, ale hlavně v tom, že se nenechal zmanipulovat mediální propagandou. Ten způsob psaní včetně chyb by mohl k takovému hodnocení svádět, ale spíš se to dá vysvětlit tím, že byl asi dysortografik.

0 Citovat

U těch, co už tady nejsou, máme vždy tendenci zapomínat na to špatně a držet si v paměti jen to dobré. Mikir nebyl v jádru špatný, naopak rád nezištně pomáhal ostatním a to že odešel takto brzo, je nám všem líto, ale nesmíme zapomenout na to, jak to tady celý zaplevelil svými příspěvky, které se mnohdy opravdu nedaly číst. 

Jinak jak už tady někdo zmínil a myslím, že to napadlo více lidí, tak největší radost by mu udělalo, kdyby po něm Ryanair pojmenoval jedno své letadlo a on tak mohl létat a cestovat dál.

4 Citovat

C -19 napsal(a):

Mikir byl neskutečně otravný hlupák. To je prostě fakt, a všichni to víte. Ale do nekrologu se to jaksi nehodí.

To, že si to myslíš ty, neznamená, že si to myslí všichni. Ne, za otravného hlupáka jsem ho nikdy nepovažovala, daleko víc nepříjemné mi bylo číst všechny ty buranské a sprosté výpady proti němu.

14 Citovat

Hlupák rozhodně nebyl, to jen někteří diskutéři nebyli schopni rozdýchat, že má jiný názor...

13 Citovat

@Denny@mirjur +1

1 Citovat

Souhlas. Konzultovala jsem s nim nekolikrat Kanary, byl v pohode.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Hlupák rozhodně nebyl, to jen někteří diskutéři nebyli schopni rozdýchat, že má jiný názor...

Jedna tady velmi dobře známá paní taky není hloupá. Jen všemožně upozorňuje co se kde dá jak ochcat. Za názor to však nepovažuji.

 

4 Citovat

Deny napsal(a):

[citace="C -19"]

Mikir byl neskutečně otravný hlupák. To je prostě fakt, a všichni to víte. Ale do nekrologu se to jaksi nehodí.

To, že si to myslíš ty, neznamená, že si to myslí všichni. Ne, za otravného hlupáka jsem ho nikdy nepovažovala, daleko víc nepříjemné mi bylo číst všechny ty buranské a sprosté výpady proti němu.

[/citace]

Pod to bych se podepsal. A přesto zůstal vždy nad věcí a reagoval na to slušně.

2 Citovat

Mikir naposledy:

Děkuju všem, co zde komentovali a zavzpomínali na Mikira. V dobrém i zlém. Patří to k životu. A je dobře, že se tu snažíte vyjádřit svobodně svůj názor.  Přidávám také svůj... Mikir byl opravdu originál. A jsem docela ráda, že jsem sem nepřispívala v době, kdy sem pořád psal.  Ale chlap to byl skvělej. Nelituju ani jednoho dne, co jsme spolu prožili.  Ale všechno jednou končí, tak sem dávám text, co jsem dala na Facebook:

Těžko se mi píše,  Michal je pořád v Irsku a já se s ním nemohu jet ze zdravotních důvodů ani rozloučit. Pomáhá mi rodina a přátelé tady, v Irsku a v Kalifornii. Dnes je den odchodu, kremace. Dohodli jsme se, že alespoň na dálku se s Michalem rozloučíme tak, že ve stejnou dobu zapálíme svíčku, pomodlíme se nebo jen pošleme tichou vzpomínku. V 17 hodin našeho času,  to je v 16 hodin irského a v 8 ráno v Kalifornii. Kdo chce, přidejte se. Jsme vděčni za vaši podporu. Alena Rozhonová

 

 


img-1664250883712.jpg

4 Citovat

Na Mikira budu vzpomínat jen v dobrém a bez něho to už nebude tady "ono". Měl jsem na něm mimo jiného rád i to, že tady občas pro radost chodil provokovat lidi se svými názory a solidně tady čeřil vody.

Držte se. Zdravím z Los Angeles, je akorát chvíli po půlnoci.

Při nejbližší příležitosti si koupím u FR letenky na jeho oblíbenou Fuerteventuru.

0 Citovat

Pro připomínku výročí...


dsc-0129.jpg

14