Zpět na seznam míst co vidět v Lyonu
Lyon

Muzeum Confluence a soutok řek Rhône a Saôny

Musée des Confluences patří k asi nejzvláštnějším budovám v Lyonu. Svým dekonstruktivistickým stylem z oceli a skla vám bude připadat, že se budova zvláštně vznáší jako nějaká kosmická loď. Toto nové muzeum bylo otevřeno v roce 2014 a nachází se v něm několik různých sbírek od přírodních věd, přes antropologii a vývoj člověka, po různá řemesla a vědu. Celkově je muzeum rozděleno do 4 hlavních částí. Muzeum má otevřeno každý den kromě pondělí: út, st a pá 11:00– 19:00 hod., ve čtvrtek je prodloužená doba do 22:00 hod. a v sobotu a neděli od 10:00 do 19:00 hod. Vstupné se liší časově, pro dospělého je plná cena 9 EUR a snížená od 17:00 za 6 EUR, mladí lidé 18–25 let, kteří nejsou studenti, mají vstupné za 5 EUR, děti do 18 let a studenti do 26 let mají vstupné zdarma. 

Pokud vás ovšem nezajímá návštěva muzea, místo ani tak nevynechejte. Budova muzea vás rozhodně zaujme, a navíc se v jeho okolí nachází klidný park. Toto místo je zajímavé hlavně soutokem řek Rhône a Saôny. 

K muzeu a celému parku se soutokem řek se dostanete snadno městskou hromadnou dopravou na zastávku Musée des Confluences. Jezdí sem tramvaj linky T1, autobus č. C7, C10, 15 a 63. Pro návštěvníky muzea je také k dispozici parkoviště se sníženým poplatkem, které se nachází vedle muzea. 

  • Naviguj: 45.7323, 4.81808

Další místa v Lyonu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu