Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Zlaté Písky

Zlaté Písky

Jedno z nejznámějších bulharských letovisek se příznačně jmenuje Zlaté Písky a tamní 4 km dlouhá a široká pláž s opravdu zlatým pískem dává vědět, že název není jen tak nahodilý. Zlaté Písky je pojem, který je s plážovou turistikou v Bulharsku spjat už mnoho desetiletí. Zavítají sem především milovníci plážového povalování, luxusnějších hotelů a bujaré zábavy ve večerních hodinách.

Jen pár kilometrů ve skalách nad městem najdete středověký ortodoxní klášter Aldaža.

Pokud sem nevyrazíte s cestovní kanceláří, do Zlatých Písků snadno dojedete autobusem z Varny, od které se nacházejí jen zhruba 20 km. Do Zlatých Písků jezdí z centra Varny autobus číslo 9 (jízdní řád) každou půlhodinu za cenu 3 BGN.

Pokud jsou Zlaté Písky pro vás moc turistické a moc "ukřičené", vypravte se z Varny ještě víc na sever do mnohem klidnějších letovisek Albena nebo Balčik. Do obou míst vás sveze několikrát denně autobus z hlavního autobusového nádraží ve Varně, viz jízdní řád.

  • Naviguj: 43.2824, 28.0437

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu