Cestování Covid-19

Ekvádor je aktuálně otevřený i pro turistické cesty. Při příletu se musíte prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 10 dní. Na zpáteční cestě musíte po příletu do ČR opět podstoupit testování na Covid.

Aktuální informace na webu MZV.

Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Mitad del Mundo

Mitad del Mundo

Střed světa je oblíbená turistická atrakce, která se nachází 25 km severně od Quita. Je zde vystaven památník připomínající francouzsko-španělskou expedici, která tam v roce 1736 naměřila zeměpisnou šířku 0° 0’ 0’'. V památníku je zajímavé etnografické a fyzikální muzeum a v areálu se nachází několik pavilonů ukazující například způsob výroby kakaa.

Celý areál protíná žlutá čára rovníku vybízející k fotkám s jednou nohou na severní a s druhou na jižní polokouli. Moderní měření však ukázalo, že skutečný střed svět se nachází asi 240 m severněji, kde nyní stojí solární muzeum Intiñan. Do Mitad del Mundo jezdí z Quita přímé autobusy se stejným názvem jako památník. Je třeba dojet metrobusem na konečnou severní stanici Ofelia a odtud nastoupit na autobus Mitad del Mundo, který stojí 0,4 USD.

  • Naviguj: -0.00237916, -78.4554

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu