Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Pozor, cesta bez omezení je možná pouze letecky. Při pozemní cestě potřebujete je nutné podstoupit karanténu.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Albena

Zlaté Písky

Jedno z nejznámějších bulharských letovisek se příznačně jmenuje Zlaté Písky a tamní 4 km dlouhá a široká pláž s opravdu zlatým pískem dává vědět, že název není jen tak nahodilý. Zlaté Písky je pojem, který je s plážovou turistikou v Bulharsku spjat už mnoho desetiletí. Zavítají sem především milovníci plážového povalování, luxusnějších hotelů a bujaré zábavy ve večerních hodinách.

Jen pár kilometrů ve skalách nad městem najdete středověký ortodoxní klášter Aldaža.

Pokud sem nevyrazíte s cestovní kanceláří, do Zlatých Písků snadno dojedete autobusem z Varny, od které se nacházejí jen zhruba 20 km. Do Zlatých Písků jezdí z centra Varny autobus číslo 9 (jízdní řád) každou půlhodinu za cenu 3 BGN.

Pokud jsou Zlaté Písky pro vás moc turistické a moc "ukřičené", vypravte se z Varny ještě víc na sever do mnohem klidnějších letovisek Albena nebo Balčik. Do obou míst vás sveze několikrát denně autobus z hlavního autobusového nádraží ve Varně, viz jízdní řád.

  • Naviguj: 43.2824, 28.0437

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu