O aerolince Bulgarian Air Charter

Bulharský charterový dopravce Bulgarian Air Charter sídlící v bulharské Sofii poskytuje lety převážně mezi Bulharskem a Německem, Rakouskem či Polskem.

Letadla této společnosti můžete a zřejmě i potkáte na letišti v Praze. Několik letních sezon totiž létá pro cestovní kancelář Neckermann na lince do Burgasu.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Pokud se budete chtít proletět s touto společností, nejlepší je kontaktovat právě CK Neckermann a ideálně si počkat na last minute letenky do Burgasu, které se prodávají od 1.990 Kč. Jedná se však vždy o pár míst během léta.

Zavazadla

Letecká společnost nabídne zdarma jak příruční o standardních rozměrech 56 x 45 x 25 cm, tak i zapsané zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. Váha nad bezplatný limit je účtována příplatkem 3 € za 1 kg.

Sportovní vybavení jako surfy, jízdní kola, golfové hole, lyže či vybavení k potápění je možné přepravovat zdarma v rámci 23 kg limitu.

Odbavení

Check-in je k dispozici pouze na letišti, a to 2 hodiny před plánovaným letem. Na letišti v Praze se odbavuje z terminálu 1 a check-in se uzavírá 40 minut před odletem.

Služby během letu

Během letu dostanete zdarma jen vodu a kávu nebo čaj.

Zároveň díky letadlové flotile skládající se z amerických letadel McDonnell Douglas MD-82 a MD-83 se můžete těšit na mnohem více prostoru na nohy a pohodlnější sedadla.

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, nevíte na který email reklamovat zavazadla při odletu z Burgasu do Brna...na letisti v Brne jsme sepsali protokol dali mi email na ktery mam napsat a ten mi odepsal at napisu na Bulharskou spolecnost air chaster....nakej email jsem našla ale odpověď byla errors email....Děkuji

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na možnost převozu zdravotnického materiálu na palubě letadla. Jedná se o parenterální výživu, jeden metabolický vak s výživou má objem 2000ml. Potřebuji jich na cestu minimálně 10. Jednalo by se o dvě dekturové krabice o rozměru 35 x40 x25 cm, ve kterých budou tyto vaky a potřebný další materiál: stříkačky, jehly, vitamíny v ampulích, sety, dezinfekce atd. Celková hmotnost by byla asi 21-25kg? Výživa musí být uchována při teplotě 20 stupňů, tedy nejde umístit do zavazadlového prostoru.

Je to možné? Bude třeba potvrzení od lékaře? Jaká bude cena přepravy? Je třeba toto zajistit předem nebo můžeme odletět na poslední chvíli a nebude to problém?

Děkuji za odpověď. S přáním příjemných dní Ivana Košňarová.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, obávám se, že toto budete muset řešit přímo s dopravcem a asi ideálně ne Bulhary, ale s Čechy v Travel Service.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Proč by to řešila s TV S, když (zřejmě) letí právě s Bulgarian Air Charter? Shodou okolností jsem toto kdysi řešil s personálem letiště, kdy šlo o zamýšlenou kratší cestu s rodinným příslušníkem na pár dní po EU.

Rozhodně vám aerolinka nevezme desítky litrů neznámé tekutiny na palubu a budete vaky muset odbavit, ale ne nezbytně za poplatek. Zavolejte si na letiště a zeptejte se kdo dělá handling Bulgarian A.C. (nebo toho s kým letíte) a nechte se spojit se supervisorem odbavení, ten/ta vám vysvětlí vše potřebné.

Nicméně "uchovavána při teplotě xx" znamená dlouhodobě a pár hodin cesty obsahu nejspíš neublíží pokud se teploty budou pohybovat v + podobně jako oscilujī při transportu tohoto prostředku. Alternativně se opět zeptejte cz zastoupení výrobce (Fresenius?).

Já jsem cestu tehdy nakonec vzdal neboť to bylo příliš komplikované a sama jistě víte jak obtížná je obsluha pumpy, resp. udržování náležitého hygienického standardu i v domácím prostředí. Nevím jakou máte prognózu co se týče délky p.e. výživy, ale zvážil bych jestli je tato cesta teď nezbytná.

Přidat odpověď
před 4 lety

V úterý 19.6.2018 jsem s rodinou letěl touto společností z Bratislavy do Burgasu (odlet 8 00 h). Na konci letu jsem spatřil vlevo vedle letadla velké letiště. Přistání na něm jsem vyloučil pro velkou výšku stroje a úhel téměř 90 stupňů, který by se musel zatočit. A pak to přišlo... čumák k zemi rychlost narůstá a plná vlevo. Levé křídlo ostře k zemi. Velice prudké klesání. Namísto okruhu navíc , vyklesání a přistávání z kurzu. Akrobat nebo vojenský pilot v únikovém manévru. Do toho silný vítr. Mám cca 50 letů a poprvé v životě jsem se fakt bál. Přehrát odpovídajícím úřadům údaje ze záznamníků tak má po licenci nejen pilot , ale asi i společnost. Petr šrámek, Žďár nad Metují

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, dočetla jsem se na vašich stránkách Bulgaria Air Charter, že během letu podáváte občerstvení ve formě baget. Platí to pro všechny lety, nebo jen lety delší jak 2 hodiny? Případně, zda je možné objednat bezlepkové občerstvení a jak dlouho dopředu musíme objednat. V CK mi tvrdí, že nelze. Děkuji a pěkný den

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, Bulgaria Air Charter by stále měly podávat studené občerstvení zdarma. Zda je možné objednat bezlepkovou stravu netuším, tady bude nutné se obrátit přímo na aerolinku, byť si myslím, že to možné nebude, pokud to tvrdí CK...

před 4 lety

Zkušenost z letu 8.8.2018......zdarma jen voda, káva na 2 loky a jidlo ani drobek.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den

V pokynech předu odletem přišla z informace o váze zavazadla do 23 kg.na Vašich stránkách je psáno 20?

Dekuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, díky za upozornění, opraveno. Každopádně vždy platí to, co dostanete v pokynech od CK.

před 4 lety

Děkujete za upozornění a že opraveno a přitom to opraveno nemáte!

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,stále hledám a tápu..z jakého terminálu letá B.A.na letišti v Mnichově? Děkuji Jitka

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, v Mnichově létá z Terminálu 1.

před 4 lety

moc děkuji Kryštofe😊

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu