Dobry den, 15. 1. odletam do Thajska a chystam se cestovat pres ostrovy v jizni casti do Langkawi. Chtel bych se zeptat na nejake tipy, postrehy, zkusenosti co delat. jakym zpusobem se presouvat apod. (- pripadne klidne i primo odkazy). Budu vdecny za jakekoli zkusenosti z ruznych aktivit. Mam v planu potapeni, rybareni, vylet napr. do dzungle, prespavani na plazich apod. Chtel bych zkusit veci, ktere nenajdu v lonely planet. Na tuto cestu mam pouze jeden tyďen, tak budu vdecny za nejake vase top tips. dekuju moc. .

Jižní Thajsko - Cesta pres ostrovy

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

14 reakcí

Dobry den,
15. 1. odletam do Thajska a chystam se cestovat pres ostrovy v jizni casti do Langkawi. Chtel bych se zeptat na nejake tipy, postrehy, zkusenosti co delat. jakym zpusobem se presouvat apod. (- pripadne klidne i primo odkazy). Budu vdecny za jakekoli zkusenosti z ruznych aktivit. Mam v planu potapeni, rybareni, vylet napr. do dzungle, prespavani na plazich apod.
Chtel bych zkusit veci, ktere nenajdu v lonely planet.
Na tuto cestu mam pouze jeden tyďen, tak budu vdecny za nejake vase top tips.
dekuju moc.

0

Máš týden na celou cestu, tzn Bangkok - Langkawi a zpět? To je poměrně málo smiley My zabili jeden den jen přesunem z Krabi na Langkawi..

0 Citovat

Tyden je vazne malo, ale kdyz uz tedy - letel bych osobne s Air Asia z Bangkoku do Trangu (vlakem ztratis den) a odtud ihned bud na Ko Tarutao (plaze, dzungle, treky, oproti jinym ostrovum klid a zvirata) nebo Ko Mook s vylety na okolni ostrovy (plaze, snorchlovani, priroda). Odtud ihned na Langkawi (tady je taky se kam podivat), budes to mit na ty dny tak akorat smiley Na Langkawi to muzes vzit z Ko Tarutao a dale pres Ko Lipe. Ten je sice totalne preplneny turisty, predrazeny, zasvineny odpadem, ale jinak ma dost pekne plaze a daji se odtud udelat vylety za peknym snorchlovanim.

0 Citovat

Diky moc za Vase odpovedi.
Respektive cesta trva celkem 17 dni - Bangkok, jih Thajska, 26. let z Langkawi do Kuala Lumpur a potom Malaysia - dzungle, priroda.
Chtel bych se jeste zeptat, do jake miry jsou bangkok a Kl mesta podobna. Mam tim na mysli to, zda neni lepsi zdrzet s v techto hlavnich meste napr. pouze noc, projic si moderni mesto, nightlife, petronas tower a zbytek noci investovat prave do cestovani po Malajsii a ostrovech. dzungle, potapeni apod. prioritami urcite neni nakupovani apod.

0 Citovat

KL je třeba jen na den tak akorát - z rána se vydej do Batu Caves, kolem poledne bych se vydal do parku a k večeru pod Petronas T., úplně večer pak navštívit China Town a to je tak vše, co mě z KL napadá smiley

0 Citovat

Dave pise jeden den akorat ja si myslim, ze dva - pozor, muze se Ti stat jako nam, ze na Petronas dostanes listek az na druhy den, byva tam obcas docela naval. Takze pokud chces na veze, videl bych KL tak na 2 dny a ten druhy den vypadnout. Koukni se jeste na TV vysilac, je z nej zhora na veze pekny pohled. Pokud pojedes smer Taman Negara (dzungle), tak pocitej, ze v noci se v Jerantutu, pripadne v Kuala Tahan (tam ale v noci na jeden tah tezko dojedes) blbe shani ubytko.

0 Citovat

Opět děkuju moc za užitečné info.

Chtěl bych se ještě zeptat... Budu v Bangkoku a mám v plánu na dvě noci někam vyrazit (např. návštěva dalšího města apod.). Zvažuji pattayu, otázkou je, zda za to (samozřejmě nepočítaje nightlife a ladies) stojí.

Nenapadají Vás nějaké jiné alternativy?

0 Citovat

Pokud Te nezajimaji "ladies" (nektere fakt dost pekne smiley ), tak se na Pattayu vyprdni. More na koupani nic moc, plno lidi (hlavne rusaku), akorat je fakt, ze je mezi Bangkokem dobre spojeni a je to treba fajn destinace napr. na posledni koupani pred vecernim odletem - muzes tam zajet den predem, levne se ubytovat, skouknout u pivka holky, dopoledne trochu more a nasledne busem primo na letiste.
Jestli jsi vice na prirodu, tak za ty dva dny stihnes treba Khao Yai (narodni park, SV nad Bangkokem - zrovna delam plan na tamni unorovy trip) nebo mozna i narychlo Kanchanaburi a nebo urcite Ayuthayu.

0 Citovat

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe a levně cestovat po jižním Thajsku .... přiletíme na letiště do Krabi, pak máme v plánu jet na Koh Kradan, dále Koh Mook, Koh Yao Noi ... jde mi o to jestli si dopravu zajišťovat dopředu, nebo až na místě ... konkrétně například první cesta stojí přes jejich cestovku na internetu 1000BHT (Krabi airport - Koh Kradan)? Vím že na letišti mají cestovky své stánky kde cena bude asi srovnatelná ... co myslítě, jak nejlépe na to? Budu vděčný za každou radu ;-) diky

0 Citovat

"Cena bude asi srovnatelná..." nešpekuluj a ověř si to. Já jsem kupoval přejezdy (lodí) dopředu na stránkách dopravce.

0 Citovat

Thajsko je jedna ze zemí, kde koupíš všechno na místě a mnohdy i levněji, pokud v tom umíš chodit. Jen si ověř, které lodě jezdí. Nepíšeš kdy letíte. Pokud ale v nejbližšíš dnech či měsících, tak počítej s tím, že spousta větších lodí, které jezdí v sezoně, nejezdí. Je totiž po sezone. Pro tebe bude nejlepší a nejlevnější se přesunout busem z Krabi do Trangu kde v cestovce u nádraži koupíš za nějakých 300-400 trasport až na ostrov. Mezi ostrovy využiješ dlouhoocasky. S cestovkou je to samozřejmě nejdražší a koupíš to vždy. Na letišti se na tebe sesypou a vzhledem k tomu, že je mimo sezonu, možná ukecáš nějakou slevu. Pokud chcete pokračovat přímo z letiště tak je možnost stopnout u letiště minivan, který tě dopraví do nejbližšího města směrem k Trangu a tam vezmeš bus do Trangu. Myslím, že se vším tě to vyjde tak na polovic co s cestovkou. Nebude to tak pohodlné a tak rychlé. Ale zase něco zažiješ a potkáš i místní lidi :). Takže záleží jak moc spěcháš,, kolik máš peněz a kolik vás je. Třeba ve 4 už se těch 2 tis ušetřených BHT vyplatí za těch pár hodin navíc. Záleží ale na každém soudruhovi :). Někdo po kontaktu s místními nestojí a jediné co chce je vyvalit se v nějakém resortu na ostrově a okusit místní pizu. To jen že jsem četl, že na Kradanu se víc vaří italská jídla jak thajská :)). Nebyl jsem tam. Na Mooku ale ano. To je fajn ostrov a pokud ještě nemáš ubytko doporučuji západní pobřeží Hat Farang.

0 Citovat

díky za podrobnější odpověď, jedeme jen dva a jedeme první dva týdny v březnu. Na kradan chceme jet na tři dny kvůli šnorchlování a plážím, a dál by jsme to už rádi v klidnějším ne tolik turistickém duchu (i já sem četl o Kradanu své, ale je to přání manželky :-). Bral bych to cestování klidně ve volnějším stylu, ale má draha polovička ráda ví do čeho jde a nerad bych se nechal někde někým napálit ... :-( no ještě to budu muset pozvažovat. Jen k těm přesunům mezi ostrovy, dlouhoocasky je lepší si domluvit v nějaké cestovce, nebo přímo na přístavišti? diky

0 Citovat

Transport domluvíš v každém ubytku na ostrovech :)

0 Citovat

V březnu je samozřejmě ještě sezona.Vetšina lodí nejezdí až od dubna. Já letím koncem dubna a nějak jsem si vsugeroval, že už je konec března :)). Do toho Trangu se když tak podívejte na cestě zpět. Je to zajímavé poklidné město prakticky bez turistů. Naproti vlakovému nádraží dělají výborný ledový čaj a mají tam noční trhy, kde připravují skvělý vepřový hambáč :). Z Trangu jede bus do Krabi a možná by vám i zastavil u letiště :)) Vše je o domluvě a nějakém všimném.

0 Citovat

Ja mam skusenost, ze vsetky transporty bolo najlacnejsie kupit rovno na mieste. Ceny, co ponukaju vopred cez internet, hoci pisu, ze su so zlavou, boli vzdy vyssie. Boli sme v druhej polovici aprila 2017, vsetky lode jazdili.

Kradan bol super, klud, malo ludi a snorchlovanie priamo z plaze. Na krajsom ostrove som zatial nebol :)

0
14 reakcí