Od 21. února 2022 dochází znovu k rozvolnění vstupních restrikcí a Austrálie se otevírá po dlouhých 2 letech znovu i krátkodobému turismu.

Cesta do Austrálie

Od 21.2.2022 mohou všichni plně naočkovaní cestovatelé po obdržení víz přicestovat do Austrálie bez povinné karantény. Upozorňujeme, že jednotlivá teritoria mohou nastolit další pravidla.

  • Otevřené hranice: ano, od 21.2.2022 pro všechny naočkované cestovatele
  • Test před odletem: ano, negativní PCR (72h před cestou)
  • Test po příletu: ne
  • Karanténa: není
  • Očkování: povinné dokončené 2-fázové schéma
  • Formulář: víza + příletový formulář

Před plánováním a nákupem letenek doporučujeme zažádat o víza do Austrálie a letenky kupovat až po jejich schválení. Proces může trvat i několik dní.

Návrat z Austrálie

Očkovaní cestovatelé nemusí podstupovat žádné testy před ani po příletu. Návraty se řídí dle návratových pravidel do ČR.

Další informace si můžete ověřit na těchto stránkách:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Janka _1

Ahoj, má prosím už někdo zkušenost s jednou dávkou Johnson & Johnson ? Taky jsem to pochopila, že stačí. Děkuju Janka

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak konečně otevřeno od 21.2.2022. Povinné očkování + víza.

před 4 měs

Ako to bude keď mám iba 1-davkovu vakcínu Johnson?

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Obávám se, že budete potřebovat booster mRNA vakcínou, protože spousta států (a vypadá to, že i Austrálie) Johnsona neuznávají.

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jaká spousta států? Stačí se podívat na ten odkaz a prokliknout dál:

Fully vaccinated

You are considered to be fully vaccinated for travel to and from Australia if you have completed a course of a vaccine approved or recognised by the Therapeutic Goods Administration (TGA). This includes mixed doses. Current approved or recognised vaccines and dosages accepted for travel are:

Two doses at least 14 days apart of:

AstraZeneca Vaxzevria

AstraZeneca Covishield

Pfizer/Biontech Comirnaty

Moderna Spikevax or Takeda

Sinovac Coronavac

Bharat Biotech Covaxin

Sinopharm BBIBP-CorV (for people under 60 years of age on arrival in Australia)

Gamaleya Research Institute Sputnik V

Novavax/Biocelect Nuvaxovid.

Or one dose of:

Johnson & Johnson/ Janssen-Cilag COVID Vaccine.

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Aha, tak to se omlouvám, to jsem přehlédla, moje chyba. A taky jsem se tedy dívala na více zemí a máte pravdu, že asi jediní, kdo mají s Johnsonem problém jsou Rakušáci. Tak to je fajn.

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Němci s ním mají taky problém, pokud člověk nedoloží prodělání covidu, což mě může zkomplikovat návrat z Mexika. Možná se nějaké evropské země přidají nebo přidaly. Spíš pro mě bude brzo podstatne vyžadování boosteru. Rakousko jsem nesledoval a nehodlám tam jet, dokud se blázni neuklidní. Jak je to tam s tranzitem s Johnsonem?

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 110 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-02-08T20:51:00+01:00)

Chtějí PCR test a z něj je výjimka jen pro očkované s boostrem a nebo po nemoci. (Omlouvám se, že zde řešíme Rakousko, už s tím končím.)

Ke vstupu do Rakouska (při překročení hranice), a to i při krátkém pobytu v řádu hodin, je třeba předložit:

- doklad o ukončeném očkování (platnost 270 dnů) či prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech ode dne odběru pozitivního testu, jímž bylo diagnostikováno onemocnění covid-19 (tzv. pravidlo 2G-geimpft, genesen ), a zároveň negativní výsledek PCR testu (ne starší 72 hodin od odběru). Doklad o prodělání covidu-19 se za účelem prokázání bezinfekčnosti uznává nejdříve od 6. dne ode dne odběru pozitivního testu, jímž bylo diagnostikováno onemocnění covid-19.

Tato povinnost se nevztahuje

a) na osoby, které doloží, že obdržely (třetí) posilovací očkovací dávku (booster) (doba platnosti 270 dnů), za booster pro účel překročení hranice je rovněž požadováno očkování jednou dávkou očkovací látky Janssen v kombinaci s jakoukoliv další očkovací dávkou - tedy PCR test se v tomto případě nevyžaduje.

b) na osoby, které předloží platný doklad o základním očkování (tj. 2 dávky v případě dvoudávkových vakcín, resp. 1 dávka v případě Janssenu - doba platnosti 270 dnů) v kombinaci s dokladem o prodělání Covid-19 v posledních 180 dnech (lhůta se počítá ode dne pozitivního testu, jímž bylo diagnostikováno onemocnění covid-19). Doklad o prodělání covidu-19 se za účelem prokázání bezinfekčnosti uznává nejdříve od 6. dne ode dne odběru pozitivního testu, jímž bylo diagnostikováno onemocnění covid-19.

c) na osoby, které prodělaly Covid-19 v posledních 90 dnech, pokud předloží osvědčení (lékařské potvrzení nebo digitální certifikát s QR kódem), z něhož vyplývá, že od pozitivního testu, resp. od prvních příznaků uplynulo min. 14 dní, min. 48 hod. nevykazují žádné příznaky nákazy, a i přes pozitivní výsledek testu lze předpokládat, že již nehrozí přenos infekce.

Uvedené osoby mohou přijet do Rakouska bez PCR testu/registrace/karantény.

Ostatním osobám, které se neprokáží negativním PCR testem, ačkoli nejsou od této povinnosti osvobozeny, bude vstup umožněn, musí ale podstoupit PCR test v Rakousku a nastoupit do domácí karantény do doby, než obdrží negativní výsledek testu. V tomto případě se cestující musejí rovněž před cestou registrovat.

Pro případ, že občané Rakouska, EU a EHP a osoby s pobytem v Rakousku nepředloží při vstupu do země platný doklad o očkování či o prodělání Covid-19 (předloží pouze PCR test), budou muset nastoupit povinnou 10denní karanténu, kterou bude možné ukončit nejdříve po 5. dni negativním výsledkem PCR testu. V tomto případě platí také povinnost registrace před cestou.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu