Letiště Čiang Mai

Chiang Mai International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CNX (IATA)
VTCC (ICAO)
Thajsko

Chiang Mai je hlavní letiště v regionu severního Thajska, které každoročně přivítá přes 6 milionů cestujících. V současné době se jedná o čtvrté nejrušnější thajské letiště.

Leží ani ne 3 km od samotného centra nomádského městečka Čiang Mai a je otevřené nonstop.

 


Letenky

Letenky do Chiang Mai budete v drtivé většině shánět z Bangkoku, příležitostně pak Phuketu, Krabi či Hat Yai. Jednosměrná letenka se pohybuje v rozmezí 400–800 Kč a nejvhodnější doba k nákupu je 1–2 měsíce před odletem. Nákup letenky týden před odletem však cenu dramaticky nezvýší a stále byste měli najít ceny do 1.000 Kč.

Do Chiang Mai létá Bangkok Air, Thai Airways, Air Asia, Nok Air. Základnu zde má regionální aerolinka Kan Air, která poslouží nejen k přeletům do Pai či Čiang Rai.

Doba letu z Bangkoku trvá 1 hodinu.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Po příletu se jednoduše přesuňte ke kiosku, kde jsou nabízené oficiální odvozy z letiště. Cena dopravy přímo k hotelu do centra města činí 160 THB, případně do širšího okolí 200 THB.

Alternativou jsou červené vozy (minibusy) sloužící k dopravě po Chiang Mai. Je však problematické zjistit plánovanou trasu. Oficiální cena je 20 THB, ale …

Přivolat si můžete také Uber.


Služby na letišti

Letiště je plně moderní se všemi standardními službami. Wifi je dostupné na 2 hodiny denně prostřednictvím sítě @AirportTrueFreeWiFi.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Thajska? Nastav si hlídače