DD, hledám 2letenky na Seychely. Loni v lednu byla za 8500Kč, nejdřív z Paříže pak z Krakova, nebo někde z Polska. Prošvihla jsem to  .

Seychely???

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

DD, hledám 2letenky na Seychely. Loni v lednu byla za 8500Kč, nejdřív z Paříže pak z Krakova, nebo někde z Polska. Prošvihla jsem to smiley a od té doby čekám a nic. Myslíte že se zase něco objeví??

0

Seychely se občas vynoří za lepší cenu, neházel bych flintu do žita.. Kdy by to mělo být?

0 Citovat

asi někdy až tady bude hnusně čekám na tu správnou cenu smiley

0 Citovat

Mam na La Digue kamarada(domorodce)pokud budes mit letenku a budes hledat levne ubytko(50ecek za pokoj pro 2 se snidani a veceri tak pisni smiley

0 Citovat

Jak to řeší v případě potvrzení od hotelu? Bez něj vás na Seychely nepustí.

0 Citovat

Jj, jak píše Dave, chtějí vidět potvrzení od hotelu. Po tom, co jsem četl několik příběhů jak je dusili při příletu, tak já jsem si radši zarezervoval ubytování na Mahe za 40 EUR/2 lidi (AIR BNB - potvrzení o pobytu tam je), a na La Digue 60EUR/2 lidi včetně snídaně (booking). Každopádně už se těším na Davův cestopis. Nás to čeká až začátkem června, takže každá rada bude dobrá smiley

0 Citovat

Marthe, mozes dat link na ubytko, ktore si rezervoval na La Digue?
Inak, je potrebne mat zarezervovane ubytovanie na celu dlzku pobytu, ci staci niekolko dni a je to ok? (myslim ohladom tej kontroly na letisku).

0 Citovat

To ubytovani na La Digue je Villa Authentique. Byla to nějaká ta skrytá nabídka bookingu co chodí registrovaným uživatelům, jinak je ta cena mnohem vyšší. Co jsem četl cestopisy ze Seychel, tak je to tak půl na půl, po některých vouchery na ubytování chtějí po jiných ne. Jedu tam na dovolenou, tak nechci hned na letišti řešit problémy. Dokonce prý i volají do těch hotelů a potvrzují si rezervace, takže ani zrušená rezervace na bookingu nemusí stačit. Ja pro svůj klid jsem si zarezervoval ubytování, ale určitě se najdou tací, kteří budou psát že není žádná rezervace potřeba.

0 Citovat

Docela mě láká na podzim vyrazit na Seychely, našel jsem letenky z Vídně s Etihad za cca 12500 Kč. Má někdo zkušenosti jak se vyvíjí kurz rupií vs koruna? Díval jsem, že v průvodci je 1 rupie cca 2 Kč, zatímco aktuální kurz je 1 ku 1, tak jestli má nějaké výraznější výkyvy v různých obdobích nebo máme tak silnou korunu momentálně 😊 vím, že finanční kondice Etihadu není úplně ideální, tak jestli ještě nějakou dobu vyčkávat třeba na nějakou akci s někým jiným nebo brát rovnou. Vzhledem k tomu, že nás poletí nejspíše 6-8 dospělých, doporučili by jste půjčení auta nebo kombinaci taxi+bus? Předpokládám, že budeme celých 12 dní trávit na jihozápadě Mahé a z tama sem tam na nějaký výlet.

0 Citovat

1. Je to oslabení měny z důvodů Covidu

2. Etihad nepadne

3. Půjčení auta je vpohodě

4. Nezůstavejte 12 dní na hlavním ostrově

0 Citovat

Kurz rupie ti může být úplně jedno, jak klesá kurz vůči koruně, tak se tam zvedají ceny. Je to šulnul pořád nastejno. 12.5k za letenku není žádný zázrak. Taxi je tam drahý a autobus je zase moc levný. 

0 Citovat

5. Občané ČR nemají vstup na Seychely povolen.

0 Citovat

Díky za odpovědi 😊 nad přejezdem mezi ostrovy jsem přemýšlel, ale tam to asi neprojde u ostatních, ale zkusím je aspoň trochu nalomit na tuto možnost. Cestopisy jsem pročetl, tak snad nějaké základní znalosti o cenách a právě i cestování mezi ostrovy máme.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

5. Občané ČR nemají vstup na Seychely povolen.

Vím, každopádně tak nějak doufám, že na podzim už to bude cajk. Stejně jako doufám, že v červnu klapne odložené EURO 😉

0 Citovat

Kluci, nesazejte se! Davam lahev Moetu vc.postovneho na zruseni Eura s divaky. Pokud bude, tak s vyrezanyma divakama s papundeklu a fake fandenim.

0 Citovat

co je to to euro s diváky?

0 Citovat

A to jsem čekal, že zrovna Vy navštívíte v Petrohradu všechny zápasy 😉

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Kurz rupie ti může být úplně jedno, jak klesá kurz vůči koruně, tak se tam zvedají ceny. Je to šulnul pořád nastejno. 

Takto to obecně nefunguje a ani teď na Seychelách. Kurz meziročně klesl o 40% a inflace je necelá 4% (trošku vyšší než loni, ale podobná jako před 3 lety):

https://www.cbs.sc/marketinfo/Inflation.html

https://www.xe.com/currencychart...p;view=10Y

Jistě vzrostly ceny dováženého zboží, ale služby by měly zůstat na podobných cenách, i když poskytovatelé některých služeb vyloženě pro turisty by to mohli využít pro zvýšení cen. Na cenách benzínu (toho se tam ale tolik neprojede) se to ani moc neprojevilo: https://www.seypec.com/fuel-prices

Ceny za ubytování a půjčení auta budou záviset na aktuální poptávce a nabídce.

0 Citovat

Tak nabídka poptávka je na prvním místě to samozřejmě, ale domnívat se, že mě teď Seychely vyjdou na polovinu kvůli kurzu je naivní.

0 Citovat

To jsem samozřejmě nepředpokládal, že by nás to najednou vyšlo na polovinu. Nějakej vývoj cen oproti 2 roky starým cestopisům člověk očekává. Ale nemůžu si dovolit zbytku odprezentovat je to tak a tak a pak na místě zjistit, že ta realita je úplně jinde. Proto dotaz jestli má kurz výkyvy třeba v rámci určitých obdobích roku.

0 Citovat

Seychely jsou vhodné hlavně pro páry co tam chtějí kvůli charakteristickým plážím.

Pro nějakou větší partu co si tam chce užít i něco víc (výlety, restaurace, drinky, dobrodružství, akci apod.) to moc vhodná destinace není. Na to je třeba mnohem vhodnější JAR.

0 Citovat

Tak ono to má být spíše taková rodinná oddechová dovolená, já+přítelkyně, ségra od přítelkyně s partnerem a rodiče od přítelkyně + možná 2 kamarádi, abychom zaplnili 2 auta. Samozřejmě se nějaký alkohol vypije, ale v rozumném množství. Proto ani tak netlačím na nutnost navštívit i Praslin a La Digue. Navíc to bude vlastně taková první větší exotika (v úvahu ještě připadá Tanzanie/Zanzibar nebo Karibik).

0 Citovat

Jestli ti nevadí, že tam není moc co dělat a v restauraci stojí večeře pro jednoho 600+ bez nápojů, tak proč ne...

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

Proto dotaz jestli má kurz výkyvy třeba v rámci určitých obdobích roku.

Z toho grafu za 10 let, který jsem postnul výše, nevyplývají žádné výkyvy dle období roku. Je pravděpodobné, že s návratem turistiky do předchozího stavu se kurz vrátí někam k 1,65 Kč za rupii, kde byl po dobu 1,5 roku před covidem. Těžko ale říct, jak rychle.

0 Citovat

I když netuším, jakou dovolenou plánujete a co si od ní slibujete, dovolím si pár poznámek - Seychely jsou v porovnání s jinými destinacemi na pobyt drahé a služby neodpovídají cenám. Velmi souhlasím s názory padrina11, strávil jsem tam několik měsíců a pokud chcete být jen v resortu+all inclusive, který navíc má k dispozici pláž a vše kolem, asi nebudete nic řešit, ale dáte za to balík peněz. V momentě, kdy chcete poznat více, chce to auto a pořád platí, že pokud neznáte někoho z místních, budete neustále platit ceny neúměrné službám...čepovaný Heineken 350,- Kč na jediném místě na hlavním ostrově nebo jinak v plechu pivo 80,- - 150,- Kč. Úplně bych se vykašlal na kurz, protože to není hlavní, polož si otázku, co chceš a kvůli čemu tam jedete.

0