Ahoj, hledám letenku na Madeiru v období 11.3.-19.3.2017. Nejlepší, co jsem našel, tak z Prahy s přestupem v Amsterdamu (a při cestě zpět spaní na letišti) za cca 6,5 tis.Kč (získám tak celých 7 dní na cestování). To není špatný, když to potřebuju takhle přesně. Myslíte, že mám koupit nebo ještě vyčkat? Popř. máte nějaký lepší tip? Díky! .

Madeira

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

17 reakcí

Ahoj,

hledám letenku na Madeiru v období 11.3.-19.3.2017. Nejlepší, co jsem našel, tak z Prahy s přestupem v Amsterdamu (a při cestě zpět spaní na letišti) za cca 6,5 tis.Kč (získám tak celých 7 dní na cestování). To není špatný, když to potřebuju takhle přesně. Myslíte, že mám koupit nebo ještě vyčkat? Popř. máte nějaký lepší tip? Díky!

0

7 dnu na cestovani po Madeire ziskas i tak, kdyz pojedes vlakem nebo busem z Prahy do Mnichova ( vcasna jizdenka byva okolo 550 Kc ) Shuttle bus do Memmingenu stoji 15 euro , let Memmingen -Porto - Ryanair 11.3 21.05 30 euro , noc v Portu (23.00-6.25 ) a rano 12.3 odlet na Madeiru easyJet rovnez 30 euro ( soucasne ceny )
Zpet 19.3. do Berlina 9.05 s 2 prestupy ( Porto , Tolouse ) easyJet soucasna cena 66 euro , z Berlina z letiste Praha 650 Kc

Takze kombinace asi o cca 1000 Kc levnejsi smiley Misto vlaku nebo busu a shuttlu do Memmingenu se jde na ten odlet na nedeli rano dostat i letecky pres Brussel cena by mela byt asi 40 euro , ale je zase asi problem s webokou Ryanairu nejde mi ta cena ted potvrdit ( 2x 540 Kc )

0 Citovat

Tak jasne , taky volim mene prestupu , ale on tam ma taky noc na letisti ,a chtel presne data a 7 dnu na Madeire , taky se prestupovani a ruzna mista daji pojmout jako soucast dovolene ,,,( v tomhle pripade asi moc ne 23.00-6.25 na letisti v Portu neprinese hodnotu navic a nocni bus z Berlina do Prahy taky ne)
Ale proste z CR vseobecne jsou zatim nizkonaladovky ve vyberu letu hodne omezene, takze nez platit draze , tak si radeji vyberu nejaky ten prestup nekde a zalezi pak jen na me , jestli si tam necham cas na prohlidku a treba si tam zajistim nocleh a mam to uz jako dovcu , nebo proste zkousnu tu noc na letisti..
Neposuzoval jsem ,ani nehledal jeho variantu pres Amsterdam , tak nemohu posoudit v cem je lepsi nebo horsi

0 Citovat

Ahoj, díky za rady! Noc na letišti mi nevadí při cestě zpět, to se dá ještě zkousnout. Na Mnichov jsem koukal, třeba se ještě vyskytne něco lepšího.

0 Citovat

Zdravím,

pokud plánujete jet na Madeiru nebo si jenom chcete přečíst, jak nám tam letos v červnu bylo, stačí rozjet http://horama.cz/horama-pesky/madeira/ nebo http://horama.cz/

Na webu najdete výlety, které jsme absolvovali spolu s trasami a doporučeními, co bychom udělali příště možná jinak.

Přeju příjemné čtení a doufám, že někoho nalákám.

http://horama.cz/horama-pesky/madeira/

0 Citovat

Ahoj,

rádi bychom vyrazili na Madeiru v období duben, květen. Nemáte tip na levné letenky? Odlet může být, Praha, Brno, Drážďany, Lipsko...

Děkuji smiley

0 Citovat

Jak to delate, ze najdete letenky za takove ceny..? ja at se snazim tak se snazim nikdy nenajdu nic pod deset tisic. Nejaka rada na letenky v case velikonoc? odlet 8.4. nebo pozdeji a prilet do 23.4.?

Dííík za tip

0 Citovat

Velikonoce nikdy nebyly zrovna dobré období na nákup levných letenek,tak proto možná ty tvé vysoké ceny smiley

0 Citovat

Ahoj, nemáte někdo nějaké zkušenosti s pujčením auta na Madeiře? jestli je nějaká půjčovna které se vyloženě vavarovat? a je lepší si zarezervovat auto dopředu kupříkladu na rentalcars, nebo je výhodnější si auto pujčit až na místě na letišti? moc díky za rady

0 Citovat

Vyvarovat se by byl silný výraz, ale dej si pozor třeba na Europcar ve Funchalu. Auto si často nepůjčuju (vlastně zatím jen 2 x za život), takže jsme vše ne zcela jaksepatří sledovali a ve finále při vracení nás chtěli s prominutím "oje*at" - prý jsme ztratili/byla ukradena anténu od autorádia. Kámoš před odjezdem z půjčovny na vlastní oči viděl, jak mu ji maník odšroubovával ze střechy auta, protože jsme odmítli GPS. Nedošlo mu, že anténa nemá s GPS nic společného a sami jsme si uvědomili, že jsme si ji měli nechat, když jsme po 2 dnech chtěli pustit rádio a to samozřejmě nehrálo. Při návratu auta jsme se tam docela dohádali, nakonec nám ji sice nenaúčtovali (chtěli docela pálku - anténa byl takový plastový kus v barvě auta), ale při odchodu na nás koukali, jakobychom chtěli "oje*at" my je. Bylo to takové divné - buď si ji ukradnul ten maník, který nám auto předával pro sebe nebo byli domluveni.
Rezervovali jsme předem přes Rentalcars.

0 Citovat

díky za odpověď smiley a pojištění jste si brali to základní, nebo jste si na rentalcaru dokupovali to full?

0 Citovat

Měli jsme pouze to, co nabínul Rentalcars...proto asi na nás byli v půjčovně nasraní, protože vše jsme jim tam na místě vše odmítli a ve finále i tu GPS smiley

0 Citovat

Dobrou zkusenost mam s Economy car rental, pujcoval jsem pres ne uz mockrat , nejsem si jisty uplne, ale myslim , ze na Madaire taky .
vsechno vzdycky bylo vporadku, jen mi na teto agenture vadi to, ze dopredu nezdeli od koho vlastne auto bude, toto se dozvim az z potvrzene rezervace , po zaplaceni male zalohy , vetsinou jde o znackove autopujcovny, ale i ty se prece jen v podminkach od sebe trosku lisi a ty podminky se vlastne dozvim pozde

Druha takova s meho pohledu trosku neseriozni zalezitost je ta,ze oni tvrdi ze je vse v cene, vcetne pojisteni , ano je ,ale jde o pojisteni basic ,ktere vyzaduje pak spoluucast a pujcovny blokuji na karte urcitou a ne zrovna malou castku, te se jde vyhnout tim , ze sjednam dalsi pripojisteni , coz dela vetsinou v Evrope na tyden cca 50 euro navic

Proto jsem si zacal pujcovat auta od mistnich pujcoven ktere toto nevyzaduji ( Cicar, Plus car, Value+, ted treba naposledy pres hotel v Muscatu mistni autopujcovna , mozna ze i na Madeire nejaka bude , rozhodne ale dopredu , zejmena pokud jde o nejaky exponovany termin

Ted me napada ze na Porto Santo jsme si pujcovali auto az na miste bez depozitu a velice jednoduse na 1 den , chteli jsme puvodne kola, ale zjistili jsem ze za 2 kola bychom dali za 2 dny 40 euro a auto na 24 hodin , tedy vlastne taky na 2 dny kdyz jsme si ho pujcovali odpoledne vraceli taky odpoledne jsme dali 35 euro

Jen tak zkusmo jsem zadal a zrejme i na Madeire budou takove pujcovny co nevyzaduji to, co ty klasicke nadnarodni

https://carrentmadeira.com/, ovsem jak vidim ceny na tyden ne zrovna priznive , ale mozna by stalo za to pohledat , to pres Economy je jistota, ale podminky, ktere jsem uvedl

Na Madeire ve Funchalu na letisti se projde takovou krytou venkovni chodbou, sjede vytahem na parkoviste a tam jsou vsechny autopujcovny

0 Citovat

To muzu, ted jsem naposledy mel v Muscatu rezarvaci pres ne , ale v hotelu jsme narazili na lepsi podminky , tak jsem stihl jeste v jejich lhute 48 hodin auto odhlasit , za 2 dny jsme si ho pujcili pres hotel v mistni pujcovne ( bez platby dopredu, bez depozitu, bez platby kartou a bez mezinarodniho ridicaku i kdyz jsem si ho vyridil predem , vyslo i levneji vetsi a s Economy me pak na ucet prisla ta mala zaloha co jsem platil zpet

0 Citovat

Mimochodem jestli mluvíš o economycarrentals.com tak to jaký balíček pojištění si bereš, to je tam VZDY vidět - musíš kliknout na ty podmínky

- píšou že to je vše all in, protože klasicky pojištění nulové spoluučasti se nepovažuje za all in
- naopak one way rental mají vždy v základní ceně (vyzkoušeno) stejně jako vracení mimo otvírací hodiny (nevyzkoušeno).

Já si dřív bral u různých agregátorů to jejich pojištění s nulovou spoluúčastí, to samo výjde levněji než na místě u půjčovny (navíc většinou v ceně skla a kola). Sice musíš ručit svejma penězma, ale to Ti pak pojištovna vrátí.

Ovšem když jsem si spočítal předloni, že za 11 dnů půjčení auta na Krétě za tu nulovou spoluúčast zaplatím agregátoru skoro tolik jako za roční externí pojistku, tak jsem šel do těch Britů.
Bohužel jak jsem se dozvěděl, tak už to nedělají pro CZ rezidenty....

0 Citovat

Ano jde o economycarrentals podminky vidim vzdycky to ano, jen u nich nevim dopredu u koho to pak bude a podle meho je malicko rozdil i v tech nadnarodnich pujcovnach ,ktere maji budky primo v letistnich halach na kazdem letisti

Mimo pujcovni dobu tam myslim je nejaky mensi poplatek navic , ano mas pravdu ze nulova spolucast je neco navic . ale neni to u vsech tak jednoznacne drazsi,

Loni jsme meli pujcene na zacatku leta auto na Korfu , nasel jsem pujcovnu Value plus, na letisti budku nemeli, ale chlapik nas cekal v hale , zavedl nas na hlidane parkoviste, kde mel stolek, slunecnik, svuj van a zaparkovane byly 3 auta z jejich logem , rychle sepsani ( mel jsem rezervaci dopredu bez zalohy ), plne pojisteni bylo na tyden navic 28 euro, bylo mu jedno jakou kartou zaplatim , dokonce jsem klidne mohl zaplatit v hotovosti , depozit zadny nebyl a protoze jsme odlitali rano brzo tak jsem mel parkovaci kartu a klice od auta strcit pod koberecek v aute , nechat stejne mnozstvi benzinu a tot vse

Cena byla v podstate na urovni ekonomycarrentals , kde bych ovsem zcela jiste platil misto 28 , 49euro na 7 dnu , pokud bych nechtel blokovat kartu, karta by musel byt ktreditni, pri vraceni bych pravdepodobne platil za dobu mimo uredni hodiny, a kdyz takove podminky jdou traba u Cicaru nebo Plus caru , akorat tam je depozit na obsha nadrze ( u toho Value Plus nebylo ani to ) ,kartu Cicar vyzaduje, tak proc by to nemohlo fungovat i u jinych

Na Kanarskych ostrovech a v Recku na ostrovech je asi nejednodussi pujceni auta jake znam , osobne nekatastofalnejsi pristup byl ve Skotsku v Edinburgu ,ale to myslim byla otazka obsluhy , mel jsem to tam prave od Economycarsrental . poslal jsem jim pak stiznost, ale nebyla vyresena k me spokojenosti , neslo, ale o vec zasadni , tak jsem to nechal plavat

0 Citovat

Uvažujeme v létě o Madeiře, podmínkou je termím v druhé půlce července.  Nabídka letenek do dost tragická. Koukal jsem na zájezdy a ty se pohybují okolo 15k za týden se snídaní. Nepotřebujeme luxusní ubytování, důležitější je poloha v centru Funchalu - nechceme si půjčovat auto.

Má smysl v tomto termínu hledat něco individuálně nebo je to opravdu lepší s cestovkou? Potom, jestli ta cena 15k je dobrá, nebo má smysl počkal na LM? V zájezdech nemám vůbec přehled.
0 Citovat

V každém případě vám přeji úspěch při hledání letenky a skvělý čas na Madeiře!
https://a-smallworldcup.com

0
17 reakcí