Ahoj všem, pomáháme nadšencům navštívit Srí Lanku bez CK. Pořádáme expedice a máme připravené balíčky pro partičky přátel cestovatelů. Prosím, pokud někdo tuto zprávu zavnímá, jako reklamu, nezlobte se. Snažím se jen ukázat, co všechno umíme naorganizovat a s čím můžeme pomoct. Děkuji Saša srilanka-levne.cz .

Srí Lanka zájezd bez CK

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

24 reakcí

Ahoj všem, pomáháme nadšencům navštívit Srí Lanku bez CK. Pořádáme expedice a máme připravené balíčky pro partičky přátel cestovatelů. Prosím, pokud někdo tuto zprávu zavnímá, jako reklamu, nezlobte se. Snažím se jen ukázat, co všechno umíme naorganizovat a s čím můžeme pomoct. Děkuji Saša
srilanka-levne.cz

0

Dobrý den, mohu poprosit o nějaké informace? s manželem se chystáme říjen-listopad, tak budu ráda za každou informaci:)

0 Citovat

Před týdnem jsme se vrátili ze Srí Lanky a byla to paráda! Letenky jsme kupovali v lednové akci za cca 12 000 Kč s Turkish Airlines. Cestovali jsme autem s řidičem. Kontaktovali jsme ho dopředu, sestavil nám návrh itineráře cesty včetně ubytování. Něco jsme upravili a v srpnu vyrazili. Autem s řidičem je to pohodička, nemusíte tahat těžkou krosnu, pomůže vám zařídit co potřebujete s místními a stihnete toho mnohem víc (najezdili jsme asi 1400km během 14 dnů). V podstatě největší drama co jsme zažili bylo s opicí, když se nám pokusila ukrást nákup.

Kontakt na řidiče: Praneeth Prasanka, email: praneeth_prasanka@yahoo.com, web: www.srilankatourdriver.com
Kontakt na mě: ysabell87@gmail.com

0 Citovat

Letos jsme byli na Sri lance 14 dnu, prvni tyden s ridicem, kdy jsme objeli vse dulezite pamatky,druhy tyden jiz na vlastni pest jsme cestovali po jihu.

Porad vyjde levneji si pronajmout ridice , nez si koupit zajezd za nehorazny prachy.

Myslim si ze je na kazdem jakou variantu si zvoli. Ridic je idealni varianta, pokud nemate moc casu, nebo neni jazykova vybavenost a pokud to chcete mit vic pohodlnejsi . Rozhodne nezavrhuji variantu jet uplne na vlastni pest, a prepravovat se autobusem ci vlakem, rozhodne to ma neco do sebe. Jen si myslim , ze to neni pro kazdeho. Nekdo nema naladu, nervy zjistovat kam ktery bus jede, nebo pak stat x hodin v plnem autobuse. Na druhou stranu je to dobra zkusenost .

Rozhodne bych vyloucila zajzed z CK, kdy to je min.tak 2x drazsi.

0 Citovat

Ahoj, kolko prosim stoji vodic na tyzden? trebalo zjednavat?

0 Citovat

Rozmyslali ste aj nad tym, pozicat si auto?

0 Citovat

tak zrovna na sri lance bych si auto nepujcil smiley a to jsem řidil už ledaskde smiley veřejná doprava je uplně na pohodu (jen to chces hodne pevne nervy ) a cheap, všude se dostaneš mhd a kdyžtak tuk tuk smiley

0 Citovat

Pro mě byla Srí Lanka co se týče dopravy a přesunů jedna z nejjednodušších destinací. Ve vlaku vás s cenou neukecává nikdo, v autobusech jakbysmet (max náhončí na svou bus "společnost"), vše je zcela spolehlivé a jezdí kupodivu načas. Jediné, co jsem musel smlouvat byli právě ti soukromí řidiči a hlavně tuktukáři (ale tuktukář je v celé Asii kapitola sama o sobě smiley ). Auto bych si tam nepůjčoval, způsob jízdy na místních komunikacích zase tak zcela bezpečný není a řešit s půjčovnou případné nehody se nevyplatí - to už raději ten místní řidič...i když mi stále uniká, proč proboha na celý pobyt!.

0 Citovat

A co by to bylo jiného než reklama? smiley

0 Citovat

Kto si chce uzit Sri Lanku po svojom tak smelo do toho. Bezpecna a krasna zem, s mnozstvom usmievavych ludi a chuti.. Stravili sme tam zaciatkom roku 2014 mesiac a potom sa presunuli do Kathmandu. Videli sme Colombo, Kandy, Nuwara Eliyu, surfovali na Hikkaduwe, pomahali zahrabavat vajcia korytnackam, .... kto este nieje rozhodnuty tak mozno pomoze nas fotoblog MARUSHKA - http://marushkaphoto.blogspot.no/2015/11/si-sladka-ako.html

Dali sme to v ramci okruznej jazdy na tri mesiace - Thajsko, Malajzia, Sri Lanka a Nepal zaciatkom roku 2014.

Neviem o tomto ostrove zdaleka, napriklad hore na severe sme neboli vobec, ale ak by niekto cokolvek chcel poradit tak dajte vediet.

Sri Lanka je perla. smiley
Marushka / Andrej

0 Citovat

Stále mi uniká, proč chce na Srí Lance někdo platit řidiče na celý týden smiley Neřeknu tedy na nějaké extra věci, jako je odvoz od ubytka třeba na Horton Plains a poté nazpět a tak, ale platit maníka nonstop, když je tam velice levná a opravdu spolehlivá doprava?

0 Citovat

Měli jsme řidiče na týden a domluvená cena byla 300 dolarů + dostal od nás dýško 40 dolarů.

0 Citovat

Ja tomu tiez nerozumiem.. Ostatni ludia maju asi radi instantne riesenia.
Pre mna bola jazda otvorenym vlakom tretou triedou na Sri Lanke jeden z najvacsich zazitkov. Socialny rozmer tohto sposobu premiestnovania hocico nezatieni, clovek doslova nasiakne clovecinou smileyAle, kazdy ako chce.. Bear, mozno ked budeme mat 60 tak aj my budeme mat fulltime vodica nielen na SL smiley.

0 Citovat

Blbost, to není o věku a vím o čem mluvím smiley Někdo prostě potřebuje ten instantní, organizovaný "zážitek" a stačí mu to...mi ale určitě ne. Vlaky neměly opravdu chybu - levné, spolehlivé a bezpečné smiley
http://bear2010.rajce.idnes.cz/Sri_Lank ... 080906.jpg
http://bear2010.rajce.idnes.cz/Sri_Lank ... 080907.jpg
http://bear2010.rajce.idnes.cz/Sri_Lank ... 090228.jpg

0 Citovat

Já se na ten vlak neskutečně těším, už skoro rok mi chybí indické cestování vlakem, takže doufám, že se tomu Lanka aspoň trochu přiblíží! smiley Ale sakra, kdyby jim tak fungovaly ty pitomé železniční webky, už týden denně refreshuju a nic...

0 Citovat

Vlakem jsme jezdili co to šlo (všude, kde jezdil, jinak busem) a žádné webky nebyly nikdy třeba. Prostě zajdeš navečer na nádraží, koukneš, kdy to jede a ráno odjíždíš (pouze příklad, jezdili jsme i v den, kdy jsme chtěli odjet). Vlaky 3. třídy byly bezkonkurenčně nejlepší, na Srí Lance bych ani jíným jet nechtěl. Sedět svobodně za jízdy v otevřených vstupních dveřích do vagónu, odskočit si na nádraží pro občerstvení, paráda smiley

0 Citovat

Ano, takto to poznam!!! smiley http://marushkaphoto.blogspot.no/2015/11/si-sladka-ako.html
Video - https://www.youtube.com/watch?v=qroZOojl7S4

Teraz som v Norsku. Ked to porovnam, tak ... je to neporovnatelne smiley

0 Citovat

Do toho bych jistě šla, mít dostatek času, ale takhle budeme mít slušně napráskaný program - proto chci vědět, kdy to kam jede, abych měla představu, kolik toho reálně můžeme stihnout. S Indií jsme to měly podobně, všechno jsem předem projela jejich webem, zapsala si dny, časy a čísla vlaků a na místě to pak bylo o hodně jednodušší. Jinak my jsme ani nad něčím jiným než nad 3. třídou neuvažovaly smiley

0 Citovat

My měli napráskaný program taky (treky, výlety, koupání) a vzhledem k tomu, že doprava na celé Srí Lance byla spolehlivá, nestalo se nám, že bychom někam nedojeli, jak jsme potřebovali. Stihli jsme bez jakékoliv přepravní organizace předem za cca 17 dní zhruba tento okruh (je v něm i dva noční přesuny):
Colombo - Negombo - Kandy - Sigiria, Dumbulla - Newara Ellia - Hutton - Dalhausie - Adams Peak - Hutton - Haputale - Lipton Seat - Ohiya - z Bandarawela do Ella - Tangalle - bus z Wellawaya do Tengola - Mirissa - Weligame - Unawatuna a Galle - Colombo
Řidiče jsme najali pouze na přepravu ke vstupu na Horton Plains a potom ještě jednou taxi do vesnice pod Adams Peak, zbytek byly vše vlaky, busy, vše bez jakéhokoliv zjišťování z domova. Právě proto píšu, že Srí Lanka se mi zdála na cestování zatím zcela nejspolehlivější a stále mi uniká, proč tam někdo platí řidiče na celý pobyt smiley

0 Citovat

Řidiče nechápu absolutně vůbec. Znám lidi, co tak projeli Indii, ale vždyť je to taková škoda! Sleeper class (a níž) je to nejlepší. Ale někteří lidi asi potřebují, aby se o ně někdo postaral (a to se fakt snažím, aby to teď z mé strany nevyznělo pejorativně). Jinak já mám to plánování ráda, můžu se pak aspoň těšit z cesty, ještě než nasednu na letadlo, navíc mám zkušenost, že to fakt ulehčí ten proces na stanici. Ale jo, třeba jednou taky svolím k organizaci až na místě smiley Jinak které byly ty dva noční úseky? Já noční preferuji, člověk aspoň ušetří za nocleh a při jednom se posune o stovky kilometrů dál, ale Srí Lanka je na tohle celkem mrňavá smiley

0 Citovat

V noci jsme přijeli busem po půlnoci do Newara Ellia, ten druhý už si přesně nepamatuji, vím jen, že jsme do ubytka dorazili v noci, jsou to dva roky smiley Jinak ale busy přes noc nějak nejezdí, ten co jsme jeli byl do té destinace jeden z posledních....když na to vzpomínám, tak vlastně až tak přes celou noc nebyly, vždy jsme v pozdní noci zalehli smiley

0 Citovat

Ja zasa nechapem, preco ma niekto potrebu niekomu vnucovat svoj sposob cestovania... sam som precestoval takmer 80 krajin vratane Sri Lanky a vyskusal som si vsetko, od tuk-tukov na Sri Lanke az po sukromneho sofera v Turkmensku (kde sa inak neda). Ja sam preferujem prenajat si svoje auto, lebo rad soferujem a najviac toho tak aj stihnem vidiet a prejst, ale nikdy by som nikomu nehovoril "cestuj takto a takto a ak budes cestovat inak tak si stary dochodca"...

Ti ludia sa pytali na radu, pokial im radu neviete dat, tak to nechajte na tych, ktori to zvladnu. Fakt nerozumiem, preco tu niektori maju potrebu robit ramena a predbiehat sa v tom, kto cestuje viac "lokalne". Neviete, v akej situacii ti druhi su a co sa im paci, mozno neovladaju dobre jazyk, mozno sa boja soferovat, mozno su velka skupina a je pre nich vyhodne mat sofera, atd... alebo proste im to tak vyhovuje.

Takze kaslite na to, cestujte si ako vam vyhovuje a nechajte ostatnych, nech si tiez cestuju tak ako chcu oni.

A aby som nebol uplne offtopic - moji znami, co boli nedavno na Sri Lanke, si auto so soferom prenajimali a hovorili ze platili nejakych 50-60 USD na den za auto pre 5 ludi (+sofer) s tym, ze v cene mali vsetko (sluzby sofera, benzin, poistka) a nemuseli sa o sofera starat.

Sam som na Sri Lanke bol pred 3 rokmi na vlastnu past a par informacii som zhrnul tu:
http://hroch.sk/destinacie/azia/sri-lanka/

Je to krasna krajina a jednoznacne stoji za navstevu.

0 Citovat

elu_thingol: Termin "vnucovat" podla mna nieje uplne vhodny, ale budiz. Sme na portaly "cestujlevne.com" a tak by sa skoro dalo predpokladat, ze sa tu zdruzuju ludia hladajuci informacie o lacnom sposobe cestovania. Ale mozno sa mylim... smiley
Ja by som informaciu, ze sa da niekde uplne pohodlne cestovat hromadnou dopravou a za desatinu ceny uvital, zaujala by ma. Nechapal by som to ako trubenie do boja. A ani to tak nemalo byt.

0 Citovat

Ja to nemyslel tak, ze jsem chtel nekomu neco vnucovat, jenom naznacit, ze to tam jde opravdu levne. Taky rozumim tomu, ze kde to jinak nejde, je sofer O.K. Chtel jsem jenom vyjadrit, ze zrovna na Sri Lance to pohodlne jde a to i pro ty, kdo jazyk nejak dobre az tak neovladaji - jako treba ja smiley

0 Citovat

Nejhorší zážitek v mém životě s řidičem na Srí lance.

Kirana Abeygunawardhana

d.u.abeygunawardana@gmail.com

+99 (77) 966 9406

FB s

Nedoporučuji nikdy v životě jet s tímhle člověkem na srí lanka. Zaplatili jsme 960 $ za to že nám každý den řekl že máme jet vlakem nebo tuktukem. Prostě všechno problém je to zloděj a lhář. Nikdy v životě s tímto člověkem na žádnou dovolenou nejezdete. Není to řidič je to zlodej nic nedělal a jen chtěl další a další peníze za nic.

0
24 reakcí